Sodo pavėsinės: kaip išsirinkti tinkamą?

Šiltas oras, kartu su saulės spinduliais ir šiluma atneša ir mūsų norą daugiau laiko praleisti lauke, gryname ore. Tačiau, kartais nuo kaitrių saulės spindulių ar netikėto vasaros lietaus norisi pasislėpti. Tokiu atveju, sode labai praverčia pavėsinės. Tai puikus ir stilingas būdas pasislėpti nuo saulės, vėjo ar lietaus. Negana to, pavėsinė sode suteikia ir vietą patogiems ir linksmiems susibūrimams. Tiesa, pavėsinės gali būti pastatomos, kaip fiksuotas statinys, su pamatais ir grindimis, tačiau, ne visi turi galimybę tokį statinį turėti savo kieme. Dėl šios priežasties, labai naudingomis tampa surenkamos sodo pavėsinės su tentais. Tokia pavėsinė yra statinys, kuris susideda iš 4 kojų, stogo ir gali turėti šonines uždangas arba būti be jų. Pavėsinės būna įvairiausių dydžių, stilių ir gaminamos iš įvairiausių medžiagų. Jos gali padėti kieme susikurti jaukią erdvę poilsiui ir laiko leidimui. Šiame straipsnyje rasite kelis labai naudingus patarimus, kurie padės išsirinkti tinkamiausią pavėsinę, savo sodui.

Tipas 

Prieš pasirenkant pavėsinę savo kiemui ar sodui, naudinga žinoti, kad pavėsinės gali būti kelių tipų. Visų pirma, tai standartinės surenkamos pavėsinės, kurias pavyks pastatyti vos per kelias minutes. Dažniausiai, jos būna 3x3m dydžio, turi iš įvairiausių medžiagų gaminamus stogus, gali būti aprūpintos šoninėmis sienelėmis, užuolaidomis nuo uodų ir vabzdžių. Šio tipo pavėsinės puikiai tinka kasdieniniam naudojimui, laikui su šeima, vakarienėms lauke ar tiesiog padės pasislėpti nuo lietaus, vėjo ar kaitrios saulės. Kitas tipas – lauko pavėsinės-palapinės. Šio tipo pavėsinės yra kur kas didesnės ir primena dideles palapines, kadangi, turi šonines sienas, net langus. Jos puikiai tinka didelių švenčių šventimui, kadangi, yra labai talpios. 

Medžiaga

Norėdami, kad pasirinkta pavėsinė būtų tvirta, kokybiška ir tarnautų ne vieną sezoną, prieš pasirinkdami turėtumėte atsižvelgti į medžiagą, iš kurios pagamintas ne tik pavėsinės rėmas, bet ir stogo danga. Dažniausiai, pavėsinių rėmai yra gaminami iš metalo. Plieniniai rėmai – patvariausi ir tvirčiausi, o taip pat, ir vieni populiariausių. Šio tipo rėmai būna padengti dažais, kurie apsaugo juos nuo rūdžių. Tiesa, plieniniai rėmai nėra ir labai brangūs. Populiarūs ir iš aliuminio gaminami pavėsinių rėmai. Jie lengvi, nerūdija. Tvirti ir labai sunkūs – kaltos geležies rėmai. Tiesa, jie privalo būti nudažyti, kitaip ims rūdyti. Nepamirškite dėmesio skirti ir pavėsinės dangos medžiagai. Medžiaga turi būti tvirta ir patvari, kad atlaikytų įvairiausias oro sąlygas. Pavyzdžiui, palapinės tipo pavėsinės, dažniausiai, yra gaminamos iš polietileno, kadangi, ši medžiaga yra atspari drėgmei ir vandeniui. Negana to, ji yra ir nebrangi. Poliesteris irgi yra naudojamas pavėsinių dangų gamybai. Ši medžiaga yra atspari drėgmei ir laikoma kokybiškesne, nei polietilenas. Dėl šios priežasties, iš poliesterio pagamintos kokybiškos pavėsinės yra brangesnės. 

Dydis 

Dydis, renkantis pavėsinę savo sodui ar kiemui, taip pat yra labai svarbus aspektas, į kurį būtina atsižvelgti. Pavėsinės dydžio pasirinkimas priklauso nuo jūsų poreikių, bei žmonių skaičiaus, kuris dažniausiai naudosis pavėsine. Kuo bus didesnė pavėsinė, tuo daugiau žmonių joje galės tilpti. Negana to, joje galės tilpti ir patvarūs lauko stalai, kėdės bei kiti lauko baldai. Išsirinkite tokią pavėsinę, kurioje jaustumėtės patogiai ir laisvai. 

Pagalvokite apie vietą, kurioje ją statysite

Pravartu žinoti, kad tiesiog išsirinkti pavėsinės neužtenka, reikia atsakingai pagalvoti ir apie vietą, kurioje ji stovės. Atsižvelkite į vietos dydį, pačią lokaciją. Kad ir kaip prabangiai bei gražiai atrodytų didelė pavėsinė, ji nebus tinkama mažam sodui ar kiemui. Tiesa, itin mažoms lauko erdvėms, dažniausiai, tinkamiausiu pasirinkimu tampa paprasti lauko skėčiai, o ne pavėsinės. Jei ieškote privatumo, pavėsinę turėtumėte statyti už namo kampo arba toje vietoje, kur aplinkiniams suteikiamas mažiausias matomumas. Atsižvelkite ir į pačios žemės lygumą. Labai svarbu, kad pavėsinę stovėtų ant tvirto pagrindo, kadangi, tokiu atveju, joje ne tik bus patogu vaikščioti, bet ir lengva pastatyti lauko baldus. 

Tinkamai pasirinkta pavėsinė taps jūsų sodo traukos objektu, suburiančiu ne tik šeimą, bet ir draugus ar kaimynus, smagiems ir jaukiems pasisėdėjimams. Platų, įvairių pavėsinių ir lauko baldų pasirinkimą rasite svetainėje varle.lt!