Renkate vardą šuniu? Įvertinkite vardą ilgalaikėje perspektyvoje

Vardo pasirinkimas šuniui – labai atsakinga ir nelengva užduotis. Dažniausiai pasiduodame emocijoms, kai namuose pamatome mažą, mielą ir pūkuotą šuniuką. Mes žiūrime į naują mažylį ir iš karto matome jame Snaigę, Burbuliuką, Pūkelį ir panašiai. Tačiau nereikia pamiršti, kad greitai mūsų Pūkelis virs dideliu suaugusiu šunimi, todėl toks vardas nebeatrodys tinkamas, tačiau šuo bus prie jo pripratęs ir susigyvenęs su tuo. Pirmiausia turėtumėte žinoti, kad vardas, kurį pasirinksite augintiniui, jam turėtų tikti visą likusį gyvenimą.

Burbuliukas nustos būti šuniuku anksčiau nei tikitės, o jei jo veislės šunys užauga dideli, tai toks vardas bus netinkamas ir skambės tragikomiškai. Žinoma, šuniui tai nerūpi, jo ego nuo keisto ir visiškai nederančio vardo nenukentės, tačiau jūsų pozicija aplinkinių atžvilgiu bus mažų mažiausiai juokinga. O šunį garsiai kviesti viešoje vietoje reikės itin dažnai.

Taigi kaip tinkamai išrinkti vardą savo keturkojui draugui? Žemiau pateiksime keletą naudingų patarimų. Tačiau idėjų, kaip pavadinti savo naująjį draugą, galite ieškoti čia: https://www.alphazoo.lt/blog/post/20/sunu-vardai-patelems-ir-patinams.

Šuns vardas turėtų būti trumpas

Vieno ar dviejų skiemenų vardai greitai patraukia šuns dėmesį. Trumpas vardas taip pat yra patogus ir naudingas sprendimas šuns šeimininkui. Vaikštinėjant viešoje vietoje tam tikroje ir nepalankioje jums situacijoje šunį bus kur kas lengviau pakviesti efektyviu ir stipriu „Ozi – sėdėk“, nei su išskirtiniu „Emanuela – ateik“. Turbūt pastebėjote, kad dažniausiai naudojamos komandos taip pat yra trumpos ir aiškios: sėsk, gulk, atnešk.

Jei namuose yra vaikų, trumpas vardas bus kur kas praktiškesnis jų atžvilgiu. Mažam vaikui yra daug lengviau pasakyti Reksas ar Lordas nei Karalius, o juk būtent vaikai su mūsų augintiniais dažniausiai žaidžia ir besąlygiškai juos myli, todėl verta sugalvoti trumpą, lengvai tariamą ir įsimintiną vardą.

Ilgas vardas šuniui yra tinkamas, jei jis turi mažybinį žodį ar santrumpą

Jei norite savo šuniui suteikti specialų vardą, ilgą ar net kelių žodžių, niekas to jums neuždraus.tačiau toks vardas turėtų būti lengvai sutrumpinamas arba turėti deminutyvo formą, kuria galėtumėte kreiptis kasdienybėje. Kad ir kokį vardą šuniui duosite, iš praktikos žinome, kad anksčiau ar vėliau kiekvienas vardas turi kompanionų: įvairių vardo variacijų, transformacijų ir mažybinių žodelių.

Vardas šuniui – jo negalima susieti su komanda

Šuo turi neabejoti, ar jūs jį šaukiate, ar duodate komandą. Taigi nevadinkite savo šuns į komandas panašiais vardais. Vardas Sėdžius nebus tinkamas, nes šuniu gali asocijuotis tu komanda sėdėti ir panašiai.

Vardas šuniui – tik geros asociacijos

Atminkite, kad savo šuns vardą sakysite daug kartų per dieną, dažnai teks tai daryti ir viešai. Todėl svarbu, kad jis nebūtų įžeidžiantis ar nešvankus. Prieš duodant bet kokį vardą šuniui, įsivaizduokite save su šunimi įvairiose gyvenimo situacijose ir pagalvokite, ar tas vardas tikrai tiks viešumoje šaukti.

Ketinate įsigyti šunį? Pasirūpinkite kokybišku maistu

Vardo galvojimas yra išties svarbi užduotis šeimininkams, tačiau tinkamo maisto parinkimas yra dar svarbesnė. Daugelis klaidingai mano, kad iš populiarių prekybcentrių, kuriuose perka maistą, gali įsigyti ir ėdalo šunims. Paprastai tai yra pigu ir nekokybiška. O maistą derėtų rinktis atsakingai. Josera šunims yra tai, ko reikia kiekvienam šuniui, jei norite, kad jis augtų sveikas ir stiprus.