Šildymo sistemos pasirinkimas

Koks yra geriausias mano namo šildymo būdaskatilai.lt?Pagrindinės šildytuvų rūšys yra elektriniai, dujiniai ir atvirkštinio ciklo oro kondicionieriai. Geriausias variantas jums priklauso nuo kelių veiksnių. Pažvelkime į kiekvieną tipą.

Elektriniai šildytuvai. Paprastai jie yra nešiojami, pigesni pirkti ir yra geras pasirinkimas, jei jų nenaudojate didelėse vietose ar ilgą laiką. Tinka: nedidelių patalpų šildymui ar atskiriems žmonėms.

Dujiniai šildytuvai. Dujinis šildytuvas gali būti labai efektyvus ir gero kainos ir kokybės santykio, ir kai kurie žmonės labiau mėgsta šildymą dujomis nei elektrinius šildytuvus ir oro kondicionierius. Dujiniai šildytuvai gali veikti iš tinklinių tinklų (dujos prijungtos prie jūsų namų) arba iš butelių išpilstytų SND, tačiau turite įsitikinti, kad turite tinkamą turimų dujų tipų modelį, nes gamtinėms dujoms skirtas šildytuvas neveiks su SND ir atvirkščiai.Šildant dujomis susidaro nedideli atliekų kiekiai: dujos, įskaitant pavojingus anglies monoksidą, ir vandens garai, kurie gali sukelti kondensato susidarymą ir pelėsių problemas. Dvi pagrindinės dujinių šildytuvų rūšys su šiomis atliekomis susiduria skirtingai.Dujų šildytuvus reikia profesionaliai prižiūrėti kas kelerius metus, kad jie veiktų saugiai ir efektyviai.

Jei šildytuvą paliksite visą dieną, dujinį šildytuvą gali būti pigiau valdyti nei nešiojamąjį elektrinį šildytuvą, nors tikriausiai jis nėra toks pigus kaip atvirkštinio ciklo oro kondicionierius. Tačiau pastaraisiais metais vidutinės nacionalinės dujų kainos pakilo, o saulės energija daugelyje namų gerokai atpigina elektrą. Nėra akivaizdu, kad šildymas dujomis visada yra pigesnis nei elektros energijos naudojimas.

Atvirkštinio ciklo oro kondicionieriai. Jie labai efektyviai šildo atskirus kambarius ir dideles erdves, tokias kaip atviro išplanavimo gyvenamasis plotas. Jie yra daug ekonomiškesni, nei bandyti tą pačią erdvę šildyti nešiojamais elektriniais šildytuvais, nes už kiekvieną suvartojamą elektros energijos vienetą jie gali išleisti tris ar daugiau šilumos vienetų dėl jų naudojamos šilumos siurblio technologijos.