Pamečiau skėtį

Ar ir jums taip yra buvę? Tikriausiai, taip. JAV esantis Čerčilio institutas nustatė, kad per metus Jungtinėse Valstijose parduodama apie 30 milijonų skėčių, tačiau skėčių žmonėms vis tiek trūksta. Taip turbūt yra todėl, kad maždaug 11 procentų žmonių prisipažįsta bent kartą metuose pasisavinę svetimą skėtį (paliktą arba ne). Pagal teoriją maždaug 6-7 procentai žmonių neieško pamestų skėčių, tad vien Jungtinėse Valstijose iki 6 milijonų skėčių pakeičia savo šeimininkus kasmet.

Lietuvoje, kur orai yra neprognozuojami ir neretai slogūs bei niūrūs – skėtis yra būtinas aksesuaras. Rudenį ar pavasarį, kada nežinai ar gali lyti, snigti, turėti skėtį yra didžiulis privalumas. Vasarą jis saugo ir nuo saulės, bet XXI a. tokia skėčių paskirtis truputėlį pamiršta. Deja ir Lietuvoje žmonės skėčius palieka kino teatruose, baruose, kavinėse. Pastarieji lietinguoju metų laiku per dieną sukaupia visą dėžę skėčių, iš kurių kavinės darbuotojai vėliau patys pasirenka sau labiausiai patinkančius. Aišku, jeigu neatsiranda savininkas.

Dar vienas įdomus faktas – vyrai per gyvenimą palieka ir pameta bent 2 skėčiais daugiau nei moterys. Taip yra turbūt ir todėl, kad vyrai turi kapišonus, kepures, o prie skėčio priprasti – sunku ir ilgiau trunka, bent jau taip aiškina patys džentelmenai. Tiesa, ir moterys atvirauja, jog skėtis nors ir svarbesnis nei vyrams, bet nėra toks daiktas kaip telefonas, piniginė, jį palikus ar pametus susiprasti galima ir po savaitės.

Kad taip nebūtų, reikia gražaus ir išskirtinio skėčio, kurį būtų gaila palikti. Jeigu lauke lyja arba artėja lietingasis sezonas – užsukite į citysouvenirs.lt ir įsigykite sau, lietuviška atributika bei raštais išmargintą skėtį arba padarykite kažkam puikią šventinę ar proginę dovaną!