Kaip įsirengti rekuperacinę sistemą namuose?

Šilumos rekuperacinė sistema ir tokios sistemos montavimo padėtis. Priklausomai nuo šilumos atgavimo tipo, jį galite montuoti keturiose padėtyse:

  • Horizontaliai prie sienos.
  • Vertikaliai prie sienos.
  • Ant grindų.
  • Prieš lubas.

Horizontali padėtis prie sienos yra dažniausia šilumos rekuperacinės sistemos montavimo padėtis. Kitos montavimo pozicijos dažniausiai naudojamos ten, kur yra mažai (montavimo) vietos. Jei kyla abejonių, vadove visada bus nurodytos galimos atitinkamos šilumos atgavimo sistemos padėtis.

Rekuperacinės sistemos montavimas

Montuodami visada turėkite omenyje, kad reikia pakeisti šilumos rekuperavimo sistemos filtrus, tačiau galite nuimti ir priekinę plokštę/dangtį, kad galėtumėte taisyti ar išvalyti. Jungtys tiesiogiai prie šilumos rekuperacinės sistemos. Kiekvienas šilumos atgavimo ventiliatorius turi dvi vidines ir dvi išorines jungtis. Tačiau ši jungtis gali skirtis dėl montavimo šilumos rekuperacinėje sistemoje.

Rekuperacinės sistemos įrenginys paprastai eina kažkur, pavyzdžiui, palėpėje, o vamzdžiai tiekiami į atskiras patalpas. Tai veikia taip, kad šiluma paimama patalpų ore ir perduodama naujam orui, patenkančiam iš lauko. Nauji pastatai pradeda ateiti su tokia technologija, kuri yra paruošta ir laukiama, ypač kai tai susiję su biurais. Įrengti senesnę nuosavybę visiškai įmanoma, tačiau tai susiję su dideliu įspėjimu – senesni namai yra mažiau sandarūs nei naujesni, o norint išnaudoti visas tokios sistemos galimybes, tikrai reikia padengti bet kokį šilumos nuostolių šaltinį. Daugeliui senų pastatų tai nėra visiškai neįmanoma, tačiau tam reikia nemažai papildomų investicijų. Yra per daug plyšių ir vietų, kur gali išeiti šiluma, todėl vėdinimo sistemos įrengimas daugeliui žmonių yra ekonomiškai neapsimokamas. Tačiau jei turite naujesnę nuosavybę, vėdinimo sistemos modernizavimas gali sutaupyti nemažai sąskaitų. Tačiau jei ketinate įsirengti tokią sistemą savo namuose, būtinai pasitarkite su specialistais, kadangi įvesti tokią sistemą gali ne bet kas.

Patarimas

Iš anksto nustatykite, kokio tipo šilumos atgavimo sistema ir kurios jungtys geriausiai tinka jūsų situacijai. Taip pat yra šilumos atgavimo sistemų, kurios ypač tinka luboms arba gali būti montuojamos vertikaliai.