Oro kondicionieriai sulaukia vis daugiau lietuvių dėmesio

Tarp oro kondicionierių bei sveikatos galima būtų dėti lygybės ženklą, kadangi vasaros kaitros daro ne ką mažiau neigiamos įtakos žmogaus organizmui nei didelis šaltis. Juolab, šiuo metu rinkoje siūlomi oro kondicionieriai – ne tik vėsina, tačiau taip pat ir šildo, tad gali būti naudojami visus metus.

Svarbiausia, kad tokia įranga taip pat padeda išvalyti namų orą, užtikrinti jo kokybę, tačiau ir išvengti aerozolių, buitinių chemikalų neigiamos įtakos sveikatai. Tereikia rasti tokią sistemą, kuri geriausiai atitinka Jūsų asmeninius bei būsto poreikius. Pasirinkite kondicionieriai24.lt prekybos vietoje ir pagerinkite savo gyvenimą nelaukdami vasaros kaitros.

Oro kondicionieriaus funkcionalumas

Oro kondicionierius yra įranga, kuri gali padėti reguliuoti temperatūrą namuose. Tikrai ne tik vėsinti, tačiau taip pat ir šildyti. Žmogui labiausiai tinkama oro temperatūra vyrauja nuo 18 iki 24 laipsnių. Aukštesnė arba žemesnė – ne tik sukelia diskomfortą, tačiau taip pat ir gali iššaukti įvairias sveikatos problemas. Dėl to dažno lietuvio namuose  atsiranda ne tik šildymo, tačiau taip pat ir vėsinimo įrangos. Vasaros darosi vis agresyvesnės ir net meteorologai teigia, kad ilgainiui Lietuvoje oro kondicionieriai bus tokie patys būtini kaip ir šildymo sistemos.

Retas žino, tačiau oro kondicionieriai ne tik kuria norimą mikroklimatą, tačiau taip pat ir valo orą. Įrangoje yra dedami filtrai. Pirminio valymo dažniausiai naikinamos bakterijos, anglies filtro, tai yra antrinio valymo, naikinamos net ir mikrodalelės (kurios sklando ore ir gali prisidėti prie įvairių alergijų bei taip apsunkinti žmogaus gyvenimą). Galiausiai, ypač dėmesio verti yra tie kondicionieriai, kuriuose montuojami HEPA filtrai. Jie yra pagaminti iš ekologiškų medžiagų, atlieka elektrostatinio bei anglies filtrų funkcijas. Taigi, ne tik išvalo orą, tačiau taip pat ir pasirūpina gaiva patalpose.

Įsigyti aukštos kokybės, inovatyvius oro kondicionierius, kurie visapusiškai rūpinasi žmogaus gerove, galite https://silumossiurbliai24.lt/produkto-kategorija/oro-kondicionieriai/. Renkantis visada verta tartis su pardavėjais, kurie pagal Jūsų poreikius pasiūlys ir labiausiai tinkamą įrangą.

Ventiliatorius arba atviras langas – ne vėsina?

Anksčiau vietoje oro kondicionierių dažniausiai buvo naudojami vadinamieji vėjeliai. Žinoma, kai kurie juos naudoja ir dabar, tačiau reikia suprasti, kad jie visiškai nevėsina patalpų. Jie ratu cirkuliuoja tą patį orą, kuris ir yra patalpose, tad sukuriama iliuzija, kad galimai kambaryje ne taip karšta. Tačiau tiesa tokia, kad dėl didelės temperatūros – kyla grėsmė žmogaus sveikatai ir vėjelis šiuo atveju nėra pagalbininkas.

Taip pat kai kurie bando vėsintis namus atverdami langą ir padarydami skersvėjį. Vėlgi, efektas toli gražu ne toks kokio tikitės. Galima sakyti, kad net priešingas. Paprasčiausiai į patalpas patenka karštas oras, ten jis susilaiko. Dėl to namuose bus ne tik dar karščiau, tačiau dažnai juntamas ir duslumas, kvapas patalpose gali būti atgrasus.

Tinkama montavimo vieta ir galimybė būti sveiku

Svarbu ne tik rinktis oro kondicionierių tariantis su specialistais, tačiau taip pat ir kliautis jų patirtimi dėl labiausiai tinkamos montavimo vietos, apskritai jiems palikti montavimo darbus. Svarbiausia, kad sumontavus įrangą – vėsos šaltinis nesklistų tiesiai į žmones, tai yra, geriausia nemontuoti virš valgomojo stalo arba sofos, kurioje dažnai gulima. Taip pat reikia palaikyti ne didesnį nei 5 laipsnių skirtumą tarp oro temperatūros lauke ir patalpoje. Tai suteiks galimybę ne tik  išvengti peršalimo, tačiau jaustis gerai.