Dvi populiariausios stogo dangos – kuo jos pasižymi?

Namo statybos yra sudėtingas galvosūkis, tačiau atėjus metui išsirinkti stogo dangą viskas tampa dar sudėtingiau. Juk kalbame apie mažiausiai kelių dešimčių metų laikotarpį, tad bet kuriam žmogui norisi priimti teisingą sprendimą.

Turime atsiminti, kad stogo dangos pasirinkimas priklauso nuo stogo konstrukcijos, nuolydžio, jo aukščio, kiek stogas gali atlaikyti svorio ir kiek kainuoja pasirinkta stogo danga. Jei bent vienas iš šių aspektų nesutampa tai gali baigtis tragiškai. Ir kalbame ne tik apie finansinius nuostolius, bet ir nelaimingus atsitikimus bei perkrautų stogo santvarų griūtis. Todėl kaina nėra vienintelis aspektas, į kurį turėtumėte atsižvelgti.

Keraminės čerpės

Vienas iš populiariausių sprendimų rinkoje yra keraminės čerpės. Specialiu gamybos metodu yra sukuriamas molio degimo efektas, tad ir išvaizda šios stogo dangos atrodo išskirtinai. Šiuolaikinėje rinkoje yra daugybė skirtingų variantų, kurie gali skirtis savo forma, dydžiu, apdaila ir išdėstymo būdu. Galimi banguoti arba įvairūs reljefiniai raštai. Populiarėja ir didelio formato stogo čerpės, kuriomis galima greitai uždengti visą stogą. Taip pat reikia atkreipti dėmesį į tai, kad keraminės čerpės būna įvairių spalvų – nuo ​​tradicinės raudonos iki rudos, mėlynos, žalios ir net akį traukiančios juodos.

Keraminės čerpės – labai patvarus stogo gaminys, gaminamas tik iš natūralių medžiagų, todėl jose nėra dirbtinių dažiklių ar metalų. Jos tinka stogams su minimaliu nuolydžiu.

Keraminių čerpių privalumai:

  • didelis patvarumas,
  • atsparumas vandeniui, drėgmei ir vėjui,
  • atsparumas saulės spinduliuotei,
  • mažas vandens sugėrimas,
  • atsparumas šalčiui,
  • gera šilumos izoliacija.

Pristačius vieną rinkoje populiarų pasirinkimą, metas ir antram. Tai trapecijos formos skarda stogui. Stiprumas, standumas, lengvumas – visų pirma dėl šių savybių trapecijos formos skardos naudojimas statybose tapo plačiai paplitęs. Nors dažniausiai šią medžiagą siejame su stogo danga, tačiau trapecijos formos skardos panaudojimo būdai skiriasi. Ji gali būti naudojama fasadui, luboms ar net tvorai.

Trapecijos formos lakštai ir jų privalumai

25 metai – bent jau toks yra apskaičiuotas cinkuotos trapecijos formos skardos ilgaamžiškumas. Trapecijos formos lakštų, padengtų poliuretano/poliesterio dangomis, atveju šis laikotarpis gali net padvigubėti! Tačiau tuo privalumai nesibaigia – verta atminti, kad ši patvari, mechaniškai tvirta, nerūdijanti skarda stogui taip pat yra gana pigi, tačiau galutinė kaina, žinoma, priklauso nuo naudojamų apsauginių dangų pasirinkimo ir kt. niuansų.