Kaip pasirinkti plyteles grindims?

Plytelės naudojamos ne tik kaip sienų apdailos medžiaga. Grindims skirtos plytelės – dažnas ir praktiškas pasirinkimas. Ši grindų dangos rūšis itin tinkama drėgnoms bei šiltoms patalpoms, tokioms kaip vonia, lauko terasa, virtuvė. Šiais atvejais jos ideliai tinka dėl savo atsparumo drėgmei ir lengvos priežiūros. Todėl pateikiame informaciją, kaip pasirinkti plyteles grindims.

  • Plytelių rūšys

Grindims skirtos plytelės gali būti keraminės arba akmens masės. Keraminės grindų plytelės labiau tinka drėgnoms patalpoms, kadangi jos mažiau sugeria drėgmę. Akmens masės plytelės yra mažiau atsparios drėgmei ir šalčiui, tad labiau tinka koridoriams, salėms ar kambariams.

  • Plytelių dizainas

Plytelių išvaizdos pasirinkimas – tai skonio reikalas. Žinoma, renkantis plyteles derinkite jas prie sienų ir bendro patalpos interjero. Verta žinoti, kad šviesių atspalvių ir didesnės plytelės vizualiai didina patalpą. Taip pat atkreipkite dėmesį į blizgumą. Pasirinkę blizgias, pusiau blizgias ar matines grindų plyteles galite gauti pageidaują atmosferą patalpoje.

  • Atsparumo savybės

Grindims plytelių atsparumas yra svarbesnis nei sienoms. Grindų plytelių atsparumas vertinamas nuo 1 iki 5, etiketėse žymimas PEI sutrumpinimu. Rekomenduojama rinktis ne žemesnio nei 3 lygio atsparumo klasės grindų plyteles.

  • Slidumas

Plytelių slidumo rodikliai ypač aktualūs ketinant jomis klijuoti vonios kambarį ar lauko terasą. Šiais atvejais rinkitės C klasės slidumo plyteles basoms kojoms ir R12 ar R13 slidumo su avalyne rodiklius.

Grindų plytelių klijavimo procesą rekomenduojama patikėti šios srities profesionalams. Tai įgūdžių ir atidumo reikalaujantis darbas, nuo kurio kokybės priklauso tiek estetinis vaizdas, tiek išklotų grindų patvarumas. Įsigyjant plyteles grindims, nepamirškite, kad patariama pirkti 10 % papildomą grindų paviršiui plytelių kiekį. Klojant plyteles visuomet tenka jas pjaustyti, tad geriau iš anksto turėti jų atsargų.