Kaip išsirinkti patikimą veterinarijos kliniką?
|Žmonės laikantys įvarius gyvūnus, žino, kad augintiniams kyla įvairių sveikatos problemų: gali susirgti, susižeisti ir jiems reikalingas periodiškas skiepijimas. Veterinarijos klinikos pasirenkamos arčiau namų, kad nereikėtų toli vykti arba galima būtų nueiti pėsčiomis, nebent reiktų rimtesnio gydymo, tuomet pasirinkti daugiau informacijos internete, galima susisiekti nurodytais kontaktais, užduoti svarbiausius klausimus ir susitarti dėl priėmimo laiko. Veterinarai kaip ir gydytojai, dažnai specializuojasi tam tikrose srityse, todėl verta pasidomėti, kokios pagalbos pasirinktoje klinikoje sulauksit. Atkreipkite dėmesį į veterinarijos klinikos darbo laiką, klinika, kuri dirba vią parą, jums reikalingą pagalbą suteiks bet kurios paros metu. Jeigu gyvūną kamuoja nuolatinės ligos, galima rinktis dvi klinikas, sudėtingos procedūros atliekamos didelėse klinikose ir gali būti vykstama į kitą miestą, arba atvirkščiai.
Ką daryti susirgus augintiniui namuose?
Šeimininkai laikantys gyvūnus namuose, turėtų iš anksto pasirūpinti jiems skirta vaistinėle, kurioje esant reikalui, būtų reikalingiausios priemonės ir vaistai. Vaistinėlėje svarbu turėti termometrą, vaistų nuo viduriavimo, akims plauti skirtas ašaras, žaizdoms valyti dezinfekuojantį skystį, tvarstymui reikalingas medžiagas, vandenilio peroksidą. Vandenilio peroksidas yra naudojamas vemimui sukekti, pvz., apsinuodijus žiurkių nuodais, jis veikia pirmomis valandomis po nuodų prarijimo, tačiau dėl tikslių dozių reikėtų telefonu pasikonsulltuoti su veterinaru. Vaistinėlėje turėti aktyvintos anglies, nes ji irgi tinka apsinuodijus.
Kokiais atvejais būtina kreiptis į veterinarą?
Į veterinarą būtina kreiptis, jei gyvūnas ima smarkiai vemti, viduriuoti, žiaukčioti, tai gali būti apsinuodijimas toksinėmis medžiagomis arba įstrigęs svetimkūnis. Staigus gyvūno silpnumas, apetito nebuvimas, nenoras eiti į lauką irgi reikalauja gydytojo apžiūros. Pasireiškus lėtinėms ligoms, kai augintiniui ima kristi svoris, sumažėja aktyvumas, gausesnis šlapinimasis, sausėjanti oda, ilgesnį laiką trunkantis kosulys verta pasirodyti medicininei apžiūrai.
Ar visi vaistai, tinkami žmonėms bus tikami ir gyvūnui?
Žmonėms skirti vaistai, ne visada gali būti tinkami gyvūnui arba net pakenkti jo sveikatai, pvz: ibuprofeno, diklofenako, aspirino, nimesilsulido tabletės- šie vaistai gyvūnams toksiški ir gali sukelti skrandžio opų atsiradimą.