Kuo turi pasižymėti geri sportiniai bateliai?

Turbūt nerastume žmogaus, kurio spintoje nebūtų bent vienos poros sportinių batų,tačiau kaip išsirinkti tinkamus sportinius batelius, kad jie būtų jums tinkami ir nepakenktų jūsų sveikatai?

Akivaizdu, kad pirmas dalykas, kuriuo vadovaujatės renkantis sportinius batelius, yra jų išvaizda. Kritiškai įvertinkite ne tik tendenciją ir stilių, bet ir kokybę. Įsitikinkite, kad sportiniai bateliai yra tvarkingai pasiūti, nurodytas dydis ir pagaminimo šalis, taip pat yra etiketė su informacija apie medžiagą, iš kurios pagaminta išorinė, vidinė dalis ir padas.

  • Apžiūra

Kad nepasimestumėte didelėje batų pasiūloje, pirmenybę teikite patikrintiems geros reputacijos prekės ženklams. Patikimo gamintojo sportbačiai garantuotai džiugins jus savo kokybe ilgą laiką. Kokybiškus NIKE sportbačius galite įsigyti  sport4u.lt
Sportiniai bateliai turi būti saugūs tiek sportui, tiek laisvalaikiui. Kad pėdoms būtų patogų, svarbu pasirinkti tinkamą batų dydį, jie neturėtų spausti ar smukčioti, o kulkšnis bate turi jaustis tvirtai.

  • Medžiaga

Sportiniai bateliai gali būti pagaminti tiek iš natūralios odos, tiek iš aukštųjų technologijų sintetinių sportinių medžiagų, kurios savo kaina nenusileidžia odai. Norėdami patikrinti sintetinės medžiagos kokybę 5 sekundes palaikykite įspaudę pirštą į batą, kuo greičiau įspaudas išnyks, tuo medžiaga yra geresnė. Tokios medžiagos „kvėpuoja“, o pėdos jose jaučiasi gerai ir patogiai. Labai svarbu, kad deguonis pasiektų kojas, kad būtų išvengta prakaitavimo ir nemalonių kvapų. Kad nesusidurtumėte su pigia, jūsų sveikatai kenksminga klastote, saugiausia sportinius batus pirkti iš įgaliotų ir patikimų pardavėjų.

Sportas kojoms yra nemenkas iššūkis, nes jos gauna didesnį krūvį sportuojant ar šokant, nei atliekant kasdieninę veiklą, nesusijusia su sportu. Sportuojant pėda dirba daugelyje plokštumų, ant skirtingų paviršių ir skirtingu tempu. Todėl turime užtikrinti, kad mūsų kojos būtų stabilios ir gerai palaikomos, o sportiniai bateliai turi tai atitikti.