Vasaros aktyvumas Lietuvoje HR specialistus maloniai stebina

Per šių metų birželio mėn. Lietuvoje veikianti JAV gigantė „Shift4 Payments Lithuania” Vilniuje turimą komandą jau papildė 21 darbuotoju. Tai, palyginimui, beveik tiek pat (81 proc.), kiek pernai per visus tris vasaros mėnesius kartu sudėjus. Įmonės personalo vadovė Dalia Augienė pastebi, kad toks darbuotojų aktyvumas vasarą – išskirtinis reiškinys.

„Artėjame prie sau išsikelto tikslo – iki rudens vidurio trečdaliu padidinti turimų darbuotojų skaičių Lietuvoje iki 200. Šiuo metu turime per 30 laisvų pozicijų programavimo, analizės bei klientų aptarnavimo centro komandose“, – pastebi D. Augienė.

Pasak jos, vasara visada buvo vienas neparankiausių laikotarpių darbuotojų paieškai. Dauguma savo karjeros pokyčius nukeldavo rudeniui. Tačiau šiemet jaučiamas išskirtinis darbuotoju aktyvumas.

„Daugelis potencialių kandidatų šiuo metų laiku atostogauja arba jiems rūpi jau suplanuotos atostogos. Tačiau šiemet pirmasis vasaros mėnuo buvo itin aktyvus. Manome, kad labiausiai prie šių rezultatų prisidėjo patogi ir lengvai suderinama virtualių darbo pokalbių forma, patrauklus įmonės siūlomų pridėtinių verčių paketas,  lengvai nuotoliniu būdu tvarkomi įdarbinimo dokumentai bei sėkmingi įmonės veiklos rezultatai”, – pastebi ji.

Pasak D. Augienės, pernai vasarą įmonės Lietuvoje turėjo nemažai kandidatų, kurie dėl pandemijos pasekmių buvo netekę darbo ar grįžę iš užsienio valstybių. „Šiemet tokių kandidatų mūsų gretose kur kas mažiau. Daugelis žmonių tiesiog ieško naujų savo karjeros galimybių ir sau priimtino darbdavio. Tokie kandidatai – labai motyvuoti ir ambicingi, turi aiškius prioritetus, seka juos dominančiu įmonių veiklą, rezultatus, įmonių vadovų pasiekimus”, – teigia specialistė.

Rūpi darbo vieta, atostogos ir pridėtinės vertės

Pasak HR specialistės, šiuo metu labiausiai rūpimas ir dažniausias kandidatų užduodamas klausimas – kokį darbo vietos modelį taiko įmonė.

„Pastebime, kad vis daugiau darbuotojų yra išsiilgę biuro erdvių ir bendravimo su kolegomis. Nemažai įmonių, taip pat ir mūsų kompanija, karantino laikotarpį išnaudojo biuro erdvių atnaujinimui. Tačiau suprantame, kad kai kurie žmonės prioritetą ir toliau teiks darbui iš namų“, – sako D. Augienė.

Kitas klausimas, kuris labai aktualus vasarą – tai atostogos. Pasak specialistės, nemažai žmonių be kokybiško poilsio, kelionių ar kitokių tolimesnių išvykų gyvena jau antrus metus. „Vakcinacija bei atlaisvėję karantino suvaržymai žmonėms leidžia kur kas labiau džiaugtis šia vasara. Todėl lankstumas atostogų klausimu yra labai svarbus visiems naujai prisijungusiems kolegoms”, – pastebi D. Augienė.

Pasak jos, šiuo metu sostinėje bei kituose Lietuvos miestuose konkurencija dėl įvairių sričių darbuotojų kaip niekad nuožmi, o pagrindinės dedamosios, kurios padeda laimėti norimų kandidatų palankumą tai – įmonės veiklos rezultatai bei vidinė kultūra, žinomumas, įvairios pridėtinės vertės, kurias kompanijos siūlo savo darbuotojams.

„Galima daug ką pažadėti bei gražiai atrodyti viešojoje erdvėje, bet tikroji kultūra atsiskleidžia įmonės viduje. Kiekvienam svarstančiam patarčiau pasižiūrėti ar pasikalbėti su įmonėje dirbančiais žmonėmis. Pačių darbuotojų pasakojimai bei atsiliepimai – tai vienas patikimiausių šaltinių, kurie padės tinkamai pasirinkti“, – pataria specialistė.

Pranešimą paskelbė: Kristina Jugulytė, PR Service