Telecentras pradeda dviejų valstybės duomenų centrų statybą

AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) pasirašė sutartį su UAB „Agentus” ir UAB „KV Baltic” dėl dviejų valstybės duomenų centrų statybos.

Abu valstybės duomenų centrai bus pastatyti Vilniaus mieste, jų bendra talpa sieks 288 serverių spintas. Numatoma, kad šiuose duomenų centruose bus centralizuotai saugomi ir valdomi kelių šimtų valstybės institucijų ir organizacijų, patenkančių į valstybės Saugiojo duomenų perdavimo tinklo vartotojų grupę, duomenys.

„Šis projektas atliepia valstybės strategiją konsoliduoti informacinius išteklius, užtikrinti jų valdymo efektyvumą bei fizinį ir kibernetinį saugumą. Laikas palikti istorijai technologiškai ir energetiškai nenašias bei nesaugias pavienes serverines ir pereiti prie specializuotos, profesionalumu ir  naujausiomis technologijomis paremtos duomenų saugojimo sistemos“, – teigia LR susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė.

Planuojama, kad pirmuosius serverius ir duomenų masyvus šie duomenų centrai galės priimti jau 2023 metų pabaigoje.

„Valstybės informacinių išteklių sistemos ir jos racionalaus valdymo požiūriu šio projekto reikšmė ženkliai auga, ypač po 2022 m. gegužės 12 d. Lietuvos Respublikos valstybės informacinių išteklių valdymo įstatymo pakeitimų”, – teigia AB Lietuvos radijo ir televizijos centro generalinis direktorius Remigijus Šeris. – “Pastaraisiais buvo įtvirtinta nuostata, kad Saugiojo tinklo naudotojai, nusprendę duomenų bei informacinių išteklių saugojimą patikėti profesionaliai trečiajai šaliai, iš esmės turi vienintelę teisinę atitiktį užtikrinančią galimybę – įsigyti duomenų centrų, kurie yra įtraukti į valstybinių duomenų centrų sąrašą bei atitinka valstybės keliamus saugumo reikalavimus, paslaugas”.

Dar iki statybos darbų pradžios, į valstybės duomenų centrų plėtros projektą Telecentras investavo daugiau negu milijoną eurų. Vykdydamas parengiamuosius darbus Telecentras įsigijo papildomą sklypą Vilniuje, o šiuo metu įgyvendina būsimų duomenų centrų telekomunikacinio sujungimo projektą.

Taip pat buvo atlikti duomenų centrų projektavimo, projektų suderinimo, sertifikavimo darbai, vykdomos statybos leidimų gavimo procedūros. Abiejų duomenų centrų projektus patikrino UAB „Ekspertika“, UAB „Statybos projektų ekspertizės centras“ bei tarptautinė duomenų centrų sertifikavimo organizacija „Uptime institute”, projektams suteikusi atitikties TIER III reikalavimus patvirtinančius sertifikatus.

„Džiaugiamės kad valstybės duomenys nuo šiol turės savo namus. Dirbdami su valstybės institucijomis daugiau nei 15 metų, matėme kokią riziką jos prisiima laikydami svarbių ir kritinių duomenų serverius tam nepritaikytose patalpose. Mūsų projektuojami duomenų centrai užtikrins svarbų kokybinį šuolį visos Lietuvos skaitmenizacijoje, atvers naujas galimybes didinti informacinių sistemų pajėgumus, stiprinti duomenų saugumą bei garantuoti jų nepertraukiamą darbą ir energetinį efektyvumą. Tai bus statiniai, kurie patenkins kiekvienos institucijos poreikius ir leis valstybės tarnautojams sutelkti dėmesį į kasdienį darbą be trukdžių”, – sako UAB „KV Baltic“ vadovas Renaldas Galdikas.

„Sveikiname sprendimą statyti naujus duomenų centrų statinius. Tai iš tiesų svarbūs žingsniai, leidžiantys užtikrinti valstybės duomenų saugumą. Mes, kaip generalinis rangovas, garantuojame visų darbų įgyvendinimą per ateinančius metus”, – tvirtina UAB „Agentus“ generalinis direktorius Saulius Jonaitis.

 

APIE TELECENTRĄ

AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) – valstybės valdoma akcinė bendrovė, teikianti televizijos ir  radijo programų siuntimo, duomenų perdavimo ir duomenų centrų paslaugas. Bendrovė vykdo jai pavestus valstybės ITT išteklių konsolidavimo bei plėtros projektus, taip pat valdo aukščiausią Lietuvos statinį – Vilniaus televizijos bokštą.

www.telecentras.lt/

APIE UAB KV BALTIC

UAB „KV Baltic“ – ekspertai, sukaupę daugiau nei 15 metų patirtį projektuojant, įrengiant ir audituojant duomenų centrus Lietuvoje ir Norvegijoje. Jie yra prisidėję prie daugiau nei 30 duomenų centrų statybos darbų. Dauguma įmonės klientų – tarptautinės kompanijos ir valstybinės institucijos.

www.kvbaltic.lt

 

APIE UAB AGENTUS

UAB „Agentus“ – tai jau 15 metų nuosekliai dirbanti ir stabiliai auganti statybos įmonė, įgyvendinusi daugiau kaip 40 svarbių Lietuvos bei užsienio investuotojų statybos objektų.

https://agentus.lt/

Pranešimą paskelbė: Valdas Kaminskas, AB Lietuvos radijo ir televizijos centras