Paysera atblokavo savaitgalį užblokuotas dalies klientų mokėjimo korteles

Paysera Visa kortelių turėtojai, kurių kortelės savaitgalį laikinai buvo užblokuotos, gali saugiai toliau naudotis savo turimomis mokėjimo kortelėmis. Bendrovė jas atblokavo. 

Paysera buvo laikinai užblokavusi maždaug 10 tūkst. mokėjimų kortelių – iš jų apie 1 tūkst. priklauso lietuviams – po to, kai kortelių leidėjas UAB Finansinės paslaugos Contis dėl Payserai nežinomų priežasčių laikinai išjungė mokėjimo kortelės CVV kodo tikrinimą atsiskaitant internete. Tuo pasinaudoję finansiniai sukčiai šį savaitgalį vienoje internetinėje parduotuvėje spėliojo kortelės duomenų kombinacijas ir nuskaitė bandomąją mažos vertės pinigų sumą nuo 10 tūkst. Paysera Visa mokėjimo kortelių. Daugeliu atvejų nuskaitytos sumos nesiekė 1 Eur.

Kortelių leidėjas Contis užblokavo apgaulingą internetinę parduotuvę ir atstatė kortelės CVV kodo tikrinimą. Ar šiems klientams reikės pasikeisti kortelę paaiškės vėliau, kai sulauksime informacijos iš kortelių leidėjo.

Nuskaitytus pinigus klientams – daugeliu atvejų nuskaityta suma nesiekė 1 Eur – kortelių leidėjas Contis klientams grąžins artimiausią savaitę. Papildomų veiksmų klientams dėl to imtis nereikia. Neteisėta operacija buvo pažymėta PEOPLESREPUBLICOFCORK.

Apie situaciją Paysera informavo Lietuvos banką. Paveiktų kortelių turėtojai informuoti e. paštu.

Atkreipiame dėmesį, kad programišiai nebandė įsilaužti į pačios Payseros IT infrastruktūrą, o jų veiksmai buvo nukreipti į atsiskaitymus kortelėmis vienoje e. parduotuvėje, kurioje nusikaltėliai spėliojo kortelių duomenų kombinacijas.

Klientų lėšos, esančios Paysera mokėjimo sąskaitoje, ir asmens duomenys buvo ir yra saugūs. Paysera Visa kortelės sąskaita yra atskirta nuo įprastos Paysera mokėjimo sąskaitos.

Pranešimą paskelbė: Aleksas Rozentalis, Paysera LT, UAB