Šviestuvai miegamajame

Miegamojo šviestuvo pasirinkimas suteikia unikalių galimybių stilingam kambario interjerui įgyvendinti bei įkūnija asmeninį stiliaus pojūtį. Šviestuvai gali būti puikus sprendimas tam tikram apšvietimui, o kartu ir romantiškai, atpalaiduojančiai nuotaikai sukurti. Ieškant miegamojo šviestuvo idėjų svarbu apsvarstyti ir praktinius elementus, tokius kaip šviestuvo dydis, išdėstymo galimybės bei saugumas.

Miegamojo apšvietimo idėjos turėtų kilti iš miegamojo dizaino. Klasikiniai žvakidės tipo šviestuvai, turintys kelias sekcijas, gali derėti prie įvairių stilių, priklausomai nuo šviestuvo detalių bei apdailos. Pavyzdžiui paauksuoti žalvario šviestuvai puikiai tiks romantiško stiliaus miegamajame arba senovinės apdailos kambaryje. Neutralūs, paprasto stiliaus šviestuvai su klasikiniais neutraliais audiniais puikiai papildys tradicinius miegamuosius.

Pasirinkus šviestuvo dizainą svarbu yra apsvarstyti jo funkciją. Jei pasirinktas šviestuvas bus naudojamas kaip pagrindinis šviesos šaltinis, jis turi būti pakankamai didelis su nemažai lempučių. Kiekvienos lemputės sukuriama šviesa ir šešėliai išsisklaidys po visą kambarį ir vakare veiks kaip nuotaikos akcentas. Šviestuvaisu žvakių stiliaus lemputėmis suteiks mažiau šviesos nei šviestuvai su didesnėmis lempomis.

Šviestuvo išdėstymas sukuria funkcinį bei dekoratyvinį efektą miegamajame. Išdėstymas padeda apibrėžti jo poveikį dizainui ir apšvietimo planui. Pieš pasirenkant galutinę šviestuvo vietą derėtų apsvarstyti kelias galima vietas, kurios gali padėti sukurti skirtingą ir įdomią kambario atmosferą.

Norint efektyviai apšviesti visą kambarį, pagrindinis šviestuvas turėtų būti kabinamas miegamojo centre. Standartinis kabinimo aukštis yra maždaug 2 metrai nuo grindų. Tačiau šį aukštį galima reguliuoti priklausomai nuo kambario, taip pat pasirenkant mažesnį arba didesnį šviestuvą, jei lubos yra nepaprastai aukštos arba žemos.

Be pagrindinių šviestuvų miegamajame taip pat gali būti sieninės lempos, toršerai ar šviestuvai virš naktinių staliukų. Tad plačios miegamojo apšvietimo galimybės leidžia susikurti individualų, išskirtinį ir patogų miegamojo dizainą, priklausomai nuo kambario stiliaus ir poreikių.