„Samsung“ kviečia ieškoti sprendimų, kaip gyvensime po pandemijos

Nuo 2014 metų socialinės atsakomybės projektus Lietuvoje įgyvendinanti tarptautinė technologijų bendrovė „Samsung“ šiemet moksleivių klausia – kaip gyvensime po pandemijos. Bendrovė skelbia konkursą ir edukacinę programą, kurios metu bus ieškoma atsakymo, kaip atkurti balansą tarp gyvenimo skaitmeninėje erdvėje ir realybėje. Trijų geriausių idėjos autoriams atiteks net 18 tūkst. eurų prizinis fondas.

Anot konkurso organizatorių, užduoties idėja buvo padiktuota šių dienų iššūkių. Pandemijos metu nusistovėjusi kasdienybė verčia iškelti klausimą, kodėl svarbu atrasti teisingą pusiausvyrą tarp elektroninio ir realaus gyvenimo, bei kokių įrankių bei sprendimų tam reikia.

„Sumažėjus gyvų socialinių kontaktų galimybei, technologijos tarsi užvaldė mūsų gyvenimą: mokomės, leidžiame laisvalaikį, bendraujame, netgi ilsimės neatsitraukdami nuo įvairių ekranų. Tačiau itin svarbu rasti teisingą balansą tarp laiko, praleidžiamo prie įrenginių, ir gyvenimo išjungus visus ekranus“, – teigia konkurso ir programos „Solve for Tomorrow“ vadovė Baltijos šalyse E. Tamelytė.

Konkurso dalyviai yra kviečiami dalintis idėjomis, kaip sau ir kitiems padėti atrasti šią pusiausvyrą, gyventi pilnavertį gyvenimą, pasiruošti grįžimui į „priešpandeminį“ pasaulį. Vertinant dalyvių paraiškas, bus atsižvelgta į kelis kriterijus: ar siūloma remtis naujausiomis technologijomis, ar kūrybinė idėja yra originali, ar įmanoma idėją įgyvendinti realybėje ir į tai, kokį teigiamą socialinį poveikį tai gali duoti visuomenei.

Konkurse dalyvaujantys moksleiviai turės galimybę ne tik pademonstruoti savo kūrybiškumą, tačiau ir dalyvauti įvairiuose seminaruose, meistriškumo kursuose bei mentorystės užsiėmimuose, kuriuose įgytos žinios padės išplėtoti jų pirmines idėjas.

Burti komandas ir teikti konkurso paraiškas gali 8-11 klasių moksleiviai. Tai galima padaryti iki gegužės 31 d. Sėkmingiausiai programoje pasirodžiusios komandos paaiškės metų pabaigoje, finaliniame idėjų pristatymo renginyje. Konkurso prizinio fondo vertė, kuris bus padalintas trims laimėtojų komandoms – 18 000 eurų. Nugalėjusiai komandai šiais metais atiteks 5 tūkst. eurų piniginis apdovanojimas ir 5 tūkst. eurų vertės prizas „Samsung“ įrenginiams įsigyti. Prizais bus apdovanotos ir antrą bei trečią vietą užėmusios komandos.

Bendrovė socialinės atsakomybės projektus organizuoja vedina noro ugdyti lyderių kartą. „Norime moksleiviams padėti įgyti kūrybingo problemų sprendimo įgūdžių, taip pat ugdyti lyderių savybes, kad jie, pasitelkę mokslą, technologijas, inžinerines bei tiksliųjų mokslų žinias, rastų originalius socialinių iššūkių valdymo būdus“, – dalijasi E. Tamelytė.

Prie „Solve for Tomorrow“ pavadinto konkurso mielai jungiasi įvairių sričių organizacijos, kurių atstovai taps komisijos nariais bei mentoriais, padėsiančiais rudenį plėtoti idėjas ir jas pristatyti komisijai.

Praėjusiais metais bendrovė Baltijos šalyse įgyvendino projektą „Skaitmeninis IQ“, kuriame dalyvavo beveik 300 mokinių iš visos Lietuvos. Jo metu buvo sukurtos skaitmeninio etiketo taisyklės, kurios buvo pristatytos visuomenei.

Nuo 2014 m. Lietuvoje „Samsung“ vykdė pedagogų švietimo programą „Mokykla ateičiai“. Ja buvo siekiama tobulinti mokytojų lyderystę, pokyčių valdymo bei skaitmeninio raštingumo kompetencijas ir kurti mokyklose motyvuojančią, kūrybiškumą skatinančią mokymosi aplinką, tokiu būdu gerinti mokinių pasiekimus ir padėti geriau pasirengti ateities profesijai. 2014-aisiais prasidėjusioje programoje iš viso dalyvavo apie 300 mokytojų ir mokyklų vadovų iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių.

Daugiau informacijos: www.solvefortomorrow.lt

Pranešimą paskelbė: Eiviltas Paraščiakas, UAB „Publicum”
„Samsung“ kviečia ieškoti sprendimų, kaip gyvensime po pandemijos