„Women Go Tech” IT specialistus ir IT dirbti norinčias moteris kviečia į tarptautinę mentorystės programą
|Neseniai atliktas „Unicorns Lithuania“ tyrimas atskleidė, kad iki 2025 metų Lietuvos IRT sektoriuje trūks 7600 specialistų. Tokia pati problema aktuali yra ir visoje ES.
Atliepdama IT specialistų paklausos iššūkius ir siekdama skatinti lyčių įvairovę sektoriuje, organizacija „Women Go Tech“ IT specialistus ir IT dirbti norinčias moteris kviečia prisijungti prie tarptautinės mentorystės ir mokymosi programos „Acceleration”.
Ši programa patyrusiems IT specialistams suteikia galimybę tapti mentoriais, o karjerą technologijų srityje norinčioms pradėti moterims – programos ugdytinėmis.
Norintys tapti mentoriais kviečiami registruotis iki vasario 5, o norinčios patekti į pirmąją ugdytinių grupę, iki kovo 4 d.
Mentorystė: 2024-ųjų IT sektoriaus varomoji jėga
„Women Go Tech“ organizacijos direktorė Jarūnė Preikšaitė tikina, kad 2024-ais metais mentorystė taps itin stipria ne tik asmeninio, bet ir verslo augimo bei inovacijų varomąja jėga.
„Skirti laiką dirbti individualiai, padėti pamatyti karjeros kelią ir nugalėti baimes yra didelis iššūkis. Tačiau būtent tai padeda mentoriams tapti geresniais kolegomis ir vadovais savo darbo vietose ir geriau suprasti į IT sektorių persikvalifikuojančių žmonių bei kitų kolegų problematikas. Mentoriaudami specialistai taip pat turi išskirtinę galimybę plėtoti savo profesinį tinklą, auginti asmeninį prekės ženklą ir, žinoma, prisidėti prie įvairovės skatinimo sektoriuje “, – sako ji.
Anot J.Preikšaitės, mentorystė yra ir strateginė investicija organizacijoms. Ji skatina įgūdžių tobulinimą, darbuotojų įsitraukimą ir pasitenkinimą darbu, taip sumažinant kaitą ir ugdant būsimus lyderius.
Lengvesnis persikvalifikavimas
Norimą karjeros kryptį išsirinkusioms moterims 6 mėnesių profesinės mentorystės programa yra skirta padėti žengti pirmuosius žingsnius, susikurti detalų karjeros planą, patarti, kaip jį įgyvendinti bei padrąsinti iškilus iššūkiams ar abejonėms. Šios programos dalyvės ne tik individualiai dirba su asmeniniu mentoriumi, tačiau ir turi galimybę dalyvauti ekspertų sesijose, renginiuose ir mokymuose.
„Programoje gali dalyvauti bet kokio amžiaus moterys bet kokiame savo gyvenimo etape, svarbiausias čia yra noras mokytis”, – teigia J. Preikšaitė.
Iki šiol su „Women Go Tech“ pagalba į IT sritis sėkmingai persikvalifikavo daugiau nei 700 moterų, padedamų daugiau nei 450 profesionalų iš Lietuvos, Lenkijos, Latvijos ir kitų Europos šalių.
Registracija mentoriams ir dalyvauti norinčioms moterims vyksta organizacijos tinklalapyje.
Pranešimą paskelbė: Milda Urbonaitė, Všį Talentai technologijoms, organizacija Women Go Tech