Ruošiatės keliauti? Išnaudokite išmanųjį telefoną kaip vietinį gidą
|Šiais laikais, kuomet žmonių neriboja nei fizinės, nei emocinės sienos, keliavimas tapo daug paprastesnis ir patogesnis. Keitėsi ne tik kelionių maršrutai, bet ir įpročiai planuojant atostogas. Jei anksčiau visus kelionės planavimo rūpesčius patikėdavome išvykas organizuojančioms agentūroms, dabar dažnas iš mūsų tuo pasirūpina pats.
Jei pasirinkote savo atostogas planuoti savarankiškai, į pagalbą pasitelkite dažnai naudojamus prietaisus, kurie jūsų kelionę pavers dar įsimintinesne. Galbūt net nepagalvojote, kad kasdien jus lydintis išmanusis telefonas išvykos metu pasitarnaus ne tik kaip ryšio priemonė ar gražiausias akimirkas fiksuojantis fotoaparatas, bet ir kaip asmeninis gidas?
Tapkite vietiniu
Internetu galime užsisakyti ne tik lėktuvų skrydžius, rezervuoti apgyvendinimą, užsisakyti staliuką puikiai vertinamame restorane, bet ir sužinoti vietas, kurios atskleistų, kuo gyvena lankomos šalies gyventojai.
Tokių programėlių yra ne viena, bet pasinaudojus jomis kartais galima susidaryti klaidingą įspūdį: tikitės paragauti nacionalinės virtuvės patiekalų, o atsiduriate… tinkliniame restorane.
Tam, kad tokių netikėtumų pasitaikytų kuo mažiau, sukurta mobilioji programėlė „Spotted By Locals“: joje lankytinas vietas išrinko ir aprašė vietiniai gyventojai, kurie tame mieste ne tik gyvena, kalba vietos kalba, bet ir nuolat aprašo savo lankomas vietas. Pasinaudoję jų patarimais sužinosite, kur skaniausi tradiciniai patiekalai, kur galite atrasti netikėtas erdves, o kurias miesto vietas geriau aplenkti.
Šioje programėleje keliautojas ras informaciją net apie 67 pasaulio miestus, o pateikiamais žemėlapiais galima naudotis neprisijungus prie interneto. Taip pat vartotojas programėleje gali išsaugoti savo patikusias vietas, ieškoti jų pasitelkęs raktažodžius ar net pats įvesti naujas lankytinas vietas.
Programėlę atsisiųsti galite čia:
„Google Play“: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.spottedbylocals.guide
Supraskite miestą kaip vietinis
Daugelis populiariąją automatinio vertimo programėlę „Google Translate“ naudoja norėdami išversti trumpas frazes ar pavienius žodžius į gimtąją kalbą. Tačiau ar žinojote, kad įdiegę šią programėlę savo išmaniajame telefone galite užsienio kalba parašytų frazių vertimus pamatyti mobiliojo prietaiso ekrane?
Nukreipkite vaizdo kamerą į frazę, kurią norite perskaityti (galbūt tai įspėjamasis ženklas prie metro linijos?), užfiksuokite vaizdą ir akimirksniu pamatykite vertimą į pasirinktą kalbą tiesiai savo telefono ekrane. Ši programėle tokiu būdu gali išversti net 38 pasaulio kalbomis parašytą tekstą.
Tiesa, tokią funkciją gali atlikti ir dirbtinio intelekto pagalba sukurtas virtualusis asistentas. Naujausiuose bendrovės „Samsung“ flagmanuose įdiegtas asmeninis asistentas „Bixby“ gali išversti lankstinuką, kurį atradote viešbučio kambaryje ar meniu, kuomet atvykote į vietinį restoraną. Pasitelkęs šį išmanų pagalbininką žmogus gali nufotografuoti bet kokia užsienio kalba parašytą tekstą, o virtualus asistentas jį išvers. Tad šio prekės ženklo telefonų turėtojams nereikia atsisiųsti ar pirkti jokių tekstus verčiančių papildomų programėlių.
Programėlę atsisiųsti galite čia:
„Google Play“: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.translate
Keliaukite mieste kaip vietinis
Jei planuojant kelionę ne tik rūpinotės skrydžiais ir viešbučių rezervacija, bet ir patys pasirinkote dėlioti jos maršrutą, teks pasukti galvą, kaip išspręsti keliavimo svečioje šalyje klausimus.
Į pagalbą vėlgi galima pasitelkti savo išmanųjį telefoną – tiek „Android“, tiek „iOs“ operacinių sistemų vartotojai įsidiegę nemokamą programėlę „Citymapper“ palengvins kelionėje iškilusias logistikos problemas.
Įsidiegus programėlę ir joje įvedus adresą arba vietos pavadinimą, kurią norima pasiekti, išmaniojo telefono ekrane bus pasiūlytos net kelios maršrutų opcijos, kaip patogiausiai (ir pigiausiai) galima pasiekti norimą tikslą. Programėlės naudotojas galės keliauti viešuoju transportu, traukiniu, metro, pavėžėjimo paslaugas teikiančiais vairuotojais ar net… dviračiu. Verta atkreipti dėmesį į tai, kad ši programėlė ne tik parinks patogiausią maršrutą, bet ir atsižvelgs į eismo sąlygas, kurios gali lemti eismą mieste.
Ši programėlė ne kartą įvertinta palankiai ir 2016 m. buvo išrinkta geriausia programėlė. „Citymapper“ naudotis galima ne tik keliaujant Europoje, bet ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, Azijoje, Australijoje, Pietų Amerikoje ir Kanadoje.
Programėlę atsisiųsti galite čia:
„Google Play“: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.citymapper.app.release&hl=se
Pranešimą paskelbė : Rūta Pauliukonytė, UAB „Publicum”