Naujametinis įkvėpimas sportuoti išblėso? Įkurkite jį programėlėmis
|Naujus metus dažnas pradėjome su pažadu daugiau sportuoti, bet daugeliui mūsų po gero mėnesio pažadas tik ir liko pažadu. Šaltukas už lango taip pat prisideda prie pažadų atsisakymo. Tiesa, dar ne viskas prarasta – sukurta ne viena programėlė, kuri padės dažniau užsidėti sporto batelius ir paįvairins treniruotes sporto klube. Juk bėgant nuo zombių ar klausant įdomų sportininko pasakojimą, tikrai neliks laiko nuobodžiauti.
„Nesvarbu, kad už lango stingdantis šalis – sporto klubai, uždari maniežai ar net slidės visada sportininkų laukia ir padeda sušilti. Metų pradžioje dažnas pasižadame daugiau sportuoti, tačiau praėjus kuriam laikui motyvacija blėsta, darosi nuobodu ir tingu. Šiandien su tuo susiduria turbūt ne vienas, davęs naujametinį pažadą dažniau lankytis sporto salėje. Tačiau išmaniųjų technologijų pagalba galima sustiprinti silpstančią motyvaciją, išsklaidyti nuobodulį ar efektyviau išnaudoti sportui skiriamą laiką“, – dalinasi patirtimi „Bitės Profas“, daugkartinis bėgimo varžybų prizininkas Egidijus Adomkaitis ir siūlo šešis patarimus įvairiems atvejams.
Pirmasis patarimas: jeigu nuobodu
Dažnai išbėgti nesinori dėl prasto oro ar tingios nuotaikos, o kartais tiesiog pritrūksta motyvacijos. Ir čia į pagalbą jums gali atskubėti „Zombies, run!“ („iOS“, „Android“). Išbėgdami ar lipdami ant bėgimo takelio įsijungiate šią programėlę, užsidedate ausines ir pirmyn – žaidimo principu jums yra sakomos užduotys, imituojama, jog jus vejasi zombiai ir panašūs scenarijai. Už kiekvieną įveiktą užduotį gaunate taškų ir taip esate skatinami judėti toliau.
„Tiesa, kol lauke spaudžia toks šaltukas bėgiojimą lauke perkelkite į uždarus maniežus ar sporto klubus. Tačiau niekas netrukdo šiltai apsirengti ir išeiti pasivaikščioti ar užsidėti slides. Tokiu atveju puikiu palydavo taps įtraukianti ir įvairias lankytinas vietas bei objektus skatinanti surasti programėlė „Ingress“ („iOS“, „Android“). Pradžioje reikės pasirinkti vieną iš kovojančių pusių, o vėliau fiziškai nuolat aplankyti po miestą išmėtytus svarbius objektus ir taip padėti savo pusei užimti didesnę teritoriją. Šis žaidimas įtraukia ir pamiršus nuovargį nepastebi, kaip nubėgi ar nueini didelius atstumus“, – pasakoja „Bitės Profas“.
Antrasis patarimas: jei trūksta motyvacijos
Turbūt ganėtinai įprastas vaizdas – sportuojantys žmonės su ausinėmis ausyse: „Gerai pasirinkta mėgstama energinga ir motyvuojanti muzika gali ne tik išblaškyti nuobodulį, bet ir padėti pasiekti geresnių rezultatų nei tikėjomės. Programėlę „Spotify“ („iOS“, „Android“) jau puikiai žinome. Tačiau joje slepiasi ir maloni funkcija bėgikams – programėlė nustato jūsų bėgimo greitį ir parenka jį atitinkančius muzikos kūrinius. Tad kuo greičiau bėgsite, tuo labiau motyvuos greitesnio ritmo kūriniai.“
Trečias patarimas: jei mėgstate varžytis
Jei mėgstate varžytis – programėlė „Endomondo“ („iOS“, „Android“) yra būtent jums. Ji siūlo ne tik lengvai pasidalinti savo rezultatais su draugais socialiniuose tinkluose, bet ir skaičiuoja įvairią naudingą statistiką, leidžia sekti, kaip sekasi draugams bei su jais bendrauti. „Premium“ paslaugos vartotojai viską gali pakelti į kitą lygį ir kartu sportuoti su virtualiu treneriu, kuris padės susikurti asmeninį treniruočių planą bei motyvuos siekiant tikslų. Jei šalia statistikos ir varžymosi su draugais norite vis sunkesnių mėnesinių iššūkių ar matyti ne tik draugų bet ir kitų sportininkų rezultatus, rinkitės programėlę „Strava“ („iOS“, „Android“).
Ketvirtas patarimas: kai trūksta laiko knygai
„Gyvenimo tempui kasdien greitėjant ir skaičiuojant kiekvieną laisvą minutę, gali būti gaila sportui skiriamo laiko, norisi šį laiką skirti kitiems svarbiems reikalams. Bet juk galime suderinti ir kelias veiklas. Pavyzdžiui, kodėl sporto klube neišnaudojus to laiko dar efektyviau ir vienu metu ir sportuoti, ir klausytis knygų? Šiam tikslui jums gali pasitarnauti „Hoopla digital“ („iOS“, „Android“) audio knygų programėlė. Arba galite naudotis „Amazon“ sukurta, viena populiariausių audio knygų programėlių „Audible“ („iOS“, „Android“), o mėgstantiems lietuvišką turinį – audio knygų lietuvių kalba programėle „Audioteka LT“ („iOS“, „Android“).“
Penktas patarimas: kai trūksta laiko naujienoms
Tinklalaidės (angl. podcast) padės dar labiau paįvairinti sporto rutiną. „Tinklalaidėms klausyti sportinių programėlių begalė, bet aš pats asmeniškai mėgstu – „TuneIn“ („iOS“, „Android“). Nežinantiems nuo ko pradėti rekomenduoju keletą mano paties klausomų tinklalaidžių: BBC pasaulio naujienos „BBC News“, vieno žinomiausio sveiko gyvenimo šalininko pasakojimai „Rich Roll Podcast“ ar pramoginė komedija paremta serialu „Game of Thrones“ „Bingo Mode“, – rekomenduoja E. Adomkaitis.
Šeštas patarimas: kai trūksta laiko išmokti kalbą
Kalbų mokymasis – tai vienas iš tų dalykų, kuriam vis pritrūksta laiko. Dirbant su svarmenimis sporto klube galima puikiai suderinti klausymo ir skaitymo bei rašymo dalis. Atliekant pratimus galima klausytis taisyklingai tariamų žodžių bei sakinių, o darant pertraukėlę tarp „setų“ atlikti gramatikos užduotis. Tokiu būdu galime pagilinti kalbos žinias arba net išmokti naujų kalbų. Programėlė „Memrise“ („iOS“, „Android“) suteikia galimybę mokytis virš 100 užsienio kalbų, tad tikrai rasite ką išsirinkti. Jeigu kalbos mokymąsi norite pagyvinti, galite rinktis „HelloTalk“ („iOS“, „Android“). Pastaroji skirta norintiems mokytis kalbos iš ja kalbančių realių žmonių.
Pranešimą paskelbė : Martynas Pasiliauskas, Integrity PR