Plaukelių šalinimas lazeriu – šiuolaikiškas ir veiksmingas depiliavimo sprendimas

Plaukelių šalinimo lazeriu procedūra mūsų laikais yra visame pasaulyje labai populiarus nepageidaujamų plaukelių šalinimo nuo odos būdas. Šios procedūros metu naudojamas koncentruotas lazerio spindulys (lazerio šviesa), kuri sunaikina plaukų folikulus ir aplinkines ląsteles.

Atliekant plaukelių šalinimo procedūrą, lazerio spindulys yra nukreipiamas tiesiai į plauko folikulą (mažytį maišelį odoje, iš kurio auga plaukas), kurio pigmentas sugeria šviesą. Lazerio šviesos energija paverčiama karščiu, kuris sunaikina plauko folikulą.

Po lazerinių procedūrų, plaukeliai neatauga labai ilgą laiką, o tie, kurie visgi atauga (jei apskritai atauga), būna labai ploni, reti ir vos pastebimi. Kadangi lazerio spinduliai veikia plauko folikulo spalvą (melaniną), plaukelių šalinimo lazeriu procedūra yra veiksmingiausia tada, kai oda yra šviesi, o plaukeliai – tamsūs.

Depiliacijos lazeriu atveju prireikia kelių procedūrų – paprastai pakanka nuo trijų iki septynių procedūrų. Toks kursas yra pakankamas, kad būtų galima tikėtis ilgalaikių rezultatų. Plaukelių šalinimas lazeriu gali būti pasitelkiamas norint plaukelius pašalinti nuo didžiosios dalies kūno odos – vienos populiariausių yra kojos, rankos, veidas, bikini zona, krūtinė, nugara ir pilvas.

Depiliacijos lazeriu privalumai

Plaukelių šalinimas lazeriu pasižymi gausybe privalumų, ypač lyginant šią procedūrą su kitais nuo seno populiariais depiliacijos būdais. Susipažinkite su kai kuriais depiliacijos lazeriu privalumais:

 • Plaukelių šalinimas lazeriu yra labai greita procedūra. Žinoma, laikas, kurio prireikia šiai procedūrai atlikti, labai tiesiogiai priklauso ir nuo pasirinktos kūno vietos ploto. Pavyzdžiui, procedūra užtruks ilgiau, jei plaukelius šalinsite nuo nugaros, o jei nuo viršutinės lūpos – ji bus trumpesnė. Tačiau net ir didesniuose odos ploteliuose plaukeliai tokiu būdu gali būti pašalinti vos per keliolika minučių.
 • Šios procedūros rezultatai yra labai ilgalaikiai. Skirtingai nei daugelis kitų plaukelių šalinimo procedūrų, kaip antai skutimasis peiliuku ar plaukelių šalinimas karštu vašku, depiliacija lazeriu užtikrina tikrai ilgalaikį rezultatą, ir net po kelių mėnesių ataugę plaukeliai būna pavieniai, ploni ir vos matomi. Tokie ilgalaikiai rezultatai gaunami dėl to, kad lazeris nusitaiko į kiekvieno plauko folikulą ir sunaikina ne tik patį folikulą, bet ir šalia jo esančias ląsteles, iš kurių priešingu atveju formuotųsi plauko užuomazgos. Taigi, kai kuriais atvejais plaukas sunaikinamas visam laikui ir niekada nebeatauga.
 • Tai yra ypatingai tiksli plaukelių šalinimo procedūra. Plaukelių šalinimo lazeriu procedūrą atlieka sertifikuotas gydytojas dermatologas, turintis teisę naudoti lazerinę įrangą plaukelių šalinimo procedūrų metu. Lazerio spindulys nukreipiamas tiesiai į norimą pašalinti odos plaukelį, todėl aplinkinės odos sritys visai nepažeidžiamos. Be to, šiuolaikiniuose „Aleksandrito“ lazeriuose naudojama atšaldymo sistema. Ši sistema, kurios metu purškiamas šaldymas, naudojama tam, kad plaukelių šalinimo procedūra būtų beskausmė, nesukeltų jokių nemalonių pojūčių ir būtų saugi.

Prieš procedūrą

Prieš pasirenkant plaukelių šalinimo lazeriu procedūrą, rekomenduojama kreiptis į pasirinktą gydytoją dermatologą ir išsiaiškinti kai kuriuos aspektus:

 • Kiek vidutiniškai plaukelių šalinimo procedūrų jums reikės ir kokia bus procedūrų kaina?
 • Kokia yra dermatologo ar specialisto atliekančio procedūrą patirtis ir kvalifikacija?
 • Kokio tipo lazeris bus naudojamas procedūros metu?
 • Kokie yra galimi šalutiniai poveikiai, atsižvelgiant į jūsų savijautą, sveikatos būklę ir kitus individualius veiksnius?
 • Ką dar būtų svarbu žinoti?

Prieš procedūrą jūs taip pat turėtumėte informuoti dermatologą apie savo sveikatos būklę, ypač apie jūsų odą, taip pat pasakyti, kokius vaistus vartojate ir kokias grožio priežiūros priemones naudojate.

Kaip pasiruošti

Jei nusprendėte išbandyti šią technologiškai pažangią plaukelių šalinimo procedūrą, nepamirškite kelių svarbių dalykų:

 • Bent 3 savaites prieš plaukelių šalinimą lazeriu venkite būti saulėje ir nesideginkite. Jūsų oda visuomet turi būti apsaugota kremu nuo saulės (kurio SPF yra 50) – net ir apsiniaukusiomis dienomis.
 • Nenaudokite savaiminio įdegio kremo. Jūsų oda procedūros metu turi būti kuo šviesesnė.
 • Bent vienam mėnesiui susilaikykite nuo tokių plaukelių šalinimo būdų kaip depiliacija vašku, siūlu ar cukrumi. Prieš procedūrą plaukelius tereikia nusiskusti skutimosi peiliuku, kad liktų tik plaukelių šaknys. Daugiau patarimų galite rasti spustelėję šią nuorodą.