Konkurencijos taryba leido „Bitei“ įsigyti „Mezon“

Konkurencijos taryba „Bitei Lietuva“ leido įsigyti „Mezon“, valdomą AB Lietuvos radijo ir televizijos centro („Telecentro“).  Dar šių metų gegužę „Telecentras“ su „Bite“ pasirašė  sutartį, pagal kurią bendrovė perka interneto, duomenų perdavimo ir IPTV verslą, plėtojamą su „Mezon“ prekės ženklu.

„Džiaugiamės Konkurencijos tarybos sprendimu leisti „Bitei“ įsigyti „Mezon“ verslą. Šis įsigijimas leis „Mezon“ klientams ir darbuotojams suteikti dar daugiau vertės. Sandoris taip pat svarbus ir valstybei, nes leis pasitraukti iš rinkos, kurioje daugybę metų ir taip sėkmingai konkuruoja privatūs dalyviai. Be to, už parduodamą verslą valstybė gaus maksimaliai aukštą kainą“, – sako Pranas Kuisys, „Bitė Lietuva“ generalinis direktorius.

„Telecentras“ keičia veiklos strateginę kryptį – persiorientuoja į valstybei svarbius telekomunikacijų ir IT projektus, todėl „Mezon“ verslo pardavimas yra natūrali šio pokyčio pasekmė, panaikinanti prieštaravimus tarp rinkos dalyvių“, – teigia „Telecentro“ valdybos pirmininkas Vidas Danielius.

„Bitė Lietuva“ įsigijimo pasiūlymas pasirinktas, nes už pirkinį bendrovė pasiūlė didžiausią kainą ir geriausiai atitiko pirkėjui keltus reikalavimus. „Mezon“ pardavimo sandorį tikimasi užbaigti šių metų gruodžio pabaigoje.

„Bitė Lietuva“ įsigyjamą verslą perkels į specialiai sukurtą įmonę UAB „Mezon“. Perkeliami „Telecentro“ darbuotojai pajus išskirtinę „Bitės“ kultūrą, kur visapusis dėmesys žmonėms yra svarbi bendrovės vertybių dalis. Taip pat išloš ir „Mezon“ klientai, sulauksiantys daugiau investicijų, platesnio paslaugų portfelio bei išskirtinio aptarnavimo.

Jau keletą metų „Bitė“ pelno geriausio darbdavio apdovanojimus Lietuvoje, jau antrus metus iš eilės tarptautiniame darbdavių tyrime „Best Employers“, kurį atliko „Kincentric“, „Bitė“ įvertinta geriausio darbdavio apdovanojimu Baltijos šalyse.

Sandoryje „Bitės“ finansų patarėjas buvo „Summa Advisers“, teisės ir mokesčių klausimais patarinėjo advokatų kontora „Sorainen“, audito – „KPMG“. „Telecentrą“ sandoryje atstovavo finansų patarėjas „Porta Finance“, teisės klausimais patarė „Cobalt“, audito – „Deloitte Lietuva“.

Pranešimą paskelbė: Eglė Girdauskaitė, UAB „Gravitas Partners”
Konkurencijos taryba leido „Bitei“ įsigyti „Mezon“