„Telia“ ugdo Lietuvos gynybai svarbius įgūdžius – apmokys kelis šimtus darbuotojų surinkti dronus

Telekomunikacijų ir IT bendrovė „Telia“ pradėjo ruošti vidinius dronų surinkimo instruktorius, kurie apmokys kelis šimtus kolegų surinkinėti gynybos poreikiams skirtas bepilotes skraidykles. Pirmajame iniciatyvos etape planuojama surinkti apie 100 dronų, kurie bus perduoti Lietuvos šaulių sąjungai.

„Telia“ dronų surinkimo instruktoriai įgūdžių įgis iš ukrainiečių savanorių, Lietuvos šaulių sąjungos narių ir tokią praktiką jau išbandžiusios IT įmonės „Hostinger“ atstovų. Vienam pirmo asmens vaizdo (FPV) dronui surinkti skirtų dalių komplektas kainuoja apie 500 eurų, o surinkto įrenginio vertė išauga maždaug dvigubai. Didelę dalį operacijoms paruošto drono vertės sudaro būtent laiko ir specifinių įgūdžių reikalaujantis surinkimo darbas. Dronų konstravimui bendrovė taip pat skyrė specialią patalpą ir įsigijo tam reikalingos įrangos.

„Santykinai pigūs pirmo asmens vaizdo dronai (FPV) jau reikšmingai pakeitė karybą ir mūšio lauko taktikas. Tai – ginklas, kuris gali nulemti karinio konflikto dinamiką ir pakeisti jėgų balansą fronte. Kaip rodo ukrainiečių patirtis ginantis nuo Rusijos agresijos, FPV dronai yra gyvybiškai svarbūs stabdant ir atremiant gerokai gausesnės priešo kariuomenės atakas, vykdant mūšio lauko žvalgybą ir organizuojant įvairias karines operacijas. Į savo komandų stiprinimo ir formavimo veiklas įtraukę dronų surinkimą siekiame prisidėti prie mūsų šalies gynybai būtinų įgūdžių ugdymo“, – sako „Telia“ žmogiškųjų išteklių vadovas Ramūnas Bagdonas.

Anot R. Bagdono, nors įprastai komandų formavimo veiklos yra siejamos su įvairiomis pramogomis ir žaidimais, jos taip pat gali būti orientuotos ir į visai šaliai prasmingas veiklas bei gynybinius valstybės pajėgumus didinančius užsiėmimus. Šiandieninių grėsmių akivaizdoje tai tampa daug svarbiau nei nerūpestingos linksmybės. Telekomunikacijų bendrovės atstovo teigimu, vos paskelbus apie iniciatyvą susidomėjimą dronų surinkimu išreiškė išties daug bendrovės darbuotojų. Tai rodo, kad noro prisidėti prie šalies gynybinio pasirengimo netrūksta.

„Keli šimtai piliečių, prireikus galinčių panaudoti dronų surinkimo įgūdžius yra apčiuopiamas indėlis į šalies saugumą, kuris turėtų būti kiekvieno lietuvio prioritetu. Tuo pačiu dronų surinkimo užsiėmimai atliks ir tradicinę komandų formavimo veiklų funkciją – telkti darbuotojus, stiprinti jų tarpusavio ryšius ir bendradarbiavimo įgūdžius. Tad tokie mokymai ir užsiėmimai duoda dvigubą naudą“, – pažymi R. Bagdonas.

Šiuo metu Ukrainoje vienas patyręs pilotas per dieną į priešo taikinius paleidžia apie 25 FPV dronus kamikadzes. Per mėnesį vienai nedidelei dronų operatorių grupei jų reikia bent 500. Karinėms reikmėms pritaikytas FPV dronas gali įveikti apie keliolikos kilometrų atstumą ir efektyviai eliminuoti net ir milijonus eurų kainuojančią karinę techniką.

Pranešimą paskelbė: Grita Raibužytė, UAB „INK agency“

„Telia“ ugdo Lietuvos gynybai svarbius įgūdžius – apmokys kelis šimtus darbuotojų surinkti dronus


„Telia“ ugdo Lietuvos gynybai svarbius įgūdžius – apmokys kelis šimtus darbuotojų surinkti dronus


„Telia“ ugdo Lietuvos gynybai svarbius įgūdžius – apmokys kelis šimtus darbuotojų surinkti dronus