Kam taikoma Apple garantija, o kam ne?

Nepaisant aukštos Apple įrenginių kokybės, vis tiek turite tai žinoti.

„Apple“ rūpinasi savo įrenginių kokybe. To pavyzdys – ne tik padidinti reikalavimai komponentų tiekėjams, bet ir produktų, kurie gali turėti techninių problemų, atšaukimo programos.

Žinoma, populiarėjant Apple gaminiams, padaugėjo gedimų . Suprantama, daugiau įrenginių – daugiau problemų , sunkiau sekti gaunamų komponentų ir gamybos procesų kokybę.

Taip ir atsitiko bėda – sugedo tas ar kitas įrenginys. Pirmiausia turite nuspręsti , ar jam taikoma vienerių metų ribota garantija, ar, jei įsigijote AppleCare paketą , trejų metų garantija. Jeigu neturite AppleCare dažnu atveju galėsite tvarkyti telefoną specializuotoje taisykloje. Viena iš jų – Mobili Šalis – telefonų taisykla Vilniaus centre.

1. Baigėsi garantija

Nors tai liūdna, bet ne kritiška – pagalba netoliese! Viskas, ko jums reikia, tai pasirinkti kokybišką ir gerą reputaciją turinčią paslaugą. Autorizuotą servisą galite rasti čia.

2. Galioja garantija

Visų pirma, jūs turite pasakyti sveikinimus! Mes nebegauname papildomų pinigų, tačiau yra keletas dalykų. Pirma , mes jau kalbėjome apie tai, kad sugedus garantiniam įrenginiui, vadovaujantis Rusijos Federacijos teisės aktais, jūs turite teisę pakeisti nekokybišką įrenginį arba grąžinti už jį sumokėtus pinigus.

Antra „Apple“ nustato apribojimus įgaliotiesiems aptarnavimo centrams. Mes kalbame apie tuos atvejus, kai jums nebus suteikta nemokama garantinė paslauga, būtent:

  • žalą, atsiradusią dėl nelaimingų atsitikimų, netinkamo elgesio, netinkamo naudojimo, sąlyčio su vandeniu, ugnies, žemės drebėjimo ar kitų išorinių poveikių;
  • žala, atsiradusi dėl įrenginio naudojimo nesilaikant vartotojo vadovo, techninių specifikacijų ar kitų Apple paskelbtų rekomendacijų;
  • žala, atsiradusi dėl techninės priežiūros (įskaitant atnaujinimus ir plėtinius), atliktos ne įgaliotame techninės priežiūros centre ;
  • serijos numeris buvo pašalintas arba sugadintas;
  • prietaisas pavogtas.

Be to, pagal Apple instrukcijas , kurias naudoja įgalioti SC, įrenginys nebus priimtas nemokamam garantiniam remontui, jei jis nėra sertifikuotas naudoti Lietuvoje.

Kitas įdomus faktas – kaip praktiškai taikomas draudimas neteisėtai atidaryti įrenginius . Kadangi autorizuoti techninės priežiūros centrai ne kartą fiksavo rankų atspaudų buvimą visiškai naujuose įrenginiuose, šis kriterijus nebėra priežastis atsisakyti suteikti garantiją. Ačiū mūsų draugams kinams – matyt, pirštinių visiems neužtenka.

Kalbant apie susidėvėjusius varžtus, susidėvėjusius įpjovimus ir kitus atidarymo pėdsakus, tai viskas, kaip ir anksčiau, ATSAKOMI GARANTIJOS**.**

Jei jūsų įrenginiui šie apribojimai netaikomi, jūs turite visišką teisę į garantinį aptarnavimą. Belieka susisiekti su „Apple“ palaikymo komanda arba tiesiogiai į įgaliotąjį aptarnavimo centrą.

Norėdami greitai suremontuoti įrenginį individualiai, ieškokite iPhone detalių parduotuvės Lietuvoje, bet apsiimsite garantinio netekimo naštą ir kitą susijusią riziką remontuodami savo įrenginį.

„Apple“ turi „savarankiško taisymo“ sąvoką. Tokiu atveju vietoj sugedusio jums bus atsiųstas kitas komponentas, kurį galėsite prijungti patys. Nesijaudinkite, pagrindinė plokštė tikrai nebus duota. „Pasidaryk pats“ taikoma „Magic Mouse“, „Apple Keyboard“ ir kitoms panašioms programėlėms.

Jei palaikymo agentas nuspręs, kad įrenginį reikia siųsti Apple, įmonė atsiųs jums jau apmokėtas siuntimo sąskaitas ir, jei reikia, pakavimo medžiagas. Jums belieka supakuoti probleminį įrenginį ir iškviesti kurjerį, kuris jį pristatys į Apple arba įgaliotą aptarnavimo centrą.

Garantinio aptarnavimo rezultatas

Pagal garantinį aptarnavimą, teikiamą pagal vienerių metų ribotą garantiją (arba, kaip jau žinome, ne visai vienerių metų garantiją), Apple gali:

  • remontuoti įrenginį naudojant naujus ar panašius komponentus;
  • pakeisti įrenginį nauju, kuriame naudojamos naujos arba naudotos dalys, kurios savo našumu ir patikimumu prilygsta naujoms;
  • grąžins sumokėtą kainą – su sąlyga, kad bus grąžinta programėlė.

Tikiuosi, kad jums niekada neprireiks šių patarimų, bet tai verta žinoti.