Naujos obligacijų platformos kūrėjai IT partneriu pasirinko „NFQ Technologies“

UAB „Perfect Sunday“, vystanti naują obligacijų platformą pavadinimu BeMyBond“, savo technologiniu partneriu pasirinko programinės įrangos kūrėją UAB „NFQ Technologies“ (NFQ). Naujoji platforma vartotojams pasiūlys technologiškai pažangų ir patogų būdą investuoti į nekilnojamojo turto ir kitokio pobūdžio projektus per obligacijas.  

Platformą, kartu su NFQ komanda, kuria investicijų valdymo srities profesionalai Indrė Dargytė ir Andrius Sokolovskis. Idėja apjungti šiuo metu atskirai veikiančias obligacijų išleidimo ir sutelktinio finansavimo rinkas jiems kilo ieškant būdų padėti mažesniems investuotojams investuoti į geros kokybės institucinius projektus. 

Planuojama, kad platformoje didžioji dalis pritraukto sutelktinio finansavimo bus obligacijų forma, bet ketinama pasiūlyti investuoti ir į paskolas. Mažmeniniams investuotojams „BeMyBond“ leis lengviau investuoti į didesnės vertės (500 000 5 000 000 eurų) dydžio projektus, nes minimali investicijos suma platformoje tesieks 100 eurų. Daugiausia bus siūloma investuoti į nekilnojamojo turto (NT) ir verslo finansavimo projektus bei įmones, taip pat į atsinaujinančios energetikos projektus.

„Mums svarbu, kad įrankis būtų paremtas geriausiais technologiniais sprendimais, tad NFQ patirtis diegiant skaitmenines inovacijas buvo svarbi sąlyga renkantis partnerį. Tikiu, kad ši partnerystė prisidės prie sėkmingos mūsų verslo pradžios ir sklandaus tolimesnio jo vystymo“, – sako BeMyBond“ platformos bendraįkūrėja ir vadovė Indrė Dargytė.

Indrė Dargytė su investicijų valdymu susijusia veikla užsiima 15 metų, paskutinėje savo rolėje įmonėje UAB „Eika Asset Management“ ji buvo valdybos narė, atsakinga už informuotiesiems investuotojams skirtų NT fondų ir jų investuotojų priežiūrą. Platformos bendraįkūrėjo Andriaus Sokolovskio patirtis verslo bankininkystės srityje siekia 17 metų. Šiuo metu jis yra UAB „Valstybės investicijų valdymo agentūros“ (VIVA) nepriklausomas valdybos narys bei VIVA valdomo Pagalbos verslui fondo (PVF) Investicinio komiteto pirmininkas. „BeMyBond“ projektas apjungs įkūrėjų patirtį finansų sektoriuje ir NFQ komandos gebėjimus kurti inovatyvius technologinius sprendimus.

„Pirmą kartą apie NFQ sužinojau pažiūrėjusi laidą internete, kurioje įmonės vadovas Paulius Insoda pasakojo apie „programuotojus-investuotojus“, – pasakoja I. Dargytė. – Tuomet pagalvojau, kad jei ateityje vystysiu projektą, susijusį su technologijomis, norėčiau dirbti su šia kompanija. Supratau, kad mus sieja daug vertybinių panašumų, man taip pat patiko NFQ specialistų atsakingas požiūris į darbą ir klientų poreikius. Vėliau, jau susipažinus su didesne įmonės komandos dalimi ir pradėjus kartu dirbti, šis pirmas įspūdis pasiteisino.“

„BeMyBond“ platforma Lietuvoje turėtų pradėti veikti šiemet. Vėliau planuojama plėtra į Estiją, Latviją ir kitas Europos Sąjungos valstybes. UAB „Perfect Sunday“ sutelktinio finansavimo paslaugas ketina teikti pagal naują visoje Europos Sąjungoje galiosiančią sutelktinio finansavimo paslaugų teikėjo licenciją, išduodamą remiantis ES reglamentu Nr. 2020/1503.

Apie „NFQ Technologies“ 

Lietuvos-Vokietijos kapitalo įmonė „NFQ Technologies“ daugiau nei 20 metų teikia verslo plėtros bei technologijų sprendimus konkurencinių pranašumų ieškantiems į skaitmenizaciją orientuotiems verslams. NFQ veikia e-komercijos, daugiakanalės prekybos, transporto ir logistikos, dalijimosi ekonomikos, kelionių, finansų bei kitose industrijose, jos techninės komandos prisidėjo prie „HomeToGo“, „Anymove“, „Alaiko“, „home24“ ir kitų startuolių bei korporacijų sėkmės. NFQ grupė veikia 7-iose šalyse Europoje, Azijoje ir Artimuosiuose Rytuose.

Pranešimą paskelbė: Marta Jurkevičienė, NFQ Technologies