Ką turi žinoti kiekvienas fotografas
|Ar žinote, koks yra skirtumas tarp puikios nuotraukos ir puikaus fotografo? Tai NUOSEKLUMAS. Kiekvienas iš jūsų savo gyvenime esate padarę bent vieną ar kelias nuostabias nuotraukas. Ir nors dažniausiai jūs net nenumanote, kaip jums tai pavyko, visa tai jus verčia pasijusti tikrų tikriausiu profesionaliu fotografu. Tačiau iš tikrųjų visas fotografo „puikumas“ slypi gebėjime nuostabią nuotrauką pakartoti dar ne vieną kartą. Vėl ir vėl. Ir būtent tai gali padaryti puikūs fotografai. Taigi, turbūt klausite, kokia gi yra tokios sėkmės formulė? O gal tai tik pasikartojantys atsitiktinumai?
Vis dėlto viskas slypi fotografijos pagrinduose. Todėl jei jūs norite užfiksuoti nuostabias akimirkas ir padaryti nepakartojamas nuotraukas, jums vertėtų atkreipti dėmesį į keletą esminių detalių.
Susipažinkite su savo fotoaparatu
Ar kada nors galėjote pagalvoti, kad iki šiol yra daugybė profesionalių fotografų, kurie nežino, kaip tinkamai valdyti savo fotoaparatą? Ir nors ne kiekvienas tai yra linkęs pripažinti (akivaizdu, ar ne?) – tai yra tikrų tikriausia tiesa!
Kartais fotografai (ypač tie, kurie tik pradeda savo kelią) tiesiog būna linkę pasirinkti greičiausią kelią, kartu manydami, kad tai gali būti ir tiksliausias sprendimas, tačiau jei fotografas visuomet renkasi „automatines“ funkcijas, kurias siūlo jo fotoaparatas, jis iš savęs atima didžiąją dalį kūrybinės laisvės, kurios žūtbūt reikia kiekvienam menininkui.
Todėl jei mėgstate fotografuoti, taip pat turite susipažinti ir su savo fotoaparatu. Tai reiškia, kad nepakanka žinoti, kur yra fotoaparatų baterijos ar kaip nustatyti automatinį fotografavimo režimą. Šiuolaikiniai fotoaparatai geba gerokai daugiau, o kai kurie iš jų yra ypatingai funkcionalūs ir išmanūs. Kiekviena fotoaparato funkcija gali būti (ir turi būti) pritaikoma skirtingose situacijose. Nepakanka pasirinkti „universalų“ režimą ir imtis fotografuoti nuo kraštovaizdžių iki portretų. Kai suprasite, kaip veikia jūsų fotoaparatas, būsite žengę didžiulį ir labai svarbų žingsnį į priekį.
Susidraugaukite su aplinka
Tai reiškia, kad jūs turite pažinti ne tik savo fotoaparato galimybes, tačiau ir jus supančią aplinką. Tuo pačiu paros metu skirtingomis dienomis galima padaryti dešimt skirtingų nuotraukų, kurios atrodys tartum buvo darytos visiškai skirtingomis valandomis ar netgi pakoreguotos kompiuterinėmis programomis. Kodėl?
Paprasta (ir tuo pačiu sudėtinga) – tiesioginės įtakos nuotraukoms turi mus supanti aplinka. Galbūt diena buvo apniukusi? O gal priešingai – spigino kaitri vidurdienio saulė? Gal ant fotoaparato krito šešėlis nuo šalimais stovėjusių medžių? O galbūt pūtė stiprus šiaurės vėjas ir fotoaparatas nebuvo stabilus? Aplinka nuotraukoms daro milžinišką poveikį, todėl bėgant laikui turite susidraugauti su jus supančia aplinka.
Fotografuojamų detalių artumas
Ar pastebėjote, kad neretai nuotraukose, kuriose pagrindiniai objektai yra įamžinti labai arti, aplinka yra „išsiliejusi“ (arba neryški)? Kai kurie žmonės yra įsitikinę, kad tai pasiekti galima tik reguliuojant apertūros dydį, tokiu būdu sumažinant atvaizdo ryškumą. Tačiau tai nėra tiesa. Šiuolaikiniai fotoaparatai yra gerokai funkcionalesni nei jūs galėjote įsivaizduoti. Tokį vaizdą jūs galite išgauti ir nemažinant apertūros dydžio. Tiesą sakant, apie pastarąjį apskritai galėsite pamiršti, kai išmoksite valdyti savo fotoaparatą.
Svarbi jūsų būvimo vieta
Kiekviena nuotrauka gali būti labai skirtinga ir tam įtakos turi ne tik paros metas ar fotoaparato kokybė. Didžiulę įtaką gali turėti ir jūsų būvimo vieta. Tinkamai pasirinktos vietos pagalba padaryta nuotrauka gali atrodyti taip, lyg ji būtų artimesnė 3D formatui, taip pat galima padidinti nuotraukos „gilumą“ ar priešingai – visas detales nuotraukoje paversti išplaukusiomis. Ir tai nėra labai paprasta, kadangi norint visą tai tinkamai įsisavinti, reikia daug ir dažnai eksperimentuoti išbandant labai skirtingus rakursus. Todėl išbandykite įvairius fotografavimo „kampus“ (pvz., fotografuokite iš viršaus, iš apačios ar kt.), kol galiausiai įsisavinsite pagrindinius principus.
Turėkite savo viziją
Jei fotografuojate ir norite tobulos nuotraukos, visų pirma jūs turite turėti savo viziją. Jūs privalote žinoti, kokia turėtų būti pagrindinė nuotraukos idėja ir už jos slypinti mintis. Žmogus, kuris galiausiai žvelgs į jūsų padarytą nuotrauką, turėtų pajusti tai, ką jūs norėjote jam perteikti. Ir net jei iki šiol jūs buvote pratę fotografuoti iš anksto neturėdami jokių išskirtinių idėjų, vaikydamiesi sėkmę ir vildamiesi atsitiktinai užfiksuoti tobulą kadrą, norint būti puikiais fotografais apie tokių atsitiktinumų vaikymąsi turėtumėte pamiršti.
Daugiau informacijos rasite: Fotopriedai.lt