Ką reikėtų žinoti apie mini rekuperatorius?

Nors vėdinimo sistema yra reikalinga visais metų laikais, tačiau dažniausiai apie ją pradedame galvoti, kai ateina šiltas laikotarpis ir norima namuose kaip įmanoma labiau palaikyti švarų, gaivų ir vėsesnį orą. Dažniausiai atsidaryti langus nėra pati geriausia išeitis, todėl reikia galvoti apie kitokius sprendimus. Vienas pasirinkimų galėtų būti mini rekuperatoriai, todėl apie juos plačiau papasakosime šiame straipsnyje.

Kaip reikėtų suprasti mini rekuperatorius?

Tai turbūt vienas paprasčiausių vėdinimo sistemos variantų, kuriai nėra reikalingas ortakis. Mini rekuperatoriai gali atlikti šias funkcijas:

  • Tinkamai pravėdinti namų patalpas;
  • Jį naudojant net ir šaltuoju laikotarpiu puikiai galima namuose išlaikyti susidariusią šilumą, nes nereikia praverti langų.

Kai kuriems žmonės gali pasirodyti, kad toks prietaisas negali būti veiksmingas, nes lyginant su kitomis vėdinimo sistemomis jis yra gana mažas. Aišku, jeigu tokį prietaisą pastatysite labai didelėje patalpoje, norint pasiekti rezultatą reikėtų laukti ganėtinai ilgai. Tačiau jei patalpa yra normalaus dydžio, tuomet mini rekuperatorius puikiai tiks.

Kada verta rinktis mini rekuperatorių?

Tikriausiai iš pačio pavadinimo yra aišku, kad toks prietaisas nėra didelis. Todėl jei gyvenate nedideliame bute arba bute nėra per daug vietos, kad būtų galima įsirengti įprastą vėdinimo sistemą, tuomet toks variantas būtų pats optimaliausias ir turbūt tinkamiausias. Rintis tokį prietaisą yra naudinga ir tada, kai namuose pastebite atsirandantį pelėsį arba nuolatos rasojančius langus, vadinasi, namuose yra per didelis drėgmės kiekis, kuris nei jums, nei pačiam butui naudos neduoda. Kad visa drėgmė būtų kokybiškai panaikinta pravartu rinktis prietaisą, kuris atliktų kelias funkcijas. Taip galėsite išvengti pačių įvairiausių prietaisų ir vienoje vietoje turėti net kelis. Todėl geriausias pasirinkimas yra mini rekuperatoriai.

Kaip reikėtų išsirinkti mini rekuperatorių?

Kiekvienas mini rekuperatorių turėtų rinktis pagal savo poreikius. Jie gali būti skirstomi į dvi rūšis, tad prieš juos renkantis vertėtų žinoti, koks vėdinimo būdas jums labiau reikalingas. Reikėtų nepamiršti ir keleto bendrinių taisyklių, tai yra žinoti, kokias patalpas jis turėtų aptarnauti ir ar jos bus ne per didelės. Verta atsižvelgti ir į tai, kiek vienoje patalpoje gyvena žmonių. Net žmonių skaičius gali lemti ar toks prietaiso pasirinkimas gali būti tinkamas sprendimas. Jeigu reikia ir dar nesate apsisprendę iki galo, visada pravartu pasikonsultuoti su specialistais, kurie galės duoti puikių patarimų ir priimti patį geriausią sprendimą, kuris tiks jūsų atveju.