Gyvenimas didmiesčiuose ir mažesniuose miesteliuose: privalumai ir trūkumai

Kuomet ateina metas galvoti apie savo pirmąjį nuosavą būstą, labai dažnai daugeliui žmonių iškyla viena ir ta pati dilema, ką pasirinkti – gyvenimą didmiestyje ar mažesniame miestelyje? Ir šiuo atveju NT didmiesčiuose ir reginiuose skiriasi, todėl svarstant apie tokį klausimą vertėtų atsižvelgti ir į pagrindinius privalumus bei trūkumus, kurie turėtų palengvinti pasirinkimą.

Pragyvenimo išlaidos ir NT kaina

Dažniausiai gyventojai pirmiausia būna linkę pagalvoti apie nekilnojamojo turto kainą ir pragyvenimo išlaidas. Finansinis klausimas yra vienas jautriausių ir aktualiausių. Lyginant NT kainas didmiesčiuose ir regionuose galime matyti akivaizdų skirtumą – didmiesčiuose nekilnojamojo turto kainos gerokai didesnės ir kur kas sparčiau auga.

Tačiau nereikia pamiršti, kad jei įsigyjamas būstas didmiestyje, tuomet galima tikėtis, kad tokia investicija bėgant metams duos ir didesnę investicinę grąžą, nes NT kainos didmiesčiuose dėl spartėjančių urbanizacijos procesų ir augančios nekilnojamojo turto objektų paklausos sparčiai kyla. Kita vertus, reikėtų įvertinti ir savo numatytų NT turtui įsigyti skirtų investicijų dydį. Jei planuojama įsigyti didžiulės vertės NT objektą didmiestyje reikia suprasti, kad taip pat prisiimama ir didesnė rizika, jei tektų susidurti su nekilnojamojo turto burbulo sprogimu. Tuo tarpu didesnį ir prabangesnį nekilnojamojo turto objektą regionuose galima įsigyti žemesne kaina nei didmiesčiuose.

Tačiau kalbant apie finansinį aspektą reikia nepamiršti ir pragyvenimo išlaidų, kurios yra gerokai didesnės didesniuose miestuose. Ir dėmesį reikėtų atkreipti ne tik į komunalines išlaidas, tačiau ir į maisto produktų, drabužių, restoranų, kavinių ir kitų prekių bei paslaugų kainas. Tačiau savo ruožtu darbo užmokestis regionuose gali būti žemesnis nei tokių pačių darbo vietų didmiesčiuose, todėl visą tai reikėtų atidžiai įvertinti.

Pramogos ir užsiėmimai

Didmiesčiai ir regionai reikšmingai skiriasi pramogų ir užsiėmimų pasiūla. Dideli miestai yra kur kas gyvesni nei mažesni miesteliai. Juose virte verda gyvenimas, gyventojams yra siūloma daugybė įvairių pramogų, užsiėmimų ir skirtingų laisvalaikio praleidimo būdų. Tuo tarpu mažesniuose miesteliuose tokių pramogų pasirinkimas yra ribotas.

Ir nors gyvenant didmiestyje dažnai žmonės nėra linkę to sureikšminti ir tinkamai įvertinti, kartais persikėlę į mažesnius miestelius žmonės supranta, ko netekę, todėl galiausiai nusprendžia grįžti. Kita vertus, yra ir kita medalio pusė – didmiesčių siūlomas platus laisvalaikio praleidimo būdų pasirinkimas gali padidinti ir patiriamas išlaidas.

Gamta ir oro taršos lygis

Labai svarbus veiksnys, kurį reikėtų įvertinti sprendžiant, kur būtų verta įsigyti NT objektą, yra susijęs su gamta ir oro taršos lygiu. Didesniuose miestuose oro taršos lygis yra didesnis ir jis su kiekvienais metais tampa vis didesnis. Taip pat spartėjantys urbanizacijos procesai ir didėjantis vystomų NT projektų skaičius didmiesčiuose lemia vis mažesnius natūralios gamtos plotus, todėl gyventojai, kurie vertina gamtą ir švarų orą vis dažniau ima galvoti apie gyvenimą tolėliau nuo didžiųjų šalies miestų.

Kaip nuspręsti, kas jums būtų tinkama?

Žinoma, galvojant apie nuosavo būsto įsigijimą kartu reikėtų pagalvoti ir apie transporto klausimą, kiekvieno šeimos nario dabartinius ir besikeičiančius poreikius, savo karjeros galimybes ir kt. Tačiau tam, kad apsispręsti jums būtų lengviau, turėtumėte visus minėtus veiksnius suskirstyti pagal prioritetus, atsižvelgiant į tai, kaip juos vertintumėte didmiesčiuose ir regionuose. Tuomet jums taptų paprasčiau suprasti, kas jums tiktų geriausiai, galiausiai priimant apgalvotą ir racionalų sprendimą.

Daugiau apie NT projektus didmiesčiuose ir regionuose galima skaityti: https://www.vz.lt/bigbank-verslo-paskolos-nt-vystymui/2019/07/12/nt-projektai-didmiesciuose-ir-regionuose-kas-sumazintu-atotruki