Kaip veikia žaliavų sekimas?

Tiekimo grandinėje yra svarbu turėti įrankį, kuris padėtų sekti žaliavas ar prekes. Žaliavų sekimas padeda užtikrinti jų matomumą tiekimo grandinėje, kas padeda lengviau analizuoti ir imtis reikiamų veiksmų, kad išvengti galimų nuostolių.

Tam, kad žaliavų sekimas būtų veiksmingas reiktų atsargose nustatyti prekių ar žaliavų kiekį ir jų saugojimo vietą sandėlyje. Taip pat svarbu nusistatyti koks kiekis žaliavų buvo išsiųstas klientams, reiktų identifikuoti juos. Svarbu suplanuoti jų siuntimą bei turėti informaciją apie suplanuotus ir vykdomus užsakymus bei žaliavų ar prekės įsigijimo informaciją. Dažniausiai prekės ar žaliavų sekimas yra nustatomas pagal apsirinktus kriterijus: prekės numerį, serijos ar paketo numerį, kryptį. Svarbu išskirti prekės numerį, nes tai padės lengviau jį identifikuoti. Taip pat reiktų nurodyti tokias produktų dimensijas, pvz. konfigūraciją, dydį, spalvą ar stilių. Svarbios sekimo ir saugojimo dimensijas, kai įvedamas paketo ar serijos numeris ir vieta kur ji randasi.

Žaliavų sekimo sistemoje yra rodomi tik dokumentai ir operacijos, kurios padės vykdyti jų sekimą tam tikrą laikotarpį. Savo patogumui reiktų ir sukurti kryptis Pirmyn ir Atgal. Atgal funkcija padeda stebėti turimą žaliavų kiekį ir gamybos užsakymus, kurie yra paskelbti bent iš dalies baigtais. Pirmyn – padeda nustatyti paskirties vietą, pardavimo užsakymus ir klientus, kuriems sekama prekė ar žaliava bent iš dalies išsiųsta. Užsakymai gali būti skirstomi pagal sekimo kryptį. Visa informacija apima visas operacijas nuo prekės pirkimo iš tiekėjo iki jos pardavimo klientui.

Žaliavų sekimo informacija perteikia tik tą informaciją kuri buvo prieinama atliekant sekimą. Tie duomenys nebus atnaujinami, jei bus pakeista informacija jau atlikus sekimą. Dažniausiai mus domina kurie pardavimo užsakymai yra neišsiųsti, kurie dar laukia ir kokios yra laukiančios operacijos.