Kas yra išorinis SEO?

SEO – vidinis ir išorinis svetainės optimizavimas paieškos sistemoms. SEO tikslas – kuo aukštesnis jūsų svetainės matomumas paieškos sistemoje bei lankytojų/ potencialių klientų pritraukimas. Populiariausia paieškos sistema tarp interneto vartotojų Lietuvoje yra laikoma “Google”.

Išorine SEO paslaugos pagalba yra kuriamas išorinių nuorodų tinklas, kurių tikslas – įrodyti “Google”, kad jūsų svetainės turinys yra aktualiausias paieškos vartotojams, ieškantiems informacijos susijusios jūsų svetainėje pateiktu turiniu.

 

Norint sukurti tinkamą ir aktualų svetainės išorinių nuorodų tinklą, būtinai atsižvelgiama ir į svetainės specifiką, temą bei rinkos konkurenciją. Kuo daugiau sukursite išorinių nuorodų į savo svetainę, tuo sėkmingesni būsite. Jeigu nesate tikri kiek ir kokio stiprumo konkurentų turite, rekomenduojama pasitelkti SEO specialisto pagalbą, kuris jums padės įsivertinti savo svetainės situaciją bei padėtį paieškos sistemose. Taip pat, atlikus konkurentų analizę, padės išsiaiškinti padėtį ir pateiks galimus variantus, kaip aplenkti konkurentus.

 

Išorinio SEO aspektai:

  1. Lietuviškos svetainės paprastai susikuria nuo 50 iki 200 išorinių nuorodų skirtinguose šaltiniuose ar kitose svetainėse;
  2. Jeigu išorinis SEO kuriamas visiškai naujai, neseniai sukurtai svetainei, kuri turi aukštą konkurencingumą, reikia turėti omenyje, kad rezultatai gali pasirodyti ir vėliau nei per 6 mėn.
  3. Išorinių SEO nuorodų tinklas sukurtas konkrečiu metu, po kurio laiko gali imti mažėti, nes vienos svetainės yra pašalinamos, kitos atnaujinamos. Tad, išorinis SEO yra ilgalaikis procesas, reikalaujantis nuolatinės priežiūros ir palaikymo. Itin svarbu kontroliuosi išorinių nuorodų palaikymą, nes nuo to priklauso kokioje pozicijoje bus jūsų svetainė paieškos sistemoje ir kaip labai ji bus matoma.
  4. Kita vertus, dėl ilgalaikio išorinių nuorodų tinklo tikrai neverta sukti galvos dar keletą mėnesių po išorinio SEO atlikimo, nes netgi sustabdžius SEO paslaugų sutartį, rezultatai gali visa dar augti keletą mėnesių. Trumpalaikės išorinio SEO paslaugos dažniausia yar pasirenkamos trumpalaikiams projektams.
  5. Išorinių nuorodų tinklo kūrimui ypač didelę įtaką daro ir pats klientas. Neretai pasitaiko, kad tik klientas gali gauti konkrečias nuorodas į išorę, kurių niekada negaus nei SEO specialistas, nei konkurentas. Tad, visada rekomenduojama klientui su SEO specialistu aptarti visus galimus išorinių nuorodų gavimo variantus.