Gavote dovanų išmanųjį? 10 patarimų, ką su juo daryti pirmiausia

Išmanieji įrenginiai jau daugelį metų yra viena geidžiamiausių dovanų. Kalėdų rytą po eglute radus mobilųjį telefoną, pravartu žinoti ir keletą esminių taisyklių. Jos užtikrins, kad naujasis įrenginys veiktų sklandžiai, būtų apsaugotas ir turėtų visas reikalingiausias programėles.

„Bitė Lietuva“ duomenimis, šiemet prieš šventes Lietuvos gyventojai itin gausiai rinkosi įvairius išmaniuosius įrenginius – laikrodžius, apyrankes, kolonėles ir ausines. Tačiau populiariausia „Bitės“ salonuose įsigyta dovana išliko išmanieji telefonai, kurių prieššventiniu laikotarpiu buvo parduota daugiausia.

„Nauji išmanieji telefonai vartotojus pasitinka su begale naujų funkcijų ir galimybių. Tik įsijungus naują įrenginį puolame išbandyti jas visas, tačiau naudinga pagalvoti ir apie kitus pirmuosius veiksmus, kurie kur kas pagerins telefono naudojimo patirtį ateityje“, – sako „Bitės Profas“ Egidijus Adomkaitis ir dalinasi 10 žingsnių, kuriuos reikėtų atlikti tik atidarius naujo telefono dėžutę.

Pirmas patarimas: pasirūpinkite fizine telefono apsauga              

Bendrovės atstovas pastebi, kad telefono apsauga yra vienas iš svarbiausių kriterijų ilgam jo tarnavimo laikui: „Naujieji telefonai gaminami vis iš kokybiškesnių medžiagų, tačiau tai nereiškia, kad jie nereikalauja papildomų apsaugos priemonių. Todėl visuomet rekomenduojame pasirūpinti ekrano plėvele ir patogiu dėkliuku. Taip pat verta pagalvoti ir apie telefono draudimo paslaugą, nes, kaip rodo tyrimai, išmanieji telefonai dažniausiai dūžta per pirmuosius 3 mėnesius po įsigijimo.“

Antras patarimas: aktyvuokite papildomas telefono apsaugos priemones

„Beveik visi išmanieji telefonai siūlo papildomų apsaugos priemonių – slaptažodį, pirštų atspaudų skaitytuvą ar net veido atpažinimo funkciją. Šios funkcijos – ne dėl grožio. Būtinai jas įjunkite, nes tik taip užtikrinsite, kad telefonu galėsite naudotis tik jūs“, – teigia „Bitės Profas“.

Trečias patarimas: atsinaujinkite programinę įrangą

„Pirmąkart įsijungę telefoną visuomet patikrinkite, ar jo operacinė sistema yra atnaujinta. Kartais apie tai primena ir pats telefonas, o toks atnaujinimas ištaiso saugumo spragas, pagreitina telefoną, padidina baterijos veikimo laiką ar net suteikia naujų, naudingų funkcijų“, – paaiškina bendrovės atstovas.

Ketvirtas patarimas: susikonfigūruokite el. paštą

Darbinius ir asmeninius el. paštus galima lengvai susikonfigūruoti „Android“ ir „iPhone“ telefonų nustatymuose. Juose galima rasti atskiras el. pašto programėlės, kuriose galite pasirinkti naudojamą platformą, suvesti prisijungimo duomenis, leisti įrenginiui susinchronizuoti visą informaciją ir pasirinkti, kas kiek laiko norite gauti pranešimus.

Penktas patarimas: perkelkite duomenis iš senojo telefono

„Natūralu, kad gavus naują telefoną, norime, kad visa būtiniausia informacija – kontaktai, nuotraukos ar žinutės – vėl būtų po ranka. Įprastai duomenų perkėlimas didelių rūpesčių nesukelia – užtenka padaryti duomenų kopiją, o vėliau ją perkelti į naują telefoną. Tačiau jei nusprendėte „Android“ telefoną pakeisti į „Apple“ ar atvirkščiai, galite tiesiog užsukti į „Bitės“ saloną. Jame dirbantys „Profai“ turi specialius įrenginius, kuriais perkels svarbiausią informaciją į naująjį telefoną ir senąjį galėsite ramiai padėti į stalčių“, – sako E. Adomkaitis.

Šeštas patarimas: įsijunkite telefono buvimo vietos nustatymą

„Praktiškai visi telefonai turi vietos nustatymo funkciją, kuri labai naudinga, jei pametate ar nerandate telefono. Pavyzdžiui, važiuojant autobusu ir telefonui iškritus iš kišenės. Tuomet galite prie savo paskyros prisijungti per kompiuterį ir gyvai stebėti, kur keliauja išmanusis. Jei jis atsiranda pašalinio žmogaus rankose, taip pat galite telefoną visiškai užrakinti, kad juo nebūtų įmanoma naudotis.“

Septintas patarimas: įsidiekite visas būtiniausias programėles

„Naujame telefone jau galima rasti įvairių programėlių, tačiau jų įprastai neužtenka. Bendravimui rinkitės populiarias „Facebook“, „Viber“ programėlės, išmaniai navigacijai skirtą „Waze“, sportui – „Endomondo“, o muzikai – „Spotify“. Jei dar trūksta kokių nors rekomendacijų, visuomet galima kreiptis į „Bitės Profą“, kuris parekomenduos programėlę kiekvienam poreikiui“, – tikina E. Adomkaitis.

Aštuntas patarimas: išsirinkite tinkamą interneto planą

Bendrovės atstovas primena, kad naujų telefonų galimybės dažnai lemia ir padidėjusį mobiliojo interneto poreikį: „Jei anksčiau naudojote senesnį telefoną, o dabar gavote labai išmanų, gali būti, jog jums prireiks daugiau interneto duomenų. Naujesni telefonai turi ženkliai geresnes kameras, kurios daro aukštesnės kokybės nuotraukas ir vaizdo klipus. Todėl iki šiol turėtas duomenų paketas dabar gali pasibaigti greičiau ir verta pagalvoti apie naują planą.“

Devintas patarimas: įvertinkite, kiek jums reikia atminties telefone       

Daug fotografuojant ar filmuojant, išmaniojo telefono atmintis gali užsipildyti gana greitai, todėl reikėtų pagalvoti apie alternatyvias laikmenas kaupti failus: „Dalyje naujų išmaniųjų telefonų galima įdėti atminties kortelę. Jei tokios galimybės nėra, verta apsvarstyti ir debesų kompiuterijos sprendimą. Debesyse galite kaupti kalnus nuotraukų, vaizdo įrašų ar darbinių failų. Populiariausios platformos – „Onedrive“, „Dropbox“, – pataria E. Adomkaitis.

Dešimtas patarimas: susitvarkykite su pranešimų gausa

„Turbūt nieko nėra labiau erzinančio, kai naujame telefone įdiegus programas, jos automatiškai ima skleisti įvairius pranešimų garsus apie menkiausius veiksmus. Todėl labai rekomenduojame įsijungti telefono programėlių nustatymus ir peržiūrėti, kurių pranešimai jums yra aktualūs, o kurių visai nenorite girdėti. Taip neerzinsite nei savęs, nei aplinkinių“, – sako „Bitės Profas“.

Pranešimą paskelbė : Edvinas Urvinis, Integrity PR