Dažnai užduodami klausimai apie siuntų gabenimo paslaugas

Kadangi siuntų gabenimo paslaugomis šiandien labai dažnai naudojasi tiek fiziniai asmenys, tiek ir verslas, rinkoje yra spėjusi susiformuoti ir didžiulė kurjerių pasiūla. Tačiau didelis pasirinkimas neretai nulemia ir daug klausimų. Todėl siekiant palengvinti pasinaudojimą kurjerių paslaugomis, skubame į keletą iš jų atsakyti.

Kaip iš anksto sužinoti, kiek kainuos siuntos gabenimas?

Vartotojai, kurie nori pasinaudoti siuntų gabenimo paslaugomis, visų pirma nori sužinoti ir tai, kiek kainuos siuntos gabenimas. Tam praverčia pasinaudoti siuntų gabenimo kainų skaičiuoklėmis. Jose tereikia įrašyti siuntos duomenis ir nurodyti, iš kur bei į kur bus siunčiama siunta.

Kas turi įtakos siuntos gabenimo kainai?

Siuntos gabenimo kainai įtakos turi daug skirtingų veiksnių, pvz., pasirinktas siuntos gabenimo būdas (Express ar Economy), šalis, į kurią siunta turi būti pristatyta, siuntos realus svoris ir siuntos tūrinis svoris bei kt.

Ar visus daiktus siųsti yra leidžiama?

Dažnai vartotojai svarsto, kokius daiktus yra leidžiama siųsti, o kurių siųsti negalima. Draudžiamų siųsti daiktų sąrašas visuomet yra pateikiamas kurjerių tinklalapiuose, todėl su juo galima lengvai susipažinti. Kaip bebūtų, draudžiama siųsti daiktus ar medžiagas, kurių įvežimas ir išvežimas yra draudžiamas konkrečios valstybės įstatymais. Negalima siųsti ir daiktų, kurių vertė yra ypač didelė, arba tų, kurių nebūtų galima atkurti (ar pakeisti analogiškais), jei būtų patirta žala, ir kt.

Kiek laiko keliauja siunta?

Siuntų pristatymo terminai labai tiesiogiai priklauso nuo to, koks variantas pasirenkamas – Economy ar Express siuntos. Pavyzdžiui, jei nusprendžia pasirinkti Economy siuntų pristatymo paslaugą, siunta gavėją pasieks per 4-6 d.d., priklausomai nuo to, į kokią užsienio šalį siunta turi būti pristatyta. Tuo tarpu, jei aktualios labai greitos siuntos, pasirinkus Express siuntų pristatymo galimybę siunta gavėją gali pasiekti per 2-4 d.d.

Ką reikia žinoti apie siuntos supakavimą?

Prieš perduodant norimą išsiųsti siuntą pasirinktiems kurjeriams ją privalu tinkamai supakuoti. Kiekvienas siunčiamas daiktas yra skirtingas, todėl skiriasi ir daiktų pakuotės, kurias reikia naudoti, pvz., kartoninė dėžė, paminkštintas vokas, siuntiniams pritaikytas plastikinis maišelis ar kt. Jei siunta nebūna supakuota, kurjeriai jos priimti negali.