3 patarimai į ką reiktų atkreipti dėmesį kuriant namų interjerą

Interjero sprendimai priklauso nuo užsakovo pageidavimų, lūkesčių ir galimybių. Dažniausiai yra išrenkamas konkretus interjero stilius ir jai būdinga spalvų paletė, kuri taps pagrindine, įsirenginėjant namus. Priklausomai nuo to ar tai šaltos ar šiltos spalvos, priklausys ir kokie interjero akcentai bus pasirinkti, ar tai bus baldai, šviestuvai, smulkaus dekoro detalės, augalai ar medžiagų tekstūros, rinksitės jūs, kartu su interjero dizainerio pagalba, nors dažnai yra pasikliaujama gana puikiais interjero pavyzdžiais rastais internete. Taigi pasikliaukite savo fantazija ir nebijokite eksperimentuoti.

Pateikiame keletą patarimų, kaip galite skoningai įsirengti savo būstą ar rasti tinkamiausią interjero sprendimą:

  • Atkreipkite dėmesį į turimas erdves ir sukurkite jų funkcionalumą. Ši taisyklė yra svarbi tiems žmonėms, kurie gyvena mažesnio ploto butuose. Tai pasitelkus gerą interjero planą, galima įsirengti ne vieną daugiafunkcinę darbo zoną, ne tik palengvinančią buitį, bet ir padedančią išlaikyti estetišką vaizdą ir interjero vientisumą. Planas yra ypač svarbus tuomet, kai vienoje patalpoje tenka sutalpinti nemažai buitinės technikos, pvz. skalbimo mašiną, indaplovę, orkaitę ar mikrobangų krosnelę.
  • Apgalvokite šviesos šaltinius, atsižvelgdami į natūralios šviesos kiekį. Ne paslaptis, kad namų jaukumą padeda sukurti įvairūs šviesos šaltiniai ar stilingi šviestuvai. Taigi ten, kur yra daugiau langų, jums reikės ne tokio intensyvaus šviesos srauto, o ten kur tamsiau, galite derindami įvairių formų šviestuvus ir susikurti jaukią darbo zoną, poilsio ar skaitymo kampelį.
  • Nebijokite eksperimentuoti su įvairiomis apdailos medžiagomis ir interjero detalėmis. Tikrai puikiai ir išradingai atrodys jūsų būstas, kurio apdailai naudosite ir derinsite įvairaus stiliaus bei tekstūros medžiagas. Toks interjeras greitai neatsibos ir sukurs žaismingą kūrybišką namų nuotaiką. Taip pat interjerą galite pagyvinti ir pasirinkdami nestandartinius baldus, ryškesnių spalvų dekoro detales, kilimus, užuolaidas ar žalius augalus, kurie padės ne tik susikurti norimą namų jaukumą, bet ir įgyvendint savo kūrybinį potencialą, kuriant savo svajonių namus.