Ateities bankininkystei kurti ieškoma geriausių Šiaurės Europos magistrantų – galimybę turi ir 3 lietuviai

Ateities bankininkystei kurti ieškoma geriausių Šiaurės Europos magistrantų – galimybę turi ir 3 lietuviai

Vilnius, 2019 m. sausio 15 d. Bankininkystės sektorius pasaulyje sparčiai keičiasi, o inovacijos finansų ir verslo valdymo srityje yra pagrindinis šios kaitos variklis. Vis tik inovacijos nenukrenta iš dangaus – jas vysto ir realizuoja geriausi savo srities talentai bei lyderiai. Todėl apie ateitį galvojančios organizacijos pastebėti, suburti ir išugdyti tokius talentus siekia šiems dar nebaigus studijų universitete.

„Danske Bank“ jau daugiau nei 10 metų vykdo „Danske Graduate“ magistrų ugdymo programą, į kurią patekti pavyksta toli gražu ne kiekvienam norinčiam. Šiemet tokią galimybę turės tik 40 magistrantų visose Šiaurės Europos šalyse – tarp jų ir 3 lietuviai. 2019 m. Lietuvai skirtos pozicijos – programos Verslo inovacijų kategorijoje.

Tiesiausias kelias į darbą tarptautiniame banke

„Danske Bank“ Pokyčių ir įgyvendinimo departamento vadovė Signe Storgaard Sorensen, taip pat buvusi „Danske Graduate“ programos dalyvė, prieš penkerius metus dalį jos atliko Lietuvoje. Jos pavyzdys – viena iš programos dalyvių sėkmės istorijų.

Pasak S. Storgaard Sorensen, šiemet gabiausių studentų ieškoma būtent verslo inovacijų krypčiai. Tai reiškia, kad programai bus atrenkami studentai, kurių rankose bus bankininkystės ateitis ir šio sektoriaus evoliucija bei galimi proveržiai.

„Programos tikslas – suburti talentingiausius, motyvuotus jaunus žmones, visapusiškai supažindinti juos su banko veiklos specifika, procesais, skirtingų padalinių darbu ir suteikti galimybę realizuoti save šioje srityje. Pasibaigus programai studentai kviečiami tęsti karjerą banke, tad beveik visi pasinaudoję šia galimybe vėliau sparčiai kyla karjeros laiptais. Taigi tai ne tik unikali proga įgyti praktinių žinių, bet ir solidus pagrindas pradėti savo karjerą“, – sako S. Storgaard Sorensen.

Pusę metų darbuojasi Skandinavijoje

Apie tokią galimybę turbūt svajoja ne vienas jaunasis profesionalas. Vis tik konkurencija tarp norinčiųjų tokiu būdu apšilti rankas ir įsitvirtinti bankininkystės srityje – didžiulė. Tiesa, ir suteikiamos galimybės – neeilinės: praktika yra visiškai apmokama, o darbo užsienio šalyje metu padengiamos ir gyvenimo išlaidos. Visos programos metu su jaunaisiais talentais bendrauja, juos ugdo aukščiausio lygio vadovai, komandų lyderiai.

Neatsitiktinai magistrų ugdymo programa sukurta taip, kad jos dalyviai galėtų perprasti ne tik įvairių banko padalinių, bet ir jų veikimo skirtingų šalių rinkose, specifiką. Pusantrų metų trukmės programos dalyviai tris kartus keičia banko padalinį, kuriame dirba, o pusę metų praleidžia ugdydami savo žinias ir įgūdžius vienoje iš užsienio valstybių – Norvegijoje, Suomijoje, Švedijoje arba Danijoje.

„Danske Bank“ Pokyčių ir įgyvendinimo departamento vadovės teigimu, programos dalyviai turės galimybių ir laisvės inicijuoti pokyčius: „Verslo inovacijų krypties programos dalyviai galės prisidėti prie naujos atvejų valdymo sistemos kūrimo, procesų skirtingose šalyse harmonizavimo, vartotojų patirties gerinimo ir kitų svarbių projektų. Studentų patirtis priklauso tik nuo jų pačių iniciatyvos, įsitraukimo ir noro tobulinti bankininkystės sritį“.

Lems ne tik pažymiai, bet ir asmeninė savybės

S. Storgaard Sorensen pažymi, kad geriausias galimybes turi ne kažkurios specifinės srities žinių daugiausiai turintys lietuviai, bet atviri, motyvuoti, į problemų sprendimą orientuoti ir jas pastebėti gebantys studentai. Tad vietą programoje lems ne tik pažymiai.

„Žmogaus požiūris ir asmeninės savybės čia yra svarbiausios. Siekiant kurti ateities bankininkystę, neužtenka gerai išmanyti kažkurią specifinę verslo funkciją ar procesus. Būtinas gebėjimas susieti skirtingas sritis, tam tikras tarpdiscipliniškumas ir gebėjimas peržengti įprastus veikimo ir mąstymo rėmus“, – apibendrina buvusi „Danske Graduate“ programos dalyvė.

Magistrantai ir paskutinių kursų bakalauro studentai kandidatuoti į „Danske Graduates“ programą gali iki sausio 25 d. siųsdami savo gyvenimo aprašymą ir motyvacinį laišką arba pasinaudodami socialinio tinklo „Linkedin“ paskyra. Daugiau informacijos apie programą: https://bit.ly/2Cjoyx6  

Pranešimą paskelbė: Dagnė Armonaitė, UAB „INK agency“