Labiausiai nustebinusios parodos CES 2019 naujienos: nuo saule įkraunamų laikrodžių iki suvyniojamų TV
|Kiekvienų metų sausį Las Vegase (JAV) įvyksta viena didžiausių technologijų parodų CES (Consumer Electronics Show). Tai – viena tų parodų, kurios diktuoja naujausias pasaulio technologijų madas. Šiemet parodoje galima buvo susidurti su daugiau nei 4,5 tūkst. išmanių įrenginių gamintojų, kurie siūlė naujausias ir karščiausias technologines naujoves. CES 2019 pagrindinėmis naujienomis tapo naujos kartos televizoriai, modernesni kompiuteriai bei išmanūs laikrodžiai, naujos kartos namų apyvokos sprendimai ir kt. „Bitės Profai“ taip pat šiemet atidžiai stebėjo parodą CES 2019 ir dalinasi šešiomis technologinėmis naujovėmis, kurios ne tik stebina savo išmanumu, bet ir dar šiais metais, tikėtina, pasirodys prekyboje.
„Kai vienoje didžiausių technologinių naujienų parodoje yra per 4,5 tūkst. įdomių atradimų, susipažinti su visais atidžiai – misija neįmanoma. Todėl, kaip ir kasmet, peržiūrėjus didžiąją dalį parodoje pristatytų naujienų, norisi išskirti tas, kurios privertė apatinį žandikaulį ne šiaip atvėpti, bet taukštelėti į stalą. Tarp tokių naujienų šiemet turime gerokai patobulintus virtualios realybės (VR) akinius, naminius gyvūnėlius šeriantį dirbtinį intelektą, išmanųjį durų skambutį ar kaip kilimas susisukantį televizorių“, – sako „Bitės Profas“ Gytis Kupčinskas ir dalinasi karščiausiais ir išmaniausiais CES atradimais.
1. Nuo „kiliminių“ iki sieninių TV
G. Kupčinsko teigimu, vienas labiausiai stebinančių dalykų šiemet, kaip ir beveik kasmet, yra televizoriai: „Ar įsivaizduojate pailgą kompaktišką dėžę, iš kurios išsivynioja plokščias ir ryškus 65 colių televizorius? Kompanija „LG“ šiemet būtent tokį ir pristatė parodoje. Vienas didžiausių tokių televizoriaus pliusų yra tai, kad jį išties lengva gabenti iš vienos vietos į kitą nerizikuojant pažeisti ekrano ar kitaip sugadinti. Tuo metu bendrovė „Samsung“ visiems pristatė savo TV, pramintą „siena“: šio TV ekranas prisitaiko prie bet kokio paviršiaus ir gali būti tokio dydžio, kokio norima neprarandant raiškos ar ryškumo. Tad turintiems svajonę savo namų sieną paversti ryškiu ekranu, šis TV taps tokios svajonės išsipildymu.“
2. Naminių gyvūnų maisto dubenėlis su dirbtiniu intelektu
„Jau kurį laiką nebestebina tai, kad mūsų gyvenimą įvairiose srityse vis labiau palengvina dirbtinis intelektas. Tačiau DI imasi palengva gerinti ir, pavyzdžiui, naminių gyvūnėlių gyvenimą! Vienas geriausių to pavyzdžių – „Mookkie“. Tai yra DI pagrindu sukurtas maisto dubenėlis, kuris pats atpažįsta, kuris iš naminių gyvūnėlių priėjo ir automatiškai įberia jam tiek ir tokio maisto, kaip nustatyta. Šis vienas dubenėlis galės pasirūpinti ir daugiau nei vienu gyvūnu – tereikia visus juos įvesti ir DI kiekvieną atpažins bei visus pamaitins tinkamu maistu. Šis išradimas puikiai pravers, jei norisi išvykti trumpų atostogų arba kur nors neplanuotai praleisti vakarą, o gyvūnų palikti nėra kam. „Mookkie“, kai jame baiginėsis maisto atsargos, pats telefonu šeimininkui atsiųs pranešimą programėlėje. Planuojama, kad prekyboje šis išmanusis būsimas gyvūnėlių draugas pasirodys rugsėjo mėn.“, – pasakoja G. Kupčinskas.
3. Išmanusis laikrodis, kurio nebereikia patiems įkrauti
Vienas iš abu antakius kilstelėti privertusių parodos CES eksponatų – savaime įsikraunantis išmanusis laikrodis. „Išmanūs laikrodžiai tikrai juntamai technologiškai tobulėja, bet šių metų parodoje „Matrix PowerWatch 2“ nustebino net didžiausius išmanumo ekspertus. Šiam laikrodžiui nereikia jokių laidų, jis pasikrauna pats: laikrodis įsikrauna nuo žmogaus kūno temperatūros ir saulės energijos. Ar tai reiškia, kad laikrodis yra labai paprastas ir neturi beveik jokių funkcijų? Priešingai! „Matrix PowerWatch 2“ gali pasigirti beveik viskuo, ką randame šiuolaikiniuose išmaniuosiuose laikrodžiuose: širdies ritmo matuoklis, žingsnių skaičiuoklė, GPS sekimą, ekrane pasirodančius pranešimus ir kt. Tiesa, šis projektas prasidėjo kaip kampanija sutelktinio finansavimo platformoje „Indiegogo“, tačiau savo siektą tikslą šio laikrodžio kūrėjai jau dabar pranoko daugiau nei 700 proc.“, – sako G. Kupčinskas.
4. Rūbus lankstantis robotas
„Kalbėdami apie indaploves, tikriausiai, jau nieko nebenustebinsime. O jeigu pasakytume, kad nuo šiol technologijos gali padėti susitvarkyti ir su kalnu po kambarius ir spintas išmėtytų rūbų? Toks ambicingas tikslas yra iškeltas robotui „Foldimate“, kuris, kaip teigiama, per 5 min gali pavyzdingai sulankstyti 25 bet kokio dydžio ir medžiagos rūbų vienetus. Tiesa, ne rūbų šis aparatas kol kas nelanksto ir su įvairiais daiktais geriau neeksperimentuoti, tačiau su rūbais šis išradimas susitvarko nepriekaištingai. Pasirodyti „Foldimate“ turėtų šių metų pabaigoje ir dėl vietos bute ar name pakonkuruos su šaldytuvu“, – išskiria G. Kupčinskas.
5. Viską matanti ir jaučianti durų „akis“
„Kaip rodo šių metų parodos pavyzdžiai, kartais lengva nustebinti ir tomis technologijomis apie kurias, atrodo, jau viską žinome. Bet „Ring Door View Cam“ lengvai įrodo, kad pažangai ribų nėra. Tai – išmanus durų skambutis, kuris, jį paspaudus, iš karto perduoda signalą į išmaniajame įrenginyje esančią programėlę ir įjungia tiesioginį vaizdą. Su anapus durų esančiu žmogumi galima netgi pasikalbėti! Tačiau unikali skambučio savybė yra tai, kad jis pats atskiria, kai į duris beldžiama ir taip pat apie tai praneša šeimininkui bei įjungia tiesioginį vaizdą. Šios naujovės dėka niekas, kas vyksta už būsto durų, nebeprasprūs pro akis“, – teigia G. Kupčinskas.
6. VR žengia dar toliau
Sritis, kurioje pažangos tikrai galima tikėtis yra virtuali realybė, bet net ir čia progresas priverčia nustebti: „Nors ir tikrai logišką, bet netikėtai greitą žingsnį VR pasaulyje pademonstravo „Vive Pro Eye“. Taip, tai vis dar VR akiniai, tik šį kartą jie seka ne tik žmogaus galvos judesius, bet ir akių judėjimą. Žinant, kad nuo šiol VR technologija seks žmogaus akių judesius, jau dabar aišku, kad sulauksime ne tik įdomių naujų žaidimų ar programėlių, bet ir pamatysime netikėtų galimybių verslui“, – pasakoja G. Kupčinskas.
Iškilus klausimams ar norint daugiau sužinoti apie parodą CES 2019 ir joje pristatytas technologines naujienas, visuomet galima kreiptis į didžiuosiuose Lietuvos miestuose esančius „Bitės Profus“ ir jie visada padės ar patars.
Pranešimą paskelbė: Vytautas Lukaševičius, Integrity PR