Žiemos grožį lengvai užfiksuokite mobiliojo telefono kamera: praktiniai patarimai, kaip pasiekti geriausių rezultatų
|Nors kiekvienas metų laikas savaip gražus ir unikalus, visgi neretai žiema sulaukia ypatingo fotografų dėmesio. Puriu sniegu padengtos medžių šakos, spindintys užšalę ežerai ir ilgi šešėliai visuomet įspūdingai atrodo net ir fotografo mėgėjo nuotraukose. Tam, kad unikalius žiemos vaizdus galėtumėte užfiksuoti net ir mobiliuoju telefonu, dalijamės pagrindiniais patarimais, kaip fotografuoti šiuo šaltuoju metų laiku.
Prieš fotografuodami iš anksto sureguliuokite baltos spalvos balansą
„Viena pagrindinių geros nuotraukos taisyklių – tinkamai nustatyti kameros parametrai. Prieš fotografavimą atlikus namų darbus, t.y., sureguliavus reikiamus telefono kameros nustatymus, sutrumpėja kelias iki tobulo kadro. Išmaniųjų telefonų kameros paprastai automatiškai mėgina kompensuoti ryškios baltos spalvos perteklių ją prislopindamos. Dėl tokio automatinio koregavimo sniegas nuotraukose neretai praranda sodrią spalvą“, – teigia „Samsung“ produktų ekspertas Andrius Mateika.
Kaip vieną iš problemos sprendimų A. Mateika pateikia baltos spalvos balanso nustatymą rankiniu būdu. Sureguliuoti spalvos ekspoziciją gali padėti ir nemokamos programėlės, kurias paprastai galima įdiegti telefone. Pavyzdžiui, „PicsArt“ ir „Snapspeed“.
Nesureguliavus baltos spalvos balanso, gausybė nuotraukų turės mėlyną atspalvį. Žiemą spalvų temperatūra yra šalta, todėl jei nenorite, kad nuotrauka būtų blyški ir niūri, nustatykite baltos spalvos balansą.
Žiemos kadrus fiksuokite iš karto po pūgos
Įspūdingiausi žiemos kadrai užfiksuojami vos praėjus audrai ar pūgai. Tuomet sniegas yra purus ir švarus, dangumi ramiai plaukia debesys, todėl fotografavimui yra tinkama šviesa ir taip pernelyg neapsunkinamas telefono kameros gebėjimas atskirti spalvas.
Venkite saulėtų vietų su baltu sniegu ir giliais šešėliais
Ryški saulė, baltas sniegas ir kontrastingi šešėliai viename kadre – sunki užduotis jūsų telefono kamerai, todėl patariama fotografuoti anksti ryte, kai saulės šviesa yra blausi, o sniego atspindima šviesa dar nėra tokia intensyvi kaip vidurdienį. Debesuotą su pragiedruliais rytą palaukite, kol saulė pasislėps už plono debesų sluoksnio – jis veiks kaip natūralus tankio filtras ir sumažins kadro dinaminį diapazoną. Venkite gilių šešėlių, atkreipkite dėmesį į juodus atspalvius ir stenkitės juos užfiksuoti tuomet, kai jie bent šiek tiek išryškėję.
Žiemos naktys – puikus metas užfiksuoti gamtos grožį
Jei žiemos dienomis gali būti pakankamai sudėtinga kokybiškai fotografuoti dėl ryškios saulės šviesos, naktį galima užfiksuoti įspūdingų vaizdų. Ryškus mėnulis, spindintis sniegas ir paslaptingi objektų šešėliai – tai nuotrauką padaro ypač įdomią. Būdamas įspūdingos gamtos apsuptyje dažnas nori pasidaryti ir asmenukę, tačiau tai gali būti kiek sudėtinga, jei telefono kamera neturi tamsos metui skirtų fotografavimo parametrų. Palengvinti fotografavimą tamsoje gali naujasis „Samsung“ išmanusis telefonas „Galaxy S21 FE 5G“ ir jo naktinės fotografijos režimas. Dėl 32 MP priekinės kameros ir įdiegto daugelio kadrų apdorojimo su dirbtiniu intelektu jūsų asmenukės bus itin ryškios.
Žiemos vaizdams fiksuoti rinkitės klasikinę juodai baltą fotografiją
Žiema – puikus metas išbandyti juodai baltą fotografiją. Didinant kontrastą ir reguliuojant ryškumą, įspūdingas rezultatas garantuotas.
Debesuotomis ir snieguotomis dienomis į visas puses sklinda daug šviesos, todėl paprastai nuotraukos būna neryškios, pilkšvos. Vienas iš būdų to išvengti – padaryti nuotraukas juodai baltas. Taip jos beveik visada atrodys geriau, ypač jei taip pat sureguliuosite ryškumą ir padidinsite kontrastą. Beje, geras kontrastas taip pat suteikia daugiau įdomumo ir detalių, o jei reikia, kontrastą visada galite padidinti skaitmeniniu būdu.
Išeikite iš komforto zonos ir ieškokite naujų vaizdo perspektyvų
Jei lauke esate tinkamai apsirengęs, kodėl nepabandžius užlipti kiek aukščiau ir į viską pažvelgti iš viršaus? Taip galite užfiksuoti puikių kadrų! Eksperimentuodami su aukščiu ar fotografavimo kampu fiksuokite medžių kontrastą, šešėlius ar objektus peizaže. Į pagalbą pasitelkite lengvą trikojį ar kompaktišką telefono laikiklį, taip pat fotografuokite naudodami laikmatį. Galite išgauti tikrai neįtikėtinų kadrų, o šie priedai paprastai telpa net į vidinę striukės kišenę.
Pranešimą paskelbė: Rina Storastaitė, UAB „Publicum”