VR akiniai ir žaidimų konsolės: naujausios tendencijos

Technologijos žengia į priekį: virtualios realybės akiniais gali naudotis regos sutrikimų turintys, o žaidimų konsolės gali skatinti ir fizinį aktyvumą. Pasaulyje sparčiai populiarėjant esportui ir internetinių žaidimų kultūrai kartu auga ir žaidimų įrangos pasiūla.

Jūsų dėmesiui – „Senukų“ kompiuterinės įrangos specialistės Benitos Antanaitytės patarimai, padėsiantys išsirinkti laisvalaikio paįvairinimui skirtus įrenginius.

VR akiniai: kokius rinktis pažangiems ir pradedantiems

Renkantis žaidimams skirtą įrangą svarbu žinoti, kaip intensyviai planuojate ją naudoti. Anot specialistės, nuo to priklauso ir įrenginio techninės savybės, ir kaina.

„Rinkoje yra kelių rūšių virtualios realybės (VR) akinių. Jie skiriasi techninėmis specifikacijomis, naudojimo galimybėmis ir kaina. Dažniausiai jie įsigyjami žaidimų patirčiai papildyti, tad yra prijungiami prie kompiuterių ar konsolių“, –  pasakojo B. Antanaitytė.

Prie kompiuterių jungiami VR akiniai rekomenduojami pažengusiems vartotojams, turintiems itin galingus kompiuterius. „Jei įsigysite brangius VR akinius ir bandysite juos prijungti prie paprasto kompiuterio – visų VR akinių privalumų nepajusite. Tad patarčiau tarp kompiuterio ir VR techninių galimybių ieškoti balanso, o prieš perkant VR akinius – atsižvelgti tiek į jų, tiek į turimo kompiuterio technines savybes“, – atkreipė dėmesį specialistė.

Virtualios realybės akiniai žmogaus judesius seka integruotais sensoriais arba vaizdo kameromis, o tai reikalauja nemažai energijos. Tad ieškantiems prie telefonų jungiamų VR akinių, B. Antanaitytė pataria atkreipti dėmesį į tai, kad VR akiniai taip pat priklauso nuo išmaniojo telefono pajėgumo: „Prijungti prie išmaniojo telefono, VR akiniai naudosis jo resursais: baterija, grafikos raiškos galimybėmis. Todėl, jei turite senesnio modelio telefoną, įsitikinkite, kad jo turimų techninių specifikacijų pakaks mėgautis VR akinių teikiamais privalumais“.

Šio tipo VR akiniais galima žaisti gerokai paprastesnius žaidimus nei su žaidimų konsole, jie yra pigesni, tad specialistė juos rekomenduoja tiems, kurie tiesiog nori pradėti pažintį su VR technologija.

Anot B. Antanaitytės, prieš perkant VR akinius telefonui, būtina įsitikinti ar jūsų išmanusis gali būti su jais susiejamas: „Paprastai tai galima atlikti su daugeliu naujesnių išmaniųjų telefonų, veikiančių populiarių operacinių sistemų pagrindu“.

Renkantis VR akinius taip pat derėtų atkreipti dėmesį, ar jie pritaikyti toliaregiams ir trumparegiams žaidėjams, o akinių lęšiai – keičiami. Tuomet net ir jiems sudužus galėsite lęšius pakeisti. Galimybė akiniuose reguliuoti objektų atstumą taip pat suteikia papildomo patogumo.

Tiesa, rinkoje jau yra ir autonomiškai veikiančių VR akinių. Tai sąlyginai nauja ir kol kas brangi technologija, kuri nuo pirmtakų skiriasi tuo, kad jai veikti nereikia papildomų prietaisų – nei kompiuterio, nei žaidimų konsolės.

Žaidimų konsolė – ilgaamžis pirkinys žaidimų kambariui

Kompiuterinius žaidimus ypač pamėgusiems žmonėms specialistė siūlo rinktis žaidimų konsoles. Anot jos, žaidimų konsolių pranašumas, palyginus su asmeniniais kompiuteriais, – įspūdinga žaidimų įvairovė bei patogumas.

„Žaidimai konsolėms kuriami seniai – gamintojai yra sukaupę didžiules žaidimų kolekcijas. Tad panorėjus galima pasinerti vis į kitokį žaidimų pasaulį. Konsole žaisti kompiuterinius žaidimus dažnai patogiau nei su paprastu kompiuteriu, mat galima mėgautis specialių valdymo pultelių bei televizoriaus ekrano teikiamais privalumais“,  – patarė specialistė.

Renkantis žaidimų konsolę, taip pat kaip ir VR akinius, svarbu atsižvelgti į savo lūkesčius ir patirtį. Pirmiausia patariama įsivertinti, ką tiksliai norėsite žaisti.

„Skirtingi konsolių gamintojai kuria tik jų konsolėms skirtus žaidimus, tad renkantis prietaisą, patariama pasidomėti, kokio stiliaus žaidimais išsirinkę konkretų gaminį galėsite mėgautis, kokią žaidimų kolekciją galėsite kaupti“, – sakė ji.

Žaidimų konsolėms prijungti būtini televizoriai, todėl garsas dažniausiai priklauso nuo jų techninių savybių. Trokštantiems ypatingo garso žaidžiant, specialistė siūlo sprendimą: „Prie konsolių galima įsigyti specialų priedą – belaides ausines, padedančias mėgautis dar geresniu garsu. Kai kurie gamintojai į jas integruoja ir aplinkos triukšmą slopinantį mikrofoną, leidžiantį pasikalbėti su komandos nariais“, – atkreipia dėmesį B. Antanaitytė.

Siekdami žaidimų procesą padaryti dar malonesnį, kai kurie gamintojai vartotojams siūlo iš specialios aplikacijos atsisiųsti jau iš anksto sureguliuotus, ausinėse naudoti galimus garso režimus. Belaidės ausinės pilnai įkrautos, jog gali veikti net iki 8 val. Tad jų teikiamais privalumais žaidėjai gali mėgautis visą žaidimų popietę.

Pranešimą paskelbė: Gytautė Stanynaitė, UAB „Publicum”