Pažangiausios išmaniųjų savybės – kokios jos?
|Ieškote naujo telefono, su kuriuo galėtumėte nuveikti dar daugiau nei iki šiol? Šiandien galingų ir pažangias savybes turinčių išmaniųjų pasiūla plati. Tačiau „Samsung“ technologijų ekspertas Artūras Erbreideris atskleidė, į kurias papildomas išmaniųjų funkcijas verta atkreipti dėmesį, jei norite iš tiesų palengvinti kasdienes užduotis.
Darbas: leiskite sau daugiau, nei tik atsakyti į elektroninius laiškus
Dažnai tenka dirbti nuotoliniu būdu bei nuolat keistis informacija su klientais ir kolegomis? Nešiojamas ar planšetinis kompiuteris ne visada būna po ranka, tad darbui pritaikytas išmanusis – geriausia išeitis.
Pirmiausia, kad dirbtumėte patogiai, technologijų ekspertas A. Erbreideris pataria rinktis išmanųjį su didesniu, geriausia nuo 6,5 colių, ekranu. Taip pat vertėtų atkreipti dėmesį į ekrano technologiją. Pavyzdžiui, „AMOLED“ ekranai pasižymi idealiu kontrasto santykiu, be to apsaugo akis – sumažina žmogaus sveikatai kenkiančios mėlynos šviesos efektą, nepakenkiant spalvų ryškumui.
Išmaniajame su dideliu ekranu lengva redaguoti įvairius dokumentus ar kurti prezentacijas, o dar patogiau ir greičiau šias užduotis atlikti naudojantis išmaniuoju telefono rašikliu.
„Išmanusis su specialiu rašikliu šiandien leidžia atlikti skubius darbus iš karto, net jeigu po ranka neturite kompiuterio. Pavyzdžiui, patobulintas „Galaxy Note10“ išmanusis rašiklis „S Pen“ leidžia ranka rašytą tekstą konvertuoti į „MS Word“ ar PDF formatus ir iškart dalintis su kitais, greitai versti tekstą ar tiesiog pasirašyti gautas sutartis telefone. Nesvarbu, esate architektas ar vaizdo turinio kūrėjas, rašiklio pagalba galima greitai redaguoti brėžinius ar, pavyzdžiui, tiksliai apkirpti filmuotą medžiagą nejungiant kompiuterio“, – pasakoja ekspertas.
Nuotraukos: svarbūs ne vien megapikseliai
Kuo daugiau megapikselių – tuo geresnė kokybė – rinkdamiesi telefoną su kokybiška kamera daugelis vis dar vadovaujasi būtent šia taisykle. Technologijų ekspertas A. Erbreideris teigia, kad mūsų dienomis kreipti dėmesį reikėtų į visai kitas savybes.
Pavyzdžiui, HDR10+ ir dinaminio tonų atvaizdavimo technologija leidžia detaliai užfiksuoti tamsiausius ir šviesiausius kadro elementus, todėl ir vaizdo įrašai tampa ryškesni ir su dar platesne spalvų gama.
Taip pat, naujausių įrenginių kameros veikia kartu su dirbtiniu intelektu, kuris geba pats pasiūlyti geriausią nuotraukos kompoziciją, fokusavimą ir apšvietimą, turi itin plataus kampo objektyvą, kuris vaizdą aprėpia plačiai, kaip žmogaus akis. Išsirinkę išmanųjį su tokiomis funkcijomis būsite garantuoti ne tik nuotraukų kokybe, bet ir profesionaliu rezultatu.
Vaizdo įrašai: nepamirškite garso
Paskutiniu metu vis labiau populiarėjantys vaizdo įrašų tinklaraščiai verčia turinio kūrėjus ieškoti įrenginių su pažangesnėmis filmavimo galimybėmis. Tačiau, pasak technologijų eksperto, verta nepamiršti, kad filmuojant, svarbus ne tik vaizdas, bet ir garsas.
„Naujausi išmanieji turi puikias fokusavimo ir stabilizavimo galimybes, kurios užtikrina, kad net smarkiai judinant kamerą, vaizdas išliks ryškus ir stabilus. Tačiau norintiems savo išmaniuoju įrašyti tikrai kokybiškus vaizdo įrašus, patarčiau atkreipti dėmesį ir į garsiakalbių specifikacijas. Pavyzdžiui, „Samsung Galaxy Note10“ kamera pasižymi garso didinimo „Zoom-in mic“ funkcija, kuri leidžia artinant vaizdą paryškinti filmuojamo objekto garsą. Taip galima išvengti pašalinio triukšmo fone“, – pasakoja A. Erbreideris.
Procesoriaus galingumas: nevaržykite savo veiklų
Šiandien sparčiai tobulėja ne tik technologijos, bet ir joms kuriamas turinys. Tad norint žiūrėti ar siųstis aukštos kokybės vaizdo įrašus, filmus, kaupti didelį kiekį informacijos ir žaisti naujausius žaidimus, reikalingas galingas procesorius ir talpi bei greitai veikianti vidinė atmintis
Technologijų ekspertas rekomenduoja atkreipti dėmesį, ar išmanusis turi programų optimizavimo technologiją, kuri nuolat analizuoja jų naudojimą, padidina našumą ir sumažina energijos suvartojimą. Ši savybė ypač svarbi mėgstantiems žaisti aukščiausios kokybės žaidimus.
Baterija: neribokite laiko telefone
Aktyviai naršote socialiniuose tinkluose, atsakinėjate į žinutes ir laiškus, žiūrite vaizdo įrašus ar žaidžiate žaidimus – nesvarbu, ką veikiate, greičiausiai norite, kad savo išmaniuoju galėtumėte naudotis nevaržomai. Tam reikalinga patvari ir talpi bent 3500 mAh baterija.
„Visą dieną aktyviai praleidžiant telefone vertėtų rinktis išmaniuosius, kurie turi greito įkrovimo funkciją. Jos pagalba naujausi įrenginiai gali pasikrauti vos per 30 minučių ir baterijos užteks visai dienai, taip sutaupysite laiko ir būsite tikri, kad galėsite nuveikti viską, ką norėjote, nepriklausomai, kur esate“, – pataria „Samsung“ produktų ekspertas.
Belaidžio įkrovimo funkcija – dar viena dėmesio verta savybė, ypač tiems, kurie daug laiko praleidžia kelyje ar pamiršta su savimi nešiotis įkroviklį. Tuo tarpu, jei įrenginys turi „Power sharing“ funkciją, galėsite dalintis energija su kitais savo nešiojamais įrenginiais, pavyzdžiui, įkrauti išmanųjį laikrodį.
Junkitės prie kitų prietaisų
Jei dirbate kompiuteriu ir nuolat turite atsakinėti į skambučius ar žinutes telefone, sugaištate nemažai laiko kaskart į rankas imdami išmanųjį. Dėl šios priežasties gamintojai siūlo tokius sprendimus kaip, pavyzdžiui, „Samsung DeX“, kurie su viena USB jungtimi leidžia prie kompiuterio saugiai prijungti telefoną ir dirbti efektyviau bei nesiblaškant – atėjus žinutei ar laiškui į telefoną, atrašyti galima tiesiai iš kompiuterio.
Taip pat „DeX“ jungtis suteikia galimybę tiesiog pele vilkti reikiamus dokumentus iš kompiuterio į išmanųjį. Taip telefonas gali beveik atstoti kompiuterį – užduotys atliekamos tiesiai išmaniajame, o visi veiksmai matomi kompiuterio ekrane.
Pranešimą paskelbė: Mingailė Gulbinauskaitė, UAB „Publicum”