„Vinted“ ir „Ironhack“ skirs beveik 370 tūkst. eurų IT sektoriuje norinčių dirbti moterų ugdymui

Didžiausia Europos internetinė naudotų mados prekių prekybos platforma „Vinted“ ir naujos kartos IT švietimo paslaugų tiekėjas „Ironhack“ skirs stipendijas technologijų srityje norinčioms dirbti Europos moterims, tarp jų ir lietuvėms. Jau ketvirtus metus Europoje vykstančiai iniciatyvai bendrovės iš viso skirs beveik 370 tūkst. eurų. Taip siekiama paskatinti didesnį moterų įsitraukimą technologijų sektoriuje.

Nors technologijų sektoriuje vyrauja vyrai, jau kurį laiką siekiama šią atskirtį sumažinti. Bendromis jėgomis Europoje veikianti „Ironhack“ ir „Vinted“ skirs 368 750 eurų, kurie atiteks IT srityje norinčių dirbti moterų stipendijoms dalyvauti vienoje iš „Ironhack“ rengiamų mokomųjų programų. Mokymai vyks Berlyne, Amsterdame, Paryžiuje, Madride, Barselonoje ir nuotoliniu būdu. Pastaruosiuose dalyvauti gali ir Lietuvoje gyvenančios moterys, iš viso skiriamos 73 stipendijos mokymams nuotoliniu būdu, kurių vertė – 120 tūkst. eurų.

Mokymų dalyvės gali rinktis iš keturių inovatyvių kursų krypčių, trunkančių 9–24 savaites  – internetinių svetainių kūrimo, UX/UI dizaino, kibernetinio saugumo bei duomenų analizės. Vienos stipendijos vertė, priklausomai nuo pasirinkto mokymų tipo, svyruoja nuo 1500 iki 7500 eurų.

„Vinted“ IT inžinerijos direktorė Aliona Viršutienė tikisi, kad ši iniciatyva paskatins moteris rinktis profesiją technologijų srityje. „Jei prieš kelerius metus nebūčiau sutikusi vienos įkvepiančios moters ir vieno vyro, tikėjusio, kad mažai patirties šioje srityje turinti moteris gali vadovauti techninei komandai, nebūčiau ten, kur šiuo metu esu. Manome, kad IT sektoriuje turėtų būti daugiau pavyzdžių, kurie laužo stereotipus ir įkvepia, kad daugiau moterų galėtų sužinoti apie dinamišką technologijų pasaulį. Tad tapę „Ironhack“ iniciatyvos dalimi, skatinsime daugiau moterų tobulėti šioje srityje, žengti pirmuosius IT karjeros žingsnius ir galbūt ja sudominti net tas, kurios iki šiol tokios galimybės nesvarstė arba dėl kažkokių priežasčių sau leisti negalėjo“, – sako A. Viršutienė.

„Pastarieji metai leido suprasti, kokie svarbūs yra aukštųjų technologijų, programavimo, duomenų analizės įgūdžiai ir kokie reikšmingi jie bus ateityje. Ši „Ironhack“ ir „Vinted“ iniciatyva taps puikia proga šių įgūdžių įgauti moterims ir didinti jų susidomėjimą technologijų pasauliu. Džiaugiamės, kad šiemet galime prisidėti prie tokio reikalingo teigiamo pokyčio“, – sako Manouk Meilof, „Ironhack Amsterdam“ vadovas.

Viena iš atrinktųjų gauti stipendiją pernai tapo vokietė Lena Frommann. „Kai išgirdau apie stipendiją, supratau, tai mano galimybė tapti IT industrijos dalimi. Dabartiniame darbe pastebiu, kad organizacijoms labai reikia motyvuotų žmonių, kurie jaučia aistrą programavimui. „Ironhack“ aš dar labiau išsiugdžiau šį pomėgį ir įgavau reikiamų įgūdžių. Be to, pažinau naujas kultūras ir žmones, kuriuos dabar laikau draugais.“

Registracijos formą IT įgūdžių norinčios įgauti moterys iki kovo 18 dienos gali užpildyti projekto tinklalapyje: https://www2.ironhack.com/vinted   

Pranešimą paskelbė: Gertrūda Stripeikytė, Integrity PR