Vasario 16-ąją švęskite išmaniai: 3 būdai pažinti Lietuvą ir jos istoriją

Rytoj minime 103-iasias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines. Nors šiemet šventiniuose renginiuose dėl įvesto karantino sudalyvauti negalėsime, pasinaudoję išmaniais sprendimais svarbią šventę galite paminėti ir namuose. Kokie kompiuteriniai žaidimai ar programėlės padės geriau pažinti Lietuvą ir jos istoriją, pranešime žiniasklaidai pasakoja „Bitės Profai“.

„Lietuvių sukurti žaidimai yra nesudėtingi, tačiau informatyvūs, todėl tiks su Lietuvos istorija norintiems susipažinti vaikams, o suaugusiems padės prisiminti mūsų šaliai svarbius įvykius ir datas. Tuo metu spręsdami iššūkius galėsite ne tik praturtinti žinias apie Lietuvą, bet ir pamatyti, kaip įvairios mūsų šalies vietos atrodė praėjusį šimtmetį“, – sako „Bitės Profė“ Lina Štrafėlaitė.

Aplankykite Joną Basanavičių

Programėlė „Šimtmečio lobis“ („Android“) leidžia nesudėtingo žaidimo forma susipažinti su Lietuvos istorija. Žaidimo tikslas – rasti kambaryje paslėptus Lietuvos simbolius ar daiktus, žyminčius valstybei svarbius įvykius.

„Programėlėje užsukus į Jono Basanavičiaus kambarį reikia telefoną sukant 360 laipsnių ieškoti paslėptų daiktų, pavyzdžiui, Vyčio, fortepijono, krepšinio kamuolio. Juos radę galėsite sužinoti, kokias iškilias Lietuvos asmenybes vienija fortepijonas, iš kur Lietuvoje atsirado didžkukuliai ar kas Lietuvai iškovojo pirmąjį olimpinį aukso medalį“, – pasakoja išmaniųjų įrenginių ekspertė.

Istoriją sužinokite rinkdami vėliavėles

„Šimtas“ – tai dar vienas nesudėtingas žaidimas, kuris padės susipažinti su svarbiausias šimtmečio Lietuvos įvykiais. Šis kompiuterio naršyklėje pasiekiamas edukacinis žaidimas sukurtas remiantis kitu populiariu žaidimu – „Super Mario“.

„Žaidimo tikslas – pereiti per šimtmečio laiko juostą praplečiant istorijos žinias. Jame reikia rinkti auksines monetas, grybukus ar vėliavėles – taip pakartosite Lietuvos istorijai svarbius faktus ir datas. Kadangi šis žaidimas sukurtas remiantis kiekvienam žinomo kultinio žaidimo prototipu, jis bus lengvai suprantamas ir aktualus tiek vaikams, tiek suaugusiems“, – pasakoja „Bitės Profė“.

Programėlė gali pasitarnauti ir kaip alternatyvus būdas mokytis istorijos, namuose įstrigusiems ir motyvacijos iššūkių patiriantiems vaikams.

Pažinkite Lietuvą spręsdami mįsles

Programėlė „Būk detektyvas“ („Android“) leidžia Lietuvą pažinti interaktyviai. Joje pamatysite,  kaip įvairios Lietuvos vietos atrodė praėjusį šimtmetį ir palyginti su dabartinėmis – darydami nuotrauką per programėlę matysite ir senosios vietos kontūrus.

Programėlėje taip pat yra mįslių ir iššūkių, kurie padės su Lietuvos istorija susipažinti įgyvendinant iššūkius įvairiose Lietuvos vietose. Pavyzdžiui, įgyvendinę iššūkius sužinosite, kodėl Palangos tiltas yra L formos, kur Kaune yra atominis bunkeris ar kokia šalies teritorija susijusi su skaičiumi 23. Pasak L. Štrafėlaitės, iššūkių sprendimas bus puiki pramoga visai šeimai.

Jei programėlėje iššūkių nematote, visus juos rasite „Būk detektyvas“ internetiniame puslapyje.

Pranešimą paskelbė: Eglė Girdauskaitė, UAB „Gravitas Partners”