Vasarinės padangos, kodėl jos tokios svarbios?

Dažnas vairuotojas klaidingai galvoja, kad vasarinėms padangoms neverta skirti daug dėmesio. Juk vasarą nesninga ir vairavimo sąlygos būna daug palankesnės. Tai klaidinga nuomonė. Vasarinių padangų būklė ir kokybė yra ne mažiau svarbi nei žieminių. Jei neturite laiko tinkamų padangų paieškoms, pirkite internetu. Svarbiausia, kad padangos būtų tinkamos jūsų automobiliui, kokybiškos ir naujos. Svarstote, kodėl tai taip svarbu? Atsakysime!

  • Šlapia kelio danga taip pat pavojinga

Lietuvoje vasarą palynoja ne taip ir retai. O ką jau kalbėti apie vasariškas liūtis. Jei automobilio padangos nusidėvėjusios, jų sukibimas su šlapia kelio danga bus prastas. Geriausiu atveju, tokį automobilį bus sunku tvarkingai vairuoti, o blogiausiu – jis gali tapti nevaldomas ir sukelti avariją. Įsigyjant naujas vasarines padangas būtinai pasidomėkite sukibimo su šlapia danga parametrais, kurie matuojami raidėmis nuo A iki G. 

  • Karštas asfaltas veikia nusidėvėjusias padangas

Karštos vasaros metu kelio asfaltas smarkiai įkaista. Pasiekus tam tikrą temperatūrą smulkios asfalto dangos dalelės atsiskiria nuo kelio dangos. Tokiu keliu važiuojant susidėvėjusiomis padangos, smulkios asfalto dalelės prilimpa prie protektoriaus. Tai neigiamai veikia padangų sukibimą su kelio danga bei sukelia diskomforto jausmą vairuojant.

  • Daugiau keliaujame, didesnė nemalonių situacijų tikimybė

Vasarą daugiau keliaujame automobiliu. Kartais nuosavu transportu vykstame net ir į tolimas keliones. Prakiurusi, laiku nepakeista padanga tolimoje nepažįstamoje vietovėje gali pridaryti nemenkų nemalonumų. O ką jau bekalbėti, jei tokia situacija nutinka svečioje šalyje. Tad dažnesnis naudojimasis automobiliu – tai dar viena priežastis, dėl ko reikia pasirūpinti tvarkingomis ir kokybiškomis vasarinėmis padangomis. Blogiausiu atveju, nors prieš keliones pasitikrinkite vasarinių padangų protektoriaus gylį, kuris turi būti ne mažesnis nei 1,6 mm.