Tyrimas: beveik pusė sportuojančių savarankiškai naudoja išmaniuosius įrenginius  

Gyvendami aktyviai, lengviau įveikiame pandemijos iššūkius bei stresą, todėl per karantiną žmonės daugiau dėmesio skiria individualioms treniruotėms, kurias lydi išmanūs įrenginiai. Tai rodo „Huawei“ užsakymu atlikta šalies gyventojų apklausa. Tyrimo duomenimis, daugiau nei kartą per savaitę savarankiškai sportuoja virš trečdalio respondentų, o beveik pusė jų aktyviam gyvenimui pasitelkia išmaniuosius pagalbininkus. Profesionalaus boksininko Aleksandro Baranovo teigimu, sekti ir stebėti savo organizmo veiklą bei reakcijas į sporto krūvį yra labai svarbu net ir mėgėjams, kad nebūtų daroma žala sveikatai.

 

Su sportu – ranka rankon

 

Į treniruotes – su išmaniaisiais partneriais: tokią išvadą atspindi „Huawei“ užsakymu per karantiną atlikta apklausa. Remiantis skaičiais, technologijos sportui noriai pasitelkiamos ir yra ypač mėgstamos besitreniruojančiųjų individualiai.

„Iš viso aktyviam gyvenimui namuose technologijas pasitelkia 47 proc. lietuvių. 7 iš 10 šalies gyventojų individualų sportą lydi išmanieji laikrodžiai, daugiau nei trečdalio – aktyvumo sekimo apyrankės. Apklausa taip pat rodo, jog penktadalis respondentų treniruotėms pasitelkia belaides ausines, o virš dešimtadalio – išmaniąsias svarstykles“, – pasakoja „Huawei“ komunikacijos vadovė Baltijos šalyse Justė Karpavičiūtė.

Ji atkreipia dėmesį, kad išmaniųjų svarbą bei naudą sportuojantiems puikiai supranta ir technologijų gamintojai. Todėl jie nuolat tobulina savo produktus bei pirkėjams siūlo naujovių.

„Kadangi propaguojantys aktyvų gyvenimo būdą vis dažniau renkasi išmaniuosius laikrodžius, šiam poreikiui sukūrėme patikimą sprendimą – „Huawei Watch GT 2e“. Tai pagalbininkas, subalansuotos siekti norimų tikslų ir suteikiantis sportui visiškai kitokią patirtį. Be to, kaip paaiškėjo tyrimo metu, lietuviai linkę sportuoti su muzika, todėl nevaržomai judėjimo laisvei ir išskirtiniam garsui rekomenduojame pasitelkti garsą izoliuojančias belaides ausines“, – kalba įmonės atstovė.

 

Svarbu rūpintis savo organizmu

J. Karpavičiūtės teigimu, išmanusis laikrodis gali patenkinti individualius poreikius tuomet, kai jis yra tinkamai subalansuotas kasdieniam naudojimui. Jis turi gebėti tiksliai fiksuoti organizmo veiklą, motyvuoti gyvenančius aktyviai bei užtikrinti tiek kokybišką miegą, tiek geriausius treniruočių rezultatus.

„Rinkoje neseniai pristatytame išmaniajame laikrodyje mūsų inžinieriai įdiegė efektyvų „Kirin A1“ procesorių, vieningai funkcionuojantį su didelės talpos baterija, taip užtikrinant iki dviejų savaičių nepertraukiamą veikimą be įkrovimo. Šis prietaisas taip pat turi 100 treniruočių stebėjimo režimų, streso valdymo funkciją, miego sekimo sistemą, širdies ritmo stebėjimo technologiją. O jo dizainas pritaikytas dar aktyvesniam gyvenimui. Be to, įrenginys aprūpintas jutikliu, matuojančiu kraujo įsotinimą deguonimi ir skaičiuojančiu deguonies kiekį, sunaudojamą fiziniams pratimams atlikti“, – išmaniojo laikrodžio savybes pristato J. Karpavičiūtė.

Jos teigimu, šis įrenginys tinka net ir profesionaliems sportininkams. Tokiai J. Karpavičiūtės nuomonei pritaria boksininkas A. Baranovas. Pakalbintas po tik ką pasibaigusios treniruotės Vilniaus Lukiškių aikštėje, jis pasakoja – išmanusis laikrodis jam atlieka ne tik svarbią pagrindinę laiko fiksavimo funkciją, bet ir patikimai stebi organizmo veiklą.

„Išmanusis laikrodis man labai naudingas. Juo matuoju savo pulsą, nes sportuodamas 2-3 kartus per savaitę intensyvesnės treniruotės intervalu, kuomet širdis dirba aukštesnėje ritmo zonoje, privalau sekti organizmo veiklą. Turiu žinoti, ar širdies darbas neviršija normos. Kartu fiksuoju, ar pulsas greitai atsistato, nes šiam procesui vykstant lėtai žinau, kad organizmas yra pavargęs. Tada krūvį mažinu, daugiau ilsiuosi. Šiuo metu sportuojančiųjų labai daug, todėl sekti ir stebėti savo organizmo veiklą bei reakcijas į sporto krūvį yra labai svarbu kiekvienam“, – pabrėžia A. Baranovas.

Apklausa daryta „Huawei“ užsakymu. Ją atliko bendrovė RAIT š. m. balandžio 6-16 d. Tyrimo metu buvo apklausti 358 šalies gyventojai nuo 25 iki 35 metų amžiaus.

Daugiau informacijos: https://consumer.huawei.com/lt/

 

Norėdami gauti reguliarias „Huawei Consumer BG“ naujienas, sekite mus:

Facebook: https://www.facebook.com/huaweimobile/

Twitter: https://twitter.com/HuaweiMobile

Instagram: https://www.instagram.com/huaweimobile/

YouTube: https://www.youtube.com/user/HuaweiDeviceCo 

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/10617746/

 

Susisiekite su mumis:

Justė Karpavičiūtė

„Huawei“ komunikacijos vadovė Baltijos šalyse

juste.karpaviciute@huawei.com

Tel. nr. +370 695 95176

Pranešimą paskelbė: Sandra Paškauskaitė, UAB „INK agency“
Tyrimas: beveik pusė sportuojančių savarankiškai naudoja išmaniuosius įrenginius