Tiek verslui, tiek fiziniams asmenims ateina liūdni laikai

Turizmo sektoriuje dirbantys verslininkai pastebi, kad keliautojų ir šiaip paprastų vietinių pramogautojų skaičius yra išaugęs kartais. Šiuo metu tai bandoma įvardinti “keršto turizmu”, kuris reiškia, kad žmonės bando atsigriebti už laikotarpį, kuomet pandemija neleido laisvai keliauti ir smagiai leisti laiką. Tačiau, yra ir juodoji pusė – pastebima, kad žmonės pradėjo imti vartojimo paskolas būtent atostogoms bei pramogoms. Tai, pasak ekspertų, šiems žmonėms gali atnešti didelių problemų netolimoje ateityje. Tuo labiau, kad iš to laimi daugiau užsienio, o ne Lietuvos kurortai

Turizmo užsiimančiam verslui viskas į naudą, bet turistams – didžiulis pavojus

Vieną didžiausių įspėjimų pateikia Europos centrinis bankas. Jau liepos pabaigoje palūkanų normos bus pakeltos ir iš neigiamų jos virs teigiamomis. Tai reiškia, kad žmonės, kurie yra paėmę būsto paskolas, mokės didesnes įmokas. Priklausomai nuo palūkanų dydžių, kai kuriems įmokos gali tapti nepakeliamomis. Dėl to dabar siūloma ypač vengti vartojimo paskolų ėmimo, nes kas žino – galbūt netolimoje ateityje papildomos finansinės pagalbos prireiks tam, kad neprarastumėte būsto.

Imti vartojimo paskolas tiems žmonėms, kurie turi paėmę būsto paskolas, dabar nerekomenduojama. Padidėjus būsto paskolų įmokų dydžiui ir prisidėjus dar greitųjų kreditų įmokoms, finansinė situacija tikrai nepagerės. Jeigu per tą laikotarpį nebuvote sutaupę pinigų atostogoms, tai nereiškia, kad skolinimasis tokiems dalykams neatneš jokių pasekmių.

Žinoma, kad verslininkai, kurie pelnosi iš turizmo, trins rankomis, bet paprastiems keliautojams, kurie tai daro į skolą, viskas gali baigtis ypač liūdnai. Jeigu nėra būtinybės, patariama neimti jokių greitųjų kreditų bent jau iki metų galo, nes ne tik būsto paskolų įmokų didėjimas bus neišvengiamas.

Energetikos bei maisto krizė gali išprovokuoti dar didesnę infliaciją, tad išlaidos vienu metu didės net keliuose sektoriuose. Tai reiškia, kad kainų augimas dar nėra pasiekęs piko. Dar didesnės išlaidos žmonėms atsiras prasidėjus rudeniui.

Greitai kentės ne tik fiziniai asmenys, bet ir verslas

Šiuo metu jau dabar matoma, kad žmonės ima taupyti ir vengia pirkti nebūtinus maisto produktus. Žinoma, tai tik dalis žmonių, nes kaip minėta, kai kurie iš jų pinigus naudoja poilsiui ir pramogoms šiuo vasaros turizmo laikotarpiu. Tie pinigai, deja, labiausiai leidžiami užsienyje, o ne mūsų šalyje.

Toks taupymas į naudą išeina ne visiems. Mat, verslas, kuris yra įsikūręs atokiau kurortų, nesulaukia jokių lankytojų. Pavyzdžiui, kai kurie verslininkai skundžiasi, kad į įprastus restoranus žmonės jau retai užsuka. Nėra iš ko išlaikyti darbuotojų ir t.t. Jeigu dirbate restoranų ar kitų maitinimo įstaigų sektoriuje, turėtumėte atkreipti dėmesį į padėtį.

Tie, kurie dirba maitinimo įstaigų srityje, turėtų dar labiau saugotis galimos finansinės duobės. Skolinimasis tokiems žmonėms gali būti pražūtingas. Tikėtina, kad pagausėjus įmonių bankrotų skaičiui, pirmieji bus atleidžiami būtent šiame sektoriuje dirbantys žmonės. Tad, skolinimasis dabar, kai yra rizika netekti darbo vietos per kelis ateinančius mėnesius, tikrai nebūtų laikomas racionaliu poelgiu.

Taupyti žmonėms patariama dar ir dėl to, kad ECB palūkanų norma keičiama kas tris mėnesius ar pusę metų, tad jų augimas gali dar labiau didėti. Nereikėtų pamiršti ir fakto, kad ateinantį sezoną žmonės už šildymą vėl mokės rekordines sumas.

Dabar yra kaip niekad geras laikas taupyti ir vengti nereikalingo išlaidavimo.

Šaltinis: www.paskolosisiskolinusiems.lt