„Telia“ įsitikino: mobilusis ryšys veiktų ir šalį užklupus stichijai

Praėjusi naktis „Telia“ tinklo tarnybos specialistams buvo įtempta, bet sėkminga: iki paryčių trukę bendrovės mobiliojo ryšio tinklo atsparumo bandymai patvirtino, kad jis atlaikytų net sunkiausius išbandymus, o klientams paslaugų teikimas nesutriktų.

„Pratybų metu buvo imituojama avarinė situacija dėl galimo elektros tiekimo nutrūkimo didžiausiame Lietuvoje „Telia“ mobiliojo ryšio tinkle. Atnaujinto „Telia“ tinklo patikimumo testai įvyko sklandžiai – įsitikinome, kad kritinės paslaugos patikimai veiktų ir klientai sutrikimų nepajaustų, net jei nustotų veikti dalis dubliuojamos įrangos taškų. Toks ir buvo pagrindinis šių bandymų tikslas“, – sako „Telia“ Technologijų vadovas Andrius Šemeškevičius.

Naktį į antradienį „Telia“ specialistai tikrino, ar nutraukus elektros tiekimą arba sugedus vienam iš mazgų suveiktų atnaujinto mobiliojo ryšio tinklo rezervavimo mechanizmai, ar tinkamai ir kokybiškai persijungtų ir veiktų visos „Telia“ paslaugos.

Tokio masto pratybas „Telia“ rengia kas 3–5 metus, joms atsakingai ruošiamasi iš anksto. Kadangi išlieka tikimybė, kad tinklo atsparumo bandymų metu gali įvykti trumpalaikių sutrikimų, jie atliekami naktį, mažiausios tinklo apkrovos metu. Kaip ir buvo planuota, 1 valandą nakties prasidėję bandymai truko iki 5 valandos ryto. Jų metu jokių klientams juntamų paslaugų sutrikimų neįvyko.

Pranešimą paskelbė: Rusnė Tamošaitytė, UAB „Fabula ir partneriai”