„Telia“ atnaujins „Lietuvos geležinkelių“ kompiuterius

„Telia“ ir „Lietuvos geležinkeliai“ pasirašė 1,4 mln. eurų vertės trejų metų trukmės įrangos nuomos sutartį, pagal kurią „Telia“ atnaujins iki 1000 nešiojamųjų kompiuterių su priedais ir iki 500 išorinių monitorių. Į kainą įskaičiuota ne tik pati įranga, bet ir jos draudimas, priežiūra, utilizavimas bei kitos papildomos paslaugos.

„Efektyviausiai dirbančios įmonės vis dažniau renkasi biuro įrangos nuomos modelį, kuris padeda sutaupyti daug IT įsigijimui ir priežiūrai skiriamų lėšų ir laiko. Nuomojama įranga suteikia daugiau lankstumo, leidžia aiškiai planuoti įrangos keitimo cikliškumą ir prognozuoti sąnaudas, kadangi nereikia iškart mokėti visos sumos – įmokos paskirstomos per visą nuomos laikotarpį. Taip pat, kadangi įmonė naudoja naujausias technologijas, užtikrinamas didesnis saugumas ir stabilumas“, – sako „Telia“ verslo klientų vadovas Danielis Karpovičius. 

Sektoriaus analitikai pastebi, jog IT įrangos nuoma (Device as a service, DaaS, angl.) leidžia klientams mėgautis moderniausiomis technologijomis, naujausiais sprendimais ir šiuolaikiška įranga. Tai turi ir teigiamą ekonominį efektą – klientui nereikia patirti didelės vienkartinės investicijos į „geležį“, pinigai gali būti panaudojami kitiems svarbiems projektams, taip pat, mokama tik už įrangos dalį, kuria yra naudojamasi. „Telia“ ekspertai skaičiuoja, jog per tris metus „Lietuvos geležinkeliai“, pasirinkę įrangos nuomos modelį, preliminariai sutaupys iki 300 tūkst. eurų.

„Lietuvos geležinkelių“ informacinių technologijų centro vadovas OIegas Matiušovas teigia, jog skaitmeninėms technologijoms vystantis milžinišku tempu, „Lietuvos geležinkeliai“ nenori likti praeityje. Bendrovės IT strategijoje numatytas įrangos nuomos modelis yra teisingas pasirinkimas, ypač didelių pokyčių metu.

„Kiekvienam LG grupėje dirbančiam žmogui kuriame modernią darbo vietą su šiuolaikiniais darbo įrankiais. Įranga turi tarnauti žmogui, o ne atvirkščiai, o toks nuomos modelis užtikrina, jog naudojame naujausias technologijas ir mokame geriausią kainą už jas. Poreikiui pasikeitus, dinamiškai adaptuosime ir technologijas“, – sako didžiausios Baltijos šalyse geležinkelių grupės IT centro vadovas.

O. Matiušovas priduria, jog vienas kertinių argumentų rinktis įrangos nuomos modelį – visos įrangos draudimas. Neveikiančio įrenginio atveju bus suteikiamas pakaitinis įrenginys. Taip pat, pasibaigus kompiuterio ar kito įrankio naudojimo ciklui, įrangą suteikusi bendrovė pasirūpins ir jo utilizavimu.

„Galvojame ir apie įrangos ciklo pradžią, ir apie pabaigą. Pradžioje, naujam darbuotojui dvigubai greičiau sukursime darbo vietos technologinę aplinką. O įrangai pasenus, būsime ramūs, jog ja bus deramai pasirūpinta“, – teigia LG technologijų centro vadovas O. Matiušovas.

Įrangos nuomos pirkimo konkurse „Telia“ už geriausią kainą pasiūlė lengvus, patvarius ir galingus 14 colių įstrižainės „Dell Latitude 5400“ nešiojamuosius kompiuterius su priedais (ausinės, pelė, klaviatūra, išorinė sujungimo stotelė, krepšys) bei „Dell“ monitorius. Sutarties galiojimo metu „Lietuvos geležinkeliai“ už įrangos nuomą mokės mėnesinį mokestį, kuris priklausys nuo išsinuomotos biuro įrangos kiekio.

Visa „Lietuvos geležinkeliams“ išnuomojama „Dell“ įranga palaiko „Windows Autopilot“ technologiją ir atitinka visus įmonės reikalavimus, taigi „Telia“ pristatytus kompiuterius bus galima naudoti iškart, vos juos įjungus.

Pranešimą paskelbė: Rusnė Tamošaitytė, UAB „Fabula ir partneriai”