Telefonas – ne aitvaras, bet piniginę papildyti gali

Kol neatvilnijo antra koronaviruso banga, analitikai atsargiai kalba apie ekonomikos atsigavimą. Visgi yra žmonių, kurie nukentėjo nuo karantino ir jiems keliolika ar kelios dešimtys eurų per mėnesį – reikalingi pinigai. Pasirodo, papildomai prisidurti be didesnių pastangų galima tiesiog išmaniuoju telefonu.

„Telefonu galite įdarbinti įvairiausius savo pomėgius, tokius kaip fotografija ar piešimas, atlikti apklausas, testuoti tinklalapius ir net gauti dovanų už tai, kad vaikštote. Žinoma, šios programėlės milžiniškų turtų neatneš, bet lengvai užsidirbti vieną-kitą eurą gali kiekvienas“, – sako „Telia“ įrangos vadovas Aurelijus Vaičiulionis.

Jis pristato penkis būdus, kaip iš telefono išspausti žvangančių ar net šlamančių:

1. Turintiems gerą akį. Daugelis mūsų jei ne kasdien, tai bent kas savaitę telefonu padarome dešimtis nuotraukų, iš kurių tik nedidelę dalį kam nors parodome ar pasidaliname socialiniuose tinkluose. Vietoje to, kad dūlėtų telefono atmintyje, šias nuotraukas galite parduoti. Antai programėlėje „Dreamstime: Sell Your Photos“ („Android“, „iOS“) įkėlę nuotraukas galite patys nustatyti pageidaujamą kainą ir sužymėti grotažymes, pagal kurias kiti žmonės jas galės surasti.

Kita alternatyva – programėlė „Agora“ („Android“, „iOS“), kurioje nuotraukas vertina kiti žmonės, o nuo įvertinimų priklauso ir autoriaus atlygis. Be to, šia programėle galima ne tik užsidirbti, bet ir laimėti įvairių prizų.

Na, o jei kadras išties geras ir nuotraukos kokybė aukšta, ją galite pasiūlyti per programėlę „EyeEm“ („Android“, „iOS“): ji skirta profesionaliems fotografams, o už meniškas nuotraukas jų autoriai gali gauti ir per šimtą eurų.

2. Mėgstantiems vaikščioti. Vasariški orai tik ir kviečia traukti į gamtą, o jei mėgstate vaikščioti, jums pravers programėlė „Sweatcoin“ („Android“, „iOS“) – ji už žingsnius suteikia to paties pavadinimo skaitmeninius pinigus. Tai nėra kokia nors kriptovaliuta, veikiau programėlės taškai, tad eurais jų nepaversite, užtat juos galite iškeisti į įvairius rėmėjų įsteigtus prizus. Visuomenės aktyvumą skatinanti programėlė pritraukia įvairių rėmėjų, tiek pasaulinio lygio kompanijų, tiek mažiau žinomų prekių ženklų, tad rinktis tikrai turėsite iš ko – tik nenustokite žingsniuoti!

3. Pinigai už nuomonę. Telefonu galite ne tik žaisti, skaityti naujienas ar susirašinėti su draugais, bet ir pildyti apklausas, o už skirtas kelias ar keliolika minučių gauti atlygį dovanėlėmis ar pinigais. Visuomenės nuomonės tyrimus atliekančių programėlių pasirinkimas išties platus, tereikia išsirinkti, užsiregistruoti ir, sulaukus pasiūlymo, pateikti savo atsakymus. Štai keletas pavyzdžių: „Talk Online Panel“ („Android“, „iOS“), „AttaPoll“ („Android“, „iOS“), „OpinionAPP“ („Android“, „iOS“).

4. Akyliems naršytojams. Mėgstate naršyti internete, maigyti nuorodas tinklalapiuose ir kabinėtis prie smulkmenų? Tuomet programėlė „Userfeel“ („Android“, „iOS“) kaip tik jums. Užsiregistravę ir atlikę kvalifikacinį testą, galėsite tikrinti tinklalapius, vertinti jų patogumą, aiškumą, pateikti savo atsiliepimų ir patarimų. Tokie testai įprastai trunka apie 10–20 minučių, o už kiekvieną jų galima užsidirbti 10 dolerių. Beje, „Userfeel“ veikia ne tik telefone ir planšetėje, bet ir kompiuteryje, tad tinklalapius galite tikrinti kokiais tik norite įrenginiais.

5. Uždirbkite iš savo hobio. Neradote nieko, kas jums patiktų? O gal turite išskirtinį pomėgį, sugebėjimą ar hobį? Kad ir kas tai būtų, savo paslaugas galite pasiūlyti laisvai samdomų žmonių platformoje „Fiverr“ („Android“, „iOS“). Savo paslaugas čia siūlo tiek dizaineriai, programuotojai, tekstų rašytojai ir kitų sričių profesionalai, tiek mėgėjai. Galima rasti išties netikėtų pasiūlymų, pavyzdžiui, išmokyti taikliai šaudyti kompiuteriniame žaidime, išlankstyti bet kokį origamį, pagaminti pliušinį žaislą, padėti susigrąžinti buvusįjį (ar buvusiąją) ar net pagaminti burtų lazdelę. Teikiamas paslaugas, bent iš pradžių, patariama siūlyti pigiau, kad gautumėte užsakymų ir klientų atsiliepimų, tačiau visa kainodara – jūsų rankose. Tiesa, platformos kūrėjai atsiriekia 20 proc. užsakymo kainos.

Pranešimą paskelbė: Rusnė Tamošaitytė, UAB „Fabula ir partneriai”