Technologijų gigantė „Samsung“ imasi kūrybiškų sprendimų planetos išsaugojimui

Technologijų bendrovė „Samsung“ pakartotinai pritaikys vandenynuose rastą plastiką – iš išmestų žvejybos tinklų pagamintos medžiagos bus naudojamos visame gaminių asortimente. Tai žymi reikšmingą žingsnį „Galaxy for the Planet“ tvarumo kelionėje, kurios tikslas – pasitelkiant technologijas daryti teigiamą poveikį aplinkai ir apsaugoti planetą ateinančioms kartoms.

Vandenynuose randamas plastikas daugeliui savaime asocijuojasi su plastikine tara ar vienkartiniais maišeliais, plūduriuojančiais vandens paviršiuje. Tačiau už to slypi dar daugiau – kasmet vandenynuose išmetama net 640 tūkst. tonų žvejybos tinklų.

Šimtmečius vandenynuose išlikę tinklai kenkia koraliniams rifams ir natūralioms buveinėms, juose dažnai įsipainioja vandens gyvūnai, o tai ardo trapią aplinkos pusiausvyrą. Šių tinklų surinkimas ir panaudojimas yra gyvybiškai svarbūs žingsniai, siekiant išlaikyti vandenynus švarius, išsaugoti planetą ir jos ateitį.

Vandenyno plastikas visame gaminių asortimente

Suteikdama naują gyvybę išmetamiems žvejybos tinklams, kurie kitu atveju taptų pavojingomis atliekomis, bendrovė savo kūrybišku sprendimu parodo, kokiais inovatyviais sprendimais galime tausoti planetos išteklius.

„Tvarumo integravimas kiekviename gamybos etape yra labai svarbus, ypač, jei siekiame sumažinti poveikį aplinkai ir kurti geresnę ateitį viso pasaulio bendruomenėms bei naujos kartos novatoriams. Nuo šiol „Samsung“ naudos iš naujo pritaikytą vandenyno plastiką visame gaminių asortimente, pradedant naujais „Galaxy S“ serijos įrenginiais, pristatytais vasario 9 d. Siekiame vandenynų plastiko taršos problemą spręsti taip, kad tai teigiamai paveiktų ne tik aplinką, bet ir visų „Galaxy“ vartotojų gyvenimą“, – sako „Samsung Electronics Baltics“ komunikacijos vadovė Liga Bite.

Nauja technologinė pažanga žymi reikšmingą laimėjimą įmonės kelyje, siekiant įgyvendinti apčiuopiamus aplinkosaugos veiksmus ir apsaugoti planetą ateinančioms kartoms.

Reikšmingi tikslai iki 2025

Bendrovės įgyvendinama tvarumo programa „Galaxy for the Planet“ siekia iki 2025 m. įtraukti perdirbtas medžiagas į visus mobiliuosius gaminius, pašalinti plastiką iš gaminių pakuočių, pasiekti nulinį išmaniųjų telefonų įkroviklių energijos suvartojimą budėjimo režimu bei sumažinti elektroninių atliekų kiekį.

„Galaxy for the Planet“ turi didelę reikšmę mūsų kelionėje tvaresnio pasaulio kūrimo link.
Skatindami žiedinę ekonomiką, investuojame į ekologiškas medžiagas ir siekiame, kad visuose naujuose gaminiuose būtų naudojamos perdirbtos medžiagos, atsižvelgiant į jų stiprumą, estetiką ir ilgaamžiškumą. Taip pat iki 2025 metų ketiname iš gaminių pakuočių visiškai pašalinti vienkartinį plastiką ir įtraukti aplinką tausojančius sprendimus“, – apie programos tikslus pasakoja L. Bite.

„Samsung“ pirmenybę teikia energiją taupančioms technologijoms, kurios padidina energijos efektyvumą ir sumažina energijos sąnaudas. Jau pavyko sumažinti visų išmaniųjų telefonų įkroviklių energijos suvartojimą budėjimo režimu iki 0,02 W. Remiantis šia pažanga, „Samsung“ stengsis pasiekti, kad išmaniųjų telefonų įkroviklių budėjimo režimu sunaudotas energijos kiekis būtų nulinis.

Bendrovė taip pat sieks sumažinti elektroninių atliekų kiekį, pasauliniu mastu optimizuodama gaminio gyvavimo ciklą, tobulindama gaminių projektavimo procesus ir įgyvendindama tokias iniciatyvas kaip „Galaxy Upcycling“, „Certified Re-Newed“ ir „Trade-In“.

Pranešimą paskelbė: Rina Storastaitė, UAB „Publicum”
Technologijų gigantė „Samsung“ imasi kūrybiškų sprendimų planetos išsaugojimui