„SOLIDWORKS EDU“ – kad nesustotume, turime mokytis

Antroji pandemijos banga pasiekė ir moksleivių ugdymo procesą, ir reikia ryžto ir teisingų sprendimų, kad šį sąstingio skandinamą tamsųjį metų laiką išgyventume pernelyg nenusiminę ir nenusilpę.

Mokytojams ir moksleiviams padėti gali visiškai naujos žinios, įtraukiančios iki užsimiršimo. Tokia yra „SOLIDWORKS EDU“ programa mokykloms – ir mokytojams skirti mokymai „Trimačio parametrinio projektavimo pagrindai”, kuriuos siūlo inovacijų bendrovė „IN RE”.

„Rekomenduoju mokytojui tapti SOLIDWORKS mokymų mokiniu. Tai patys nuostabiausi mokymai, o investicija į juos atsipirks ne 10 ir ne 1000 kartų,“ – teigia Andrius Storta, IT ir fizikos mokytojas iš Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos.

Programa “Trimačio parametrinio projektavimo pradmenys” mokymų dalyviams suteikia bazines trimačio (3D) parametrinio projektavimo žinias ir formuoja praktinius įgūdžius kurti detalių ir mazgų modelius bei jų brėžinius.

„Nuoširdžiai rekomenduoju šį kursą informacinių technologijų, technologijų, fizikos, matematikos, dailės mokytojams. Įgytos žinios labai naudingos ne tik darbe, bet ir gyvenime. Šie mokymai davė aiškesnį supratimą apie trimatį projektavimą ir viršijo mano lūkesčius,“ – sako Diana Vaškevičienė, Vilniaus Žemynos progimnazijos Matematikos ir informacinių technologijų vyr. mokytoja.

Spalį šie mokytojai gyvai išklausė 40 akademinių valandų trukmės mokymus, dabar kurį laiką mokymai vyks tik nuotoliniu būdu – 8 dienas po 4 valandas pavakariais ir dar dvi dienos praktinio darbo. Mokymai yra akredituoti Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centre ir gali būti finansuojami iš mokytojų kvalifikacijos kėlimo lėšų.

Išmanioji dovana, kurią reikia įveiklinti

Pusketvirto tūkstančio „SOLIDWORKS EDU“ programinės įrangos paketų, skirtų mokyklų klasėms, 2018 m. Lietuvos švietimo sistemai padovanojo Vilniuje veikianti inovacijų bendrovė „IN RE“, „Dassault Systemes SOLIDWORKS Corporation“ įgaliotas techninio palaikymo ir mokymo centras Lietuvoje. Kartu padovanota visiškai neribota individuali prieiga mokytojams ir moksleiviams.

Pirmieji „SOLIDWORKS EDU“ sklaidos Lietuvoje rezultatai labai priklausė nuo to, ar patys mokytojai anksčiau buvo susidūrę su SOLIDWORKS, taip pat kokia yra mokyklos techninė bazė ir koks mokyklos vadovų požiūris į būtinumą tobulinti moksleivių technologinį ugdymą. Taip pat pastebėta, kad sėkmę lemia, kai mokymo grandinėje (programinės įrangos specialistas – mokytojas – moksleivis) neužgesta azarto ir gerų ambicijų kibirkštėlė „Ir aš taip galiu!“.

„Ketinu ir toliau gilinti savo žinias specializuotuose SWOLIDWORS mokymuose. Domina mokymai apie viso gamybos proceso įgyvendinimą nuo gaminio suprojektavimo iki pagaminimo. Manau, viso to reikės bendro ugdymo mokyklose jau netolimoje ateityje,“ – sako D. Vaškevičienė. Jei bus taip, kaip ji tikisi, tai ir jos mokykla taps Mokykla 4.0.

Trimačio modeliavimo priemonės įgalina spręsti matematikos/geometrijos, fizikos, dizaino ir kt. uždavinius. Mokiniai, susipažinę su trimačio modeliavimo priemonėmis, gali lengviau apsispręsti renkantis profesiją, sėkmingai įgytus įgūdžius pritaiko studijuodami kolegijose ir universitetuose, o vėliau ir profesinėje veikloje, nes trimatis parametrinis projektavimas yra naudojamas daugelyje šiuolaikinės inžinerijos sričių.

„Mokymų metu gavau daug naudingos informacijos, kurią praktiškai galėsiu pritaikyti mokykloje fizikos, IT, technologijų pamokose ar įgyvendinant atitinkamus projektus. Mokymuose praleistas laikas tiesiog ištirpo,“ – pastebi A. Storta.

Mokymų dalyviai gauna išsamią mokomąją medžiagą, taip pat jiems teikiamos profesionalios konsultacijos, kaip taikyti įgytas žinias mokymo procese ar toliau savarankiškai tobulinti turimas kompetencijas.

A.Storta: „Visos temos sudėliotos nuosekliai, mokymu metu gaunamas vadovėlis parengtas puikiai, daug vaizdinės informacijos su praktinėmis užduotimis, dėstytojas yra savo srities specialistas, išmanantis visas mokymų ir programos subtilybes“.

Nuotolinių kursų klaustojams reikalingas tinkamas įrangos komplektas (PC reikalavimai darbui SOLIDWORKS, ausinės su mikrofonu, pagal galimybę – antras ekranas, t. y., planšetė ar telefonas).

Utenos kolegijos dėstytojas Arūnas Pranaitis (IT ir kompiuterija): “Mokymai pranoko mano lūkesčius, nes nesitikėjau, kad bus pateikta tiek praktinių pavyzdžių ir užduočių, padėjusių susipažinti su SOLIDWORKS galimybėmis. Puikiai parengta medžiaga, profesionaliai pasirengę lektoriai, puikiai pateikę medžiagą nuotoliniu būdu, operatyviai sprendę iškilusias problemas bei atsakę į klausimus.”

Kursų rengėjai supranta, kad nuotolinės paskaitos, kai mokytojas ne tik klauso, bet ir pats bando jam galbūt visiškai naują trimačio modeliavimo technologiją, yra nemažas iššūkis. Tačiau kursų mokytojams lektorius iš „IN RE“, SOLIDWORKS sertifikuotas specialistas Justinas Rubinovas ragina priimti šį iššūkį, kadangi viskas yra įveikiama.

„Nuotolinis mokymas iš esmės nesiskiria nuo kontaktinio, paprasčiausiai viską darome lėčiau. Visi aiškinami dalykai tuo pačiu metu rodomi ir vizualiai. Mokydami mes ne tik perteikiame žinias apie 3D modeliavimą, bet kartu ir parodome, kaip tas žinias geriausiai perteikti mokiniams,“ – sako J. Rubinovas.

Išklausiusiems kursą išduodamas „Dassault Systemes SOLIDWORKS“ mokymo centro „SOLIDWORKS Essentials“ kurso baigimo sertifikatas.

Kaip viename „IN RE” rengtų seminarų yra sakęs technologijų vadovėlių bendraautorius Vytautas Narvilas, „SOLIDWORKS yra gyvenimas, kadangi tai yra reali programa, kadangi tai yra programa, su kuria tu gali susidurti mokykloje, gali susidurti universitete, tai yra programa, su kuria tu gali susidurti vėliau gyvenime, ji gali būti tavo karjeros dalis.“

Naujieji kvalifikacijos kėlimo mokymai bendrojo ugdymo mokyklų ir profesinio rengimo centrų mokytojams ir dėstytojams sukuria prielaidas mokykloms įsiveržti į erdvę, kuri siejama su Pramonės 4.0 revoliucija.

„SOLIDWORKS EDU“ projekto įveiklinimą kartu su UAB  „IN RE“ koordinuoja Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija LINPRA bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

***

Registracija į mokymus.

Pasiteiravimui apie mokymus galite kreiptis į Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centrą, programą kuruoja Julijana Choruža, tel. 8 648 59 376, el. p. julijana.choruza@kpmpc.lt

Daugiau informacijos apie SOLIDWORKS mokymo centro rengiamus mokymus gali suteikti UAB „IN RE“ mokymų organizatorė Evelina Šiaulienė, tel. 8 616 78350, el. p. evelina.siauliene@inre.lt

Apie „SOLIDWORKS EDU“ projektą sužinokite daugiau.

Pranešimą paskelbė: Edvinas Butkus, UAB „IN RE”