„Samsung Mokykla ateičiai“ prizas keliaus į Anykščius


„Samsung Mokykla ateičiai“ prizas keliaus į Anykščius

Ketvirtasis pedagogų mokymų programos „Samsung Mokykla ateičiai“ 10 tūkst. eurų prizas atiteko Anykščių Antano Vienuolio progimnazijai. Šios mokyklos pedagogų komandos parengtą skaitmeninių pokyčių projektą MIT:AS komisija pripažino kaip didžiausią naudą mokiniams ir jų ugdymui turėsiantį darbą.

Iš viso dėl tradicinio „Samsung Mokykla ateičiai“ prizo, skirto gerinti laimėjusios mokyklos IKT (informacinių ir komunikacinių technologijų) infrastruktūrą, rungėsi 12-os Lietuvos mokyklų pedagogų komandos, dalyvavusios „Samsung“ sukurtoje skaitmeninių gebėjimų tobulinimo programoje.

„Samsung Mokykla ateičiai“ vertinimo komisijos pirmininko KTU E. mokymo technologijų centro vadovo Gyčio Cibulskio teigimu, visų komandų parengti projektai buvo stiprūs ir ambicingi, tačiau anykštėnų komandos produktas komisijai pasirodė labiausiai išbaigtas.

„Jautėsi išties didelis įdirbis, projektas jau turi savo platformą ir yra visiškai parengtas įgyvendinti. Galbūt kai kurie projektai buvo ambicingesni, tačiau šis, akivaizdu, gavęs techninę paramą bus tikrai įgyvendintas ir duos apčiuopiamą naudą“, – sakė G. Cibulskis.

Pasak komisijos pirmininko, išrinkti geriausią projektą buvo gana sudėtinga užduotis. „Visi pristatyti projektai puikūs, įtraukiantys ne tik moksleivius ir mokytojus, bet, dažnai, ir tėvus. Matome, kad išmaniosios technologijos tikrai ateina į mokyklas, o mokytojai pasiryžę tobulėti ir jas taikyti“, – teigė. G. Cibulskis.

Kaip sakė Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos direktorė Jurgita Banienė, mokymosi platforma MIT:AS kurta atsižvelgiant į kylančius bendrus iššūkius mokykloms bei konkrečias jos vadovaujamos mokyklos problemas – bendrame šalies kontekste progimnazijos mokiniai atlikdami standartizuotus kognityvinių gebėjimų testus nesiekė šalies vidurkio.

„Nusprendėme, kad pasitelkę IKT ir mokydami išmaniai galime ugdyti kritiškai mąstantį, atvirą ir sumanų žmogų“, – sakė J. Banienė.

A. Vienuolio progimnazijos mokytojų sukurtoje platformoje talpinamos užduotys mokiniams, mokytojų ir mokinių sukurti darbai, mokytojams pateikiamos nuorodos į naudingas programėles, kurias galima pasitelkti mokymo procese, bei instrukcijos, kaip jomis naudotis.

Gautą 10 tūkst. eurų vertės prizą Anykščių A. Vienuolio progimnazijos komanda galės išleisti „Samsung“ technologijoms įsigyti, kurios pagerins mokymosi įstaigos IKT infrastruktūrą ir leis mokytis dar išmaniau.

Tęstinė pedagogų švietimo programa „Samsung Mokykla ateičiai“ Lietuvoje vykdoma jau ketvirtus metus. „Pasaulis juda į priekį ir technologijos bei jų teikiamos galimybės mūsų pasaulyje užima vis daugiau vietos. Akivaizdu, kad išmaniame pasaulyje neįmanoma mokyti, nepasitelkus šiuolaikinių technologijų. „Samsung“ didelė garbė prisidėti prie pasaulio, kuris bus rytoj, kūrimo“, – programos „Samsung Mokykla ateičiai“ sukūrimo idėją aiškino „Samsung Electronics Baltics“ padalinio vadovas Lietuvoje Simonas Skupas.

Programa „Samsung Mokykla ateičiai“ siekiama tobulinti mokytojų lyderystės, pokyčių valdymo bei skaitmeninio raštingumo kompetencijas ir kurti šalies mokyklose motyvuojančią, kūrybiškumą skatinančią mokymosi aplinką. Kasmet komisijos atrinktų mokyklų pedagogų komandos penkis mėnesius trunkančiuose kursuose gilina IKT pritaikymo mokymosi procese žinias. Mokymų pabaigoje kiekviena komanda turi pateikti sukurtą programą, kurią įgyvendins savo mokykloje.

2014-aisiais prasidėjusioje programoje iš viso jau dalyvavo beveik 250 mokytojų ir mokyklų vadovų iš 62 Lietuvos ugdymo įstaigų.

Lietuvos Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vykusiame renginyje finalistų parengtus skaitmeninių pokyčių projektus vertino kompetentinga komisija: Kauno technologijos universiteto E. mokymo technologijų centro vadovas Gytis Cibulskis, Švietimo informacinių technologijų centro direktoriaus pavaduotojas Mantas Masaitis, Ugdymo plėtotės centro direktorius Giedrius Vaidelis, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos Švietimo ir mokslo programų vadovė Liliana Bugailiškytė – Lideikienė, Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentė Raminta Matulytė, TAMO grupės atstovė Malvina Majauskaitė bei praėjusių metų laimėtojų mentorius, „Biznio mašinų kompanijos“ edukacinių projektų vadovas Vilius Jurgelevičius.

Pranešimą paskelbė : Lina Vaitiekūnaitė, UAB „Publicum“