RRT skelbia aukcioną suteikti teisę naudoti radijo dažnius iš 700 MHz radijo dažnių juostos

2021 m. spalio 25 d. Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) paskelbė aukcioną suteikti teisę naudoti radijo dažnius (kanalus) iš 713-733 MHz ir 768-88 MHz radijo dažnių juostų. Naudojant šiuos radijo dažnius (kanalus)  Lietuvos Respublikos teritorijoje bus diegiami naujos kartos 5G mobiliojo ryšio tinklai ir teikiamos 5G elektroninių ryšių paslaugos.

„Po diskusijų ir viešų aptarimų su rinkos dalyviais bei visomis suinteresuotomis institucijomis skelbiame ir kviečiame operatorius dalyvauti aukcione, kuris rinkoje įtvirtins naujas technologijas ir jų pažangą, – sako RRT direktorius Feliksas Dobrovolskis. – Sudėtingos derybos su kaimyninėmis šalimis, atsakingas spektro parengimas, kaip, pavyzdžiui, dalies televizijos dažnių atlaisvinimas, įsiklausymas į rinkos ir vartotojų lūkesčius – visi šie procesai mums buvo esminiai tinkamo pasirengimo aukcionui elementai. Tvirtindami aukciono sąlygas, vadovavomės skaidrumo, lygiateisiškumo principais, kitų valstybių gerąja patirtimi ir siekėme svarbiausio tikslo – pažangių, saugių ir prieinamų paslaugų Lietuvos vartotojams“.

Svarbiausios aukciono sąlygos:

  • Aukcione bus siūlomi trys radijo dažnių blokai: vienas 2×10 MHz pločio ir du po 2×5 MHz pločio iš 713–733 MHz ir 768–788 MHz radijo dažnių juostų.
  • Aukciono dalyvis aukciono metu galės teikti kainos pasiūlymus tik dėl vieno radijo dažnių bloko.
  • Pradinė kaina už teisę naudoti radijo dažnių bloką – 5 mln. Eur (už 2×10 MHz pločio bloką) ir 3 mln. Eur (už 2×5 MHz pločio bloką).
  • Radijo dažnių blokų naudojimo terminas – 20 metų nuo atitinkamo leidimo išdavimo dienos.
  • Aukciono laimėtojai privalės:
  • teikti elektroninių ryšių paslaugas, aprėpdami ne mažiau kaip 98 proc. Lietuvos Respublikos teritorijos;
  • teikti ne mažesnės kaip 30 Mb/s arba 15 Mb/s spartos (priklausomai nuo laimėto bloko dydžio) elektroninių ryšių paslaugas 80 procentų Lietuvos Respublikoje esančių namų ūkių, tarptautiniuose transporto koridoriuose ir valstybinės reikšmės magistraliniuose automobilių keliuose, geležinkelio linijose, oro ir jūrų uostuose;
  • ne vėliau kaip per šešis mėnesius nuo leidimo išdavimo dienos pradėti teikti komercines 5G ryšio paslaugas bent viename iš šių miestų: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ar Panevėžyje, o nuo 2023 m. gruodžio 31 d. pradėti teikti 5G ryšio paslaugas visuose penkiuose didžiausiuose Lietuvos Respublikos miestuose.

Aukcionas atviras visiems – tiek esamiems, tiek potencialiems rinkos dalyviams. Pajamos, gautos iš aukciono, pateks į valstybės biudžetą.

Asmenys, pageidaujantys dalyvauti aukcione, kviečiami pateikti RRT aukciono dokumentus iki 2022 m. sausio 25 d. 14 val. Daugiau informacijos apie aukcioną rasite čia: https://www.rrt.lt/radijo-spektras/aukcionas-700-mhz/

Pranešimą paskelbė: Rasa Karalienė, LR ryšių reguliavimo tarnyba (RRT)