Renkamės išmaniąją apyrankę: 4-ių populiarių modelių palyginimas

Pastarasis pusmetis apribojo mūsų judėjimą, todėl dar daugiau dėmesio pradėta skirti aktyviam laisvalaikiui ir sportui. Išmanioji apyrankė – puikus pasirinkimas, norintiems sekti savo fizinį aktyvumą ir išsiugdyti įpročius daugiau judėti. Ja ne tik matuojami žingsniai, širdies ritmas, pulsas ar miego kokybė, bet ir lengviau pasiekiami aktyvumo tikslai.

„Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas Arnoldas Lukošius kartu su profesionaliu sportininku, treneriu ir bokso klubo įkūrėju Aleksandru Baranovu išbandė ir įvertino 4 skirtingus išmaniųjų apyrankių modelius: „Samsung Gear Fit2 Pro“, „Fitbit Inspire HR“, „Huawei Band 4“ ir „Xiaomi Mi Smart Band 4“.

Apyrankių dizainas ir ekranas

Nors visi lyginti modeliai atrodo panašūs ir valdomi lietimu, „Fitbit“ ir „Samsung“ turi kiek lenktus ekranus, todėl prie riešo priglunda geriau.

Lyginamų modelių ekranų technologijos skiriasi: „Samsung Gear Fit2 Pro“ turi didžiausią, itin ryškų, spalvotą „Super Amoled“ ekraną – jame sportuojant rodoma daugiausiai informacijos. Be to, galite individualizuoti ir keisti ekrano elementų išdėstymą, spalvas ar užsklandas.

Spalvotus ekranus taip pat turi „Xiaomi“ ir „Huawei“ modeliai, kuriuose atitinkamai pritaikytos „Amoled“ ir skystųjų kristalų „TFT“ technologijos – jų ryškumo pakanka peržiūrėti informacijai tiek sportuojant lauke, tiek sporto salėje.

Vienintelis „Fitbit“ modelis turi nespalvotą minimalistinio dizaino „Oled“ ekraną. Tokio ekrano privalumas – baterijos tausojimas.

Apyrankių valdymas taip pat labai paprastas – kiekvienas ekrano perbraukimas pirštu parodo svarbiausius fiksuojamus fizinės veiklos rodiklius, pavyzdžiui, širdies ritmą, greitį, laiką ar pulsą.

Funkcionalumo palyginimas

Visos minėtos apyrankės turi bazines funkcijas: žingsniamatį, pulso matavimą, įvairius sportinius režimus (skiriasi tik jų kiekis), miego kokybės matavimą ir žinučių bei skambučių informavimo funkciją. Be to, visų apyrankių dirželiai gali būti keičiami pagal jūsų pasirinkimą.

Visgi, skirtumų taip pat yra. Nors visos apyrankės yra atsparios vandeniui net iki 50 m. gylio, norintiems sekti tikslesnius plaukimo treniruotės duomenis, vertėtų rinktis „Samsung“, „Huawei“ arba „Xiaomi“ modelius, nes „Fitbit” parodys tik plaukimo treniruotės trukmę. 

Didžiausia išmanių funkcijų gausa pasižymi „Samsung Gear Fit2 Pro“ apyrankė. Joje yra integruotas atskiras GPS modulis, skirtas baterijos tausojimui, taip pat apyrankę galima sujungti su belaidėmis ausinėmis ir patogiai klausytis muzikos sportuojant. Be to, šią išmaniąją apyrankę visada galima papildyti kitomis programėlėmis.

Apyrankių programėlių vertinime („Huawei Health“, „Samsung Health“, „Fitbit“ bei „Mi Fit“) išsiskiria itin patogi ir inovatyvi „Fitbit“ aplikacija. Ji turi didelį treniruočių pasirinkimą, kuris nuolatos keičiasi, todėl treniruotis ir palaikyti aktyvų ritmą tikrai nebus nuobodu.

Kurios apyrankės baterija laikys ilgiausiai?

Pačia ištvermingiausia baterija pasižymi „Xiaomi Mi Smart Band 4“ modelis – vienu įkrovimu ji veikia iki 20 dienų.

„Huawei“ išmanioji apyrankė išskirtinė tuo, kad jai nereikia turėti įkroviklio ir laido – jis yra integruotas į patį įrenginį. Apyrankę įkrausite tiesiog įkišę jos įkrovimo jungtį į kompiuterio ar bet kurį kitą USB lizdą, o pilnai įkrauta baterija išlaikys iki 9 dienų.

Vienu įkrovimu po 5 dienas atlaikys „Samsung Gear Fit2 Pro“ ir „Fitbit Inspire HR“ apyrankių modeliai.

Rinkitės pagal savo gyvenimo būdą ir poreikius

Tiems, kam svarbu, kad išmaniąją apyrankę reikėtų įkrauti kuo rečiau, tiks ištvermingiausią bateriją turintis „Xiaomi Mi Smart Band 4“. Dėl šios priežasties jis puikiai tinka ir senjorams, be to, apyrankė vilioja ir patrauklia kaina.

Gera kaina galima įsigyti ir „Huawei Band 4“ išmaniąją apyrankę, kuri skirta tiek kasdieniam naudojimui, tiek vaikščiojimui ar treniruotėms sporto klube. Svarbus jos privalumas – į pačią apyrankę integruotas krovimo laidas. Be to, apyrankė skaičiuoja ne tik jūsų žingsnius ir stebi širdies ritmą, bet ir fiksuoja deguonies kiekį kraujyje.

Norintiems kiek pažangesnio modelio su specialiomis sportui skirtomis funkcijomis, geriausias pasirinkimas – „Fitbit Inspire HR“. Maža ir kompaktiška išmanioji apyrankė lengvai suderinama su bet kuriuo telefono modeliu. Be to, ji tinka tiek sportuojančiam savo malonumui, tiek ir profesionaliam sportininkui, nes ne tik tiksliai matuoja pulsą, bet ir gali pasiūlyti daug įvairių treniruočių.

„Samsung Gear Fit2 Pro“ tiks ieškantiems didesnio funkcijų pasirinkimo ir šiek tiek daugiau nei įprastos išmaniosios apyrankės. Savo galimybėmis „Samsung“ modelis priartėja prie išmaniųjų laikrodžių klasės ir mažai kuo jiems nusileidžia. Taip pat ši apyrankė pasižymi universaliu dizainu, kuris puikiai dera tiek prie kasdienio, tiek prie laisvalaikio aprangos stiliaus.

Jūsų dėmesiui – A. Lukošiaus ir A. Baranovo atliktas bandymas: 

https://www.youtube.com/watch?v=KkUDpiYWqKo&feature=emb_logo

Pranešimą paskelbė: Emilija Bertašiūtė, UAB „Publicum”