„Bitė“ teikia dar vieną ieškinį teismui: CPO LT konkursų nugalėtojais pripažįsta sąlygas pažeidusius tiekėjus

Taip lengviau: greitasis skaitymas

·       „Bitė Lietuva“ vėl skundžia teismui CPO LT dėl to, kad ji dar kartą neužtikrino skaidrių viešųjų pirkimų

·       Mobiliojo ryšio paslaugų teikimo konkursus ir vėl laimėjo neigiamą kainą pasiūlęs dalyvis

·       Neigiamą kainą siūlyti draudžia pačios CPO LT nustatytos konkurso taisyklės, todėl tiekėjo, pasiūliusio neigiamą kainą, pripažinimas laimėjusiu – neteisėtas

·       Per 8 metus nė vienas iš daugiau kaip 2.500 pirkimų CPO LT sistemoje nebuvo vykdomas su neigiama kaina

  

„Bitė Lietuva“ vėl skundžia Centrinę perkančiąją organizaciją (CPO LT) teismui. Bendrovės teigimu, CPO LT neužtikrino skaidrumo ir tiekėjų lygiateisiškumo principų dar dviejuose vykdytuose konkursuose, kuriuos laimėjo neigiamą kainą pasiūlę dalyviai. Teikti minusines kainas draudžia pačios CPO LT su konkurso dalyviais pasirašytos preliminarios paslaugų teikimo sutartys. 

Minėtuose konkursuose buvo perkamos mobiliojo ryšio paslaugos Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai prie SADM („Sodrai“) bei VšĮ „Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centrui“. Tai jau antrasis „Bitės“ ieškinys dėl CPO LT organizuojamų konkursų, kuriuose laimėtoju pripažintas neigiamą kainą pateikęs tiekėjas.

„CPO LT skelbdama konkursų laimėtojus pažeidė savo pačios parengtų ir su tiekėjais sudarytų preliminariųjų sutarčių taisykles. Jos draudžia siūlyti neigiamos reikšmės kainas“, – sako advokatų kontoros „Cobalt“ Viešųjų pirkimų praktikos grupės vadovas advokatas dr. Deividas Soloveičik.

„Galimybė siūlyti neigiamas kainas sukelia prielaidų neskaidriems konkursams ir prieštarauja Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) rekomendacijoms“, – priduria advokatas.

„Kelia nerimą ir tai, kad CPO LT sistema, jau po to, kai „Bitė“ kreipėsi su pretenzijomis dėl pažeidimų ankstesniame, Lietuvos pašto konkurse,  netikėtai buvo „pataisyta“ taip, kad visi dalyviai dabar jau galėtų pateikti ir neigiamą kainą. Vis tik tokia galimybė prieštarauja tiek paties konkurso organizatoriaus – CPO LT – nuostatoms, tiek ir VPT rekomendacijoms. Ir nepaisant viso to, CPO LT vis tiek neatšaukė neskaidriai įvykusio konkurso rezultatų“, – sako Aurimas Kapočius, „Bitės“ verslo klientų segmento vadovas

Pirmąjį ieškinį „Bitė“ pateikė prieš daugiau kaip savaitę, kur jau kitame, Lietuvos pašto, konkurse nugalėtoju taip pat pripažintas neigiamą kainą pasiūlęs tiekėjas. Šiame konkurse CPO LT konkurso sąlygos analogiškai draudė pateikti neigiamą kainą, taipogi ir elektroninė konkurso sistema neleido įvesti minuso ženklo.

Konkurso laimėtojas pateikė pasiūlymą išskirtinėmis sąlygomis ar net turėjo įsilaužti į CPO LT sistemas tam, kad pateiktų neigiamą kainą ir taip laimėtų konkursą. Vaizdo įrašus su įrodymais, kad minėtame konkurse į pirkimų sistemą nebuvo galima įvesti minuso ženklo, „Bitė“ yra pateikusi Vilniaus apygardos teismui.

Kreipdamasi į teismą, „Bitė“ reikalauja sustabdyti atliktų konkursų procedūras ir neteisėtais pripažinti laimėtojo paskelbimus, tęsti pirkimo procedūras ir priimti naują sprendimą dėl pasiūlymų eilės bei pirkimų laimėtojo rinkimo.

Iki šiol per maždaug aštuonerius metus daugiau nei 2.500 CPO LT organizuotų judriojo ryšio pirkimų nebuvo nė vieno neigiamos reikšmės kainos pasiūlymo.

 

Apie „Bitė Lietuva“

„Bitė“ kuria patikimą, greitą ir išmanų tinklą. Ir tuo pačiu rūpinasi, kad kvapą gniaužiančios technologijų galimybės neliktų vien inovacijų konferencijose, o būtų nuolat naudojamos kasdienybėje. Todėl „Bitė“, išmaniuosius sprendimus darydama tokiais paprastais ir patogiais, kasdien lengvina savo klientų gyvenimą.

„Bitė Lietuva“ – ilgametis geriausias darbdavys

2019 m. „Bitė“ pripažinta geriausiu darbdaviu Baltijos regione pagal pasaulinės tyrimų bendrovės „Kincentric“ atliktą tyrimą. 2019 m. BITĖ „CV Banko“ ir portalo „Delfi“ pirmą kartą surengtuose apdovanojimuose pelnė technologijų Superdarbdavio titulą bei jau ketvirtus metus iš eilės „CV Online“ pripažinta TOP darbdaviu.

Pranešimą paskelbė: Greta Jankaitytė, UAB „Gravitas Partners”